פוסטה - ליגליזציה? קרימינליזציה!
אדולן

אדולן

הנה סרט שהקרן החדשה לקולנוע סירבה לתמוך בו: מסע הרפתקאות אנושי כואב ומצחיק של חמישה…

סיפורו של לוחם

סיפורו של לוחם

אחרי 20 שנה שלומי סנדק ממקימי תנועת "עלה ירוק" נחל נצחון גדול, אבל מבחינה אישית פקדה…

רוק מאחורי הסורגים

רוק מאחורי הסורגים

סרט תיעודי חדש על שיקום עבריינים צעירים במיאמי מעורר קנאה ומחשבה - האם מדינת המשטרה…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

ליגליזציה? קרימינליזציה!

נכתב על ידי אמיר זוהר ב .

שוטרי תחנת ירדן פשטו על ביתו בראש פינה של האמן הבינלאומי אליעזר זוננשיין, הלום קרב, מרצה במכללת תל חי ואחד מ-120 האמנים המשפיעים בעולם, רק כדי לתפוס 400 גרם קנאביס

zonenshine eliezer youtube
אליעזר זוננשיין בראיון ביוטיוב

כ-400 גרם קנאביס נתפסו בשתי דירות המזוהות עם אליעזר זוננשיין, אמן בעל שם עולמי אשר דורג אחד מתוך 120 האמנים המשפיעים בעולם (art now, טאשן), ומרצה מבוקש לאמנות אשר עובד במכללת תל חי.

שוטרי תחנת ירדן שבגליל פשטו על ביתו של זוננשיין בראש פינה, ובהמשך נסעו איתו לקיבוץ להבות הבשן, שם הם ערכו חיפוש גם בביתה של בת זוגו מזה 17 שנה. השוטרים תפסו בשתי הדירות כמה צנצנות עם קנאביס במשקל 400 גרם ברוטו.

זוננשיין, בן 49, פעם צנחן, לקח אחריות על החומר שנתפס בשתי הדירות. הוא טען כי עישון קנאביס פשוט עושה לו טוב ומסייע לו להתגבר על מצוקות הלם קרב שחווה במלחמת לבנון השנייה. "השתחררתי אחרי שלוש שנים בצנחנים. חזרתי לארץ אחרי הרבה מאוד לבנון ואחרי הרבה מאוד שטחים", סיפר פעם בראיון וידאו שפורסם ביוטיוב, "הגעתי מאוד כועס, מאוד עצבני. זה מסוג הדברים שרק אחרי זה הבנתי עד כמה".

במשטרה בטוחים שזוננשיין גם גידל קנאביס היכנשהו בסביבה, אבל עד כה לא הצליחו לאתר אפילו שתיל אחד. בדיון בבית משפט השלום בקרית שמונה אמר סנגורו, עו"ד נאיף גאנם מהסניגוריה הציבורית, כי "העבר שלו ידוע וניתן לבדוק את זה בקלות... הוא משתמש בסם רק לשימוש עצמי, רק על מנת שיוכל לישון בלילות". הסנגור הודיע לשופט מורן מרגלית כי הוא קיבל מסרון מהאלוף אהרון חליוה, מח"ט הצנחנים לשעבר, "הוא מוכן לבוא ולערוב לו ולקחת עליו אחריות". עוד חבר לנשק ישב בספסלי הקהל.

נציגי המשטרה, רס"מ ויסאם קזל ורס"מ יוסף אלמדיין, ביקשו להאריך את מעצרו בשלושה ימים להמשך החקירה בחשד לגידול סמים מסוכנים, סחר והספקה של סמים מסוכנים וכן החזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית. השופט מרגלית ציין כי "קם לו חשד סביר לביצוע העבירות... אף להספקתו לאחרים בין בתמורה ובין שלא בתמורה". הוא האריך את מעצרו ביממה. היום שוב יובא אליעזר זוננשיין בפני שופט, אם המשטרה לא תשחרר אותו קודם לכן.

"מרשי הוא מקרה קלאסי של אנשים שהמערכת לא מצליחה למצוא להם פתרון לבעיות שנוצרו כתוצאה מהשירות הצבאי, והוא נאלץ להתמודד עימן לבד", אומר הסניגור גאנם, "נותנים להם כדורים שלא עושים להם טוב והמציאות גורמת להם להשתמש גם בדרך שהיא לכאורה, אולי, מהווה עבירה על החוק".

באותו ראיון יוטיוב נשמע זוננשיין אומר: "כשסיימתי את הצבא, לא ידעתי מה אני רוצה לעשות עם עצמי, רוב החברים שלי נסעו להודו, אז התחיל בעצם הז’אנר הזה של לנסוע ולהסתמם עד עמקי נשמתך בכל סם אפשרי. אני ידעתי שאסור לי, דווקא בגלל שבתקופה הזאת מאוד אהבתי את הקטע הזה של סמים. החלטתי שבמקום לנסוע להודו ולדפוק לעצמי את החיים, מה שברור שהיה קורה, אני אלך ללמוד משהו".

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement