פוסטה - יאיר זוהר - החמקן
האשדודים ש"שתו" את פדיון מכונות השתייה בחיפה ובסביבתה

האשדודים ש"שתו" את פדיון מכונות השתייה בחיפה ובסביבתה

לפי כתב האישום נגד דמטרי בויר וז'מל קזרשוילי, הם נהגו לפרוץ את מכונות השתייה באמצעות…

החמקן? כתב אישום נגד יאיר זוהר בתיק ניסיון השוד בכיכר המדינה

החמקן? כתב אישום נגד יאיר זוהר בתיק ניסיון השוד בכיכר המדינה

למרות שהוא מוזכר לאורך כתב האישום כולו, הפרקליטות לא מציינת במפורש מה היה לכאורה חלקו…

חשוד קפץ מחלון תחנת שרת והפך למשותק סיעודי - המשטרה שותקת

חשוד קפץ מחלון תחנת שרת והפך למשותק סיעודי - המשטרה שותקת

מתעלמת מדרישות הסנגוריה הציבורית לחשוף את ממצאי הקצין הבודק שחקר את נסיבות האירוע, אבל מתעקשת…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

יאיר זוהר - החמקן

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

הוא "התחלק" משוד תכשיטים בבני ברק וחפצי יודאיקה בדרום אבל כאשר שוחרר גם משוד בכיכר המדינה הוא החליט לזעוק: "כל פעם שיש משהו שדומה או מזכיר אז עוצרים אותי. זה הזוי. הפרופיל של יאיר זוהר הוא שודד, אבל אני פרשתי, אני היום איש עסקים"

zohar zaruv
יאיר זוהר

לאחר כ-10 ימים בהם יאיר זוהר היה עצור בחשד לניסיון שוד של חנות תכשיטים בכיכר המדינה, המשטרה נאלצה לשחרר אותו, מאחר שלא הצליחה להשיג ראיות נגדו. יחד עם זוהר שוחרר גם קרוב משפחתו, אהרון לנקרי. נגד החשוד השלישי בפרשה, נביל אבו קישק, הוגשה הצהרת תובע.  

לא מדובר בתיק היחיד בשנים האחרונות ממנו חומק זוהר ללא כתב אישום. כך למשל, בעבר הוא נחקר על שוד תכשיטים בשווי מיליוני שקלים מיבואן בבני ברק, אבל התיק נגדו נסגר ללא כתב אישום. כך קרה גם כאשר הוא נחשד בשוד חפצי יודאיקה יוקרתיים מחנות בדרום הארץ.

גם בפעמים הקודמות בהם זוהר חמק מכתב אישום, מי שייצג אותו היה סנגורו הקבוע, עו"ד עדי כרמלי, שהתייחס לשחרורו של זוהר מהתיק הנוכחי: "טענו מיום מעצרו של מרשי כי מדובר בראיה נסיבתית ובנסיבות תמימות אשר אין בהן עד כדי הדרישה החוקית לבסס עבירה פלילית. מרשי נתן הסבר ענייני ואמיתי לראיה שהוצגה בפניו וככל שהחשד נגדו לא התחזק אלא נחלש – באה היום החלטת השחרור. לפעמים יש עשן בלי אש".

shod kikar hamadina 19 12 16
שניים מהשודדים בחנות התכשיטים

השוד בכיכר המדינה

ב-19 בדצמבר אשתקד נכנסו שלושה רעולי פנים לחנות תכשיטים ברחוב ה' באייר בכיכר המדינה בתל אביב. השלושה איימו באקדח ובפטיש על בעל החנות, על אשתו ועל עובדת נוספת, והחלו באיסוף התכשיטים מהוויטרינות, תוך שהם מכים את בעלי החנות ומאיימים עליהם. כעבור מספר דקות, בעל החנות התעשת והחל להתעמת עם השודדים, שנאלצו לבסוף לעזוב את החנות בידיים ריקות משלל, ומיהרו אל רכב מילוט שהמתין להם בסמוך.

זוהר, לנקרי ואבו קישק נעצרו לפני כשבוע חצי בחשד שהיו מעורבים בניסיון השוד, ומאז מעצרם הוארך מעת לעת בבית משפט השלום בתל אביב. במקביל, סנגורם של זוהר ואבו קישק, עו"ד כרמלי, טען כי למרשיו אין כל קשר למיוחס להם.

בשלב מסוים זוהר שוחרר ממעצרו מאחר שלא הובא בזמן לדיון בבית המשפט, אבל הוא נעצר מחדש בסוף השבוע שעבר, ונציג המשטרה ביקש להשוות את תנאי המעצר שלו לאלו של שני החשודים האחרים, בנימוק שכבר בתחילת השבוע (ראשון, 19.3) צפויה המשטרה להגיע לבית המשפט עם מהלך אקטיבי: הצהרת תובע, כתב אישום או שחרור. אלא שבדיון שנערך אתמול ביקשה המשטרה לשחרר את לנקרי למעצר בית. לשאלת בית המשפט באשר להתפתחויות שהובטחו, נציג המשטרה הסביר שההבחנה בין לנקרי לבין זוהר ואבו קישק נעשתה על ידי הפרקליטות, נוכח קיומו של חשד סביר המחייב את הארכת מעצרם של השניים במספר ימים נוספים, לצורך השלמת פעולות חקירה.

השופטת שלומית בן יצחק ציינה בהחלטתה כי יש "לאזן בין קצב החקירה עד כה, מצבו הרפואי של זוהר, והתנהלות המשטרה לבין רמת המסוכנות". היא דחתה את בקשת המשטרה למספר ימים, והורתה על הארכת מעצר קצרה של יממה בלבד.

הבוקר (20.3), המשטרה התייצבה בבית המשפט עם הצהרת תובע נגד אבו קישק בלבד. את זוהר ביקשה המשטרה לשחרר למעצר בית עד 23 במרץ. בתום הדיון אישרה השופטת את שחרורו של זוהר למעצר בית בערבויות כספיות. מנגד, מעצרו של אבו קישק הוארך עד 23 במרץ לצורך הגשת כתב אישום.

shod1 kikar hamadina 19 12 16
אחד השודדים מכה את בעלי חנות התכשיטים בעת השוד

 "אני פרילנסר"

זוהר הוא בעל עבר פלילי עשיר שכולל עבירות רכוש, אלימות, שוד מזוין, סמים וסחיטה באיומים, עליהן ריצה מספר מאסרים. בחודש מרס 2012 הוא השתחרר מ- 36 חודשי מאסר, אותם ריצה לאחר שהורשע כי במשך ארבע שנים סחט באיומים למעלה מ–400 אלף שקל מבעל חברה לתיווך ביבנה. הוא מוכר למשטרה גם כמי שנפל קורבן לניסיון פגיעה בעצמו, בנובמבר 2013 הוא נורה בגן יבנה ונפצע באורח בינוני.

למרות עברו העשיר, זוהר טוען כי כיום הוא איש עסקים מן השורה, שאינו קשור בפלילים. בשיחה עם "פוסטה", זוהר מלא בביקורת על המשטרה. לדבריו, כיום הוא איש עסקים מן השורה, ולטענתו הוא גם אינו קשור לגורמים פליליים כאלה ואחרים, בניגוד לתזה המודיעינית של המשטרה.

אז למה אתה חושב שעצרו אותך?

"באו אליי בשבע בבוקר, אמרו לי 'אתה קשור למקרה ככה וככה'. יש לי מסעדה ביבנה, ויש בה טלפונים לספקים, שליחים, לקוחות, הטלפונים נגישים לכולם. מאחד הטלפונים, שגם הוא נגיש לכולם במהלך היום, מישהו ביצע שיחת טלפון לאיזשהו אדם שנחשד בעבירה חמורה. הם (החוקרים) שייכו את זה אליי. בגלל שמדובר ביאיר זוהר, אז עצרו אותי קודם כל לברר ואחר כך נראה אם כן או לא. אני יכול לדעת מי התקשר? יש לי מלא שליחים, לקוחות וספקים במסעדה. בגלל הטלפון הזה קשרו אותי. היו עוד שני עצורים, שאחד מהם זה קרוב משפחה והוא גם שוחרר, ויש עוד חשוד שנעצר שאני לא מכיר אותו ולא ראיתי אותו מימיי".

היית מתישהו בחנות שנשדדה?

"אני בכלל לא יודע איפה זה. אמרו לי בתל אביב בכיכר המדינה. אני לא יודע איפה, אני לא יודע על מה מדובר. לדעתי הפעם האחרונה שבה הייתי בכיכר המדינה היתה לפני כמה חודשים, אולי חצי שנה, כשנכנסתי לבדוק כמה בגדים. יש לי לקוחות מכיכר המדינה".

חוץ מהקשר לטלפון הטיחו בך עוד משהו?

"שום דבר, כלום. התחננתי לעימות עם החשודים האחרים והם לא רצו. אמרתי להם 'תציגו לי את הזהב ואני אודה בתיק'. לא הציגו גם את הסרטון מהחנות".

zohar yair od carmely ady
זוהר עם סנגורו הקבוע, עו"ד עדי כרמלי, שאומר: "לפעמים יש עשן בלי אש"

איך זה קורה שכל פעם עוצרים אותך על מקרה שוד אחר?

"כי הפרופיל של יאיר זוהר הוא שודד. אבל אני פרשתי. היום אני איש עסקים. יש לי מסעדה, יש לי ברים ואולמות, יש לי חברת כוח אדם בנפאל. אני עובד. אני לא מתעסק בפשע. אני לא צריך את הגרושים האלו".

למה אתה חושב שהמשטרה כל פעם עוצרת אותך?

"כשקורה משהו הם מסתכלים מסביב מי האנשים שהכי קרובים לאירוע בדרך כזו או אחרת. כמו במקרה שלי, התברר שהטלפון שלי קשור בצורה כזו או אחרת לשוד, אז ישר אמרו 'הנה יאיר זוהר שודד, קודם כל לעצור אותו'. גם במקרה אחר שראו מישהו שדומה לי ישר עצרו אותי. הראו לי את התמונה והוא אפילו לא דומה לי. כל פעם שיש משהו שדומה או מזכיר את יאיר זוהר אז עוצרים אותי. זה הזוי".

המשטרה טוענת שאתה קשור לגורמים עבריינים?

"אני לא קשור לאף משפחה. אני מצהיר כאן ועכשיו שאם יש משהו אני לבד. אני פרילנסר. אף פעם לא הייתי שייך, אני לא שייך לאף אחד ולא אשתייך לאף אחד בעתיד. אני עצמאי".

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement