פוסטה - רמת גן: נאשמים ששדדו באלימות בעל מאפייה
החמקן? כתב אישום נגד יאיר זוהר בתיק ניסיון השוד בכיכר המדינה

החמקן? כתב אישום נגד יאיר זוהר בתיק ניסיון השוד בכיכר המדינה

למרות שהוא מוזכר לאורך כתב האישום כולו, הפרקליטות לא מציינת במפורש מה היה לכאורה חלקו…

הקצב מיפיע ונקמת השודדים

הקצב מיפיע ונקמת השודדים

נאדר חניני שלכד שודד הפך לגיבור מקומי ליום אחד, אבל מאז הוא מאוים טלפונית ואלמונים…

חשוד קפץ מחלון תחנת שרת והפך למשותק סיעודי - המשטרה שותקת

חשוד קפץ מחלון תחנת שרת והפך למשותק סיעודי - המשטרה שותקת

מתעלמת מדרישות הסנגוריה הציבורית לחשוף את ממצאי הקצין הבודק שחקר את נסיבות האירוע, אבל מתעקשת…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

רמת גן: נאשמים ששדדו באלימות בעל מאפייה

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

לפי כתב האישום, שני השודדים דרשו כסף מבעל העסק תוך שהיכו אותו, וכאשר סירב – עקרו את הקופה במקום. אחת הראיות: בני משפחתו של אחד הנאשמים הביאו לו למעצר את הבגדים שלבש לכאורה במהלך השוד

ofanaym freepik
ניסו להימלט עם הקופה על אופניים (אילוסטרציה: FREEPIK)

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה (שני, 12.6) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד יוסף ג'ורג'י (40) וציון ראובן (41) מרמת גן. כתב האישום מייחס לשניים קשר לביצוע פשע, שוד בנסיבות מחמירות, סחיטה בכוח ו/או באיומים והיזק בזדון. לראובן מיוחסת גם עבירה של הפרעה לשוטר.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד חגי בנימין מהפרקליטות, הנאשמים קשרו תכננו לסחוט בעלי מאפייה ברמת גן, איתו היתה להם היכרות מוקדמת. ב-14 במאי בסביבות השעה 17:30, ג'ורג'י הגיע בהנחיית ראובן למאפייה, על אופניים חשמליים. הוא נכנס, ושאל את בתו הקטינה של בעל המאפיה למקום הימצאו של אביה. לאחר מכן ניגש אל האיש שהיה בחלק האחורי של המאפיה, ודרש ממנו 300 שקלים. כשזה סירב, ג'ורג'י איים כי ימסור את סירובו לראובן, ועזב את המקום.

מכתב האישום עולה, כי מספר דקות לאחר מכן הגיע ראובן למאפייה כשהוא נושא תרסיס פלפל, ניגש למתלונן והחל לחבוט ולבעוט בו בכל חלקי גופו. נטען עוד, כי הוא לא הסתפק בכך, שלף את התרסיס והתיז לעבר פני המתלונן. בעוד זה ניסה להתגונן, טוענת הפרקליטות, ראובן לקח מקל מטאטא, חבט בראשו של בעל המאפייה ודרש 1,000 שקל. עוברי אורח שהגיעו אל המקום מנעו מראובן להמשיך ולהכות את בעל המאפייה.

הפרקליטות מוסיפה וטוענת, כי לאחר מכן ניגש ראובן לבתו של הבעלים ודרש שתמסור לו את הקופה. היא סירבה, ובכתב האישום נטען כי בתגובה הוא חטף מידיה שטר של 100 שקלים ותלש את הקופה ממקומה. לאחר מכן שב לאביה ודרש ממנו לפתוח אותה, אולם המתלונן לא שיתף פעולה.

לפי כתב האישום, ראובן לקח את הקופה, יצא איתה מהמאפייה, וחבר לג'ורג'י שחזר אל המקום. יחד הם ניסו להעמיס את הקופה על האופניים, אבל משלא הצליחו - ראובן לקח את הקופה ונמלט. בינתיים הכין בעל המאפייה 800 שקל כדי למסור לראובן בעקבות דרישתו, בשאיפה לקבל חזרה את הקופה. נטען כי ג'ורג'י, שחזר למאפייה, חטף אותם ועזב את המקום. לאחר מכן, כך נטען, מסר לבעלי המאפייה את מיקום הקופה, שם אכן מצא אותה.

od hatzroni shahar new 150 od sananes tamir  
עו"ד שחר חצרוני עו"ד תמיר סננס  

לפי הפרקליטות, כתוצאה ממעשי הנאשמים המתלונן נחבל בפניו, ונגרמו לו כאבים עזים וממושכים בעיניו כתוצאה מהתזת תרסיס הפלפל. כמו כן, סחורה רבה במאפייה ניזוקה, וכך גם הקופה שנשדדה.

בסעיף נוסף נאשם ראובן בהפרעה לשוטר, מאחר שהוא ברח לכאורה מהשוטרים שניסו לעצור אותו.

הפרקליטות אף הגישה בקשה להארכת מעצרם של השניים עד תום ההליכים, כשהיא נסמכת על צילומי האבטחה במאפייה, שתיעדו את כל האירוע, עדויות המתלוננים ועדי ראייה. אחת הראיות המעניינות היא זו: בגדים שהובאו עבור ראובן לתחנת המשטרה תואמים את בגדיו בזמן האירוע כפי שעולה מצילומי האבטחה.

ג'ורג'י מסר גרסאות שונות בחקירותיו, בעוד שראובן שומר על זכות השתיקה. לג'ורג'י חמש הרשעות קודמות, לראובן 12 הרשעות באמתחתו; על אחת מהן תלוי נגדו עונש מאסר על תנאי.

עורכי הדין תמיר סננס ושחר חצרוני, סנגוריו של ראובן, מסרו בתגובה: "כתב האישום מתאר אירוע שבינו לבין המתרחש אין כל קשר". השניים סירבו להתייחס מעבר לכך.

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement