פוסטה - הפרקליטות גנזה את תיק החקירה נגד שי חי
מופע האימים של ליאור ששון

מופע האימים של ליאור ששון

יוצא "כוכב נולד" שמככב בסרטוני אינטרנט ומחקה זמרים מפורסמים נעצר בחשד להטרדה מינית ותקיפה של…

מעבדה מהסרטים

מעבדה מהסרטים

השחקן והמוזיקאי רמי דוידוף חשוד בגידול 15 שתילי מריחואנה בדירה שכורה בתל אביב. הודה וטען…

עו"ד וינרוט הודה בערעור: קובי פרץ שיקר לבית המשפט

עו"ד וינרוט הודה בערעור: קובי פרץ שיקר לבית המשפט

הסנגור תקף בחריפות את קו ההגנה הקודם ואמר: "אנחנו מסכימים שקובי פרץ לא אמר אמת…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

הפרקליטות גנזה את תיק החקירה נגד שי חי

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

כוכב הריאליטי שנחשד בסחיטה באיומים של פליטת ריאליטי אחרת והפצת תמונות אינטימיות שלה: "עכשיו כל מה שנותר זה לשקם חיים שבורים" * המתלוננת שמתכוונת לערער: "אני מאוכזבת שהפרקליטות מעבירה מסר לכל הנשים שעברו הטרדות מיניות ברשתות החברתיות שהן לא באמת יכולות לחוש בטוחות"

hay shay330
שי חי (צילום יח"צ)

פרקליטות מחוז תל אביב הודיעה לפני ימים אחדים לכוכב הריאליטי שי חי ולבת זוגתו תניה גרבר, כי החליטה לגנוז את תיק החקירה שנפתח נגדם בעקבות תלונה שהגישה נגדו פליטה אחרת של תוכנית הריאליטי "האח הגדול".

חקירת המשטרה נפתחה לאחר שהמתלוננת טענה במשטרה כי הבוגר המפורסם של "האח הגדול", וחברתו שאף היא השתתפה בתוכנית, סחטו אותה באיומים. המשטרה חקרה חשד לפיו חי הפיץ תמונות אינטימיות של המתלוננת, לאחר שהקשר ביניהם עלה על שרטון. חי עצמו טען בתגובה, כי דווקא הוא היה זה שהוטרד על ידי המתלוננת, לאחר שסירב לחיזוריה. לטענתו, היא שלחה לו את התמונות האינטימיות שלה ביוזמתה, למרות שביקש ממנה לא לעשות זאת.

במהלך חקירת המשטרה בדקו החוקרים חשד לביצוע עבירות הבאות על ידי חי: בעילה אסורה בהסכמה, פגיעה בפרטיות וסחיטה באיומים.

חי התראיין בעבר לתוכנית "אולפן שישי" בערוץ 2 והסביר את גרסתו: "הוטרדתי מינית בחודשים האחרונים בצורה מחרידה. סירבתי לה, והיא לא קיבלה 'לא' כתשובה. היא שלחה לי תמונות עירום מאוד ברורות למרות שביקשתי ממנה לא לעשות זאת. היו הצעות ואיומים אם אני לא אגיב להצעות שלה. כשהבהרתי לה חד משמעית ששום דבר לא יקרה בינינו, זה מה שהסלים את המצב".

פרקליטותיה של המתלוננת, עו"ד ד"ר דנה פוגץ' ועו"ד ענבר קידר־ברוך, אמרו אז בתגובה ל"אולפן שישי", בין היתר: "מקורה של הסחיטה במידע שהגיע למתלוננת ומעורר חשדות בנוגע לעבירות פליליות חמורות שבוצעו בידי החשוד... המתלוננת מילאה את חובתה האזרחית והמוסרית ודיווחה על חשדות חמורים שהגיעו לאוזניה, ומשלמת כעת מחיר אישי כבד, כשהחשוד מנסה להסיט את המיקוד מהחשדות נגדו אל טענות שקריות העולות כדי לשון הרע. החשוד עושה שימוש ציני בכלי התקשורת על מנת להכפיש את שמה של מרשתנו, וכל זאת על מנת לקבל אמפתיה ציבורית רגע לפני שייחשפו מעשיו".

המשטרה העבירה את התיק לפרקליטות, שם הוחלט לגנוז את התיקים נגד חי ונגד גרבר. בהודעת הפרקליטות נכתב בכל הנוגע לעבירות בעילה אסורה בהסכמה וסחיטה באיומים, כי התיק נסגר מחוסר אשמה. בכל הנוגע לאיומים ופגיעה בפרטיות - התיק נסגר בעילה זו: "מכלול נסיבות העניין אינו מצדיק העמדה לדין".

od peleg elad od shtraycher hofen  
עו"ד אלעד פלג עו"ד חופן שטרייכר  

סנגוריו של חי, עורכי הדין אלעד פלג וחופן שטרייכר, מסרו בתגובה: "מלכתחילה טענו כי מדובר בתלונת שווא, שמטרתה הפצת דברי הבל שקריים אודות מרשיי. אני מברך על כך שמשטרת ישראל ופרקליטות מחוז תל אביב קיבלו את עמדתנו, והחליטו על סגירת התיק כולו, הן כנגד שי חי והן כנגד בת זוגתו, כאשר חשוב לציין כי החשדות המרכזיות והחמורות, של ביצוע עבירות סחיטה באיומים ובעילה אסורה בהסכמה - נסגרו בעילה של חוסר אשמה".

חי עצמו, אגב, פרסם פוסט בפייסבוק עם היוודע דבר סגירת התיק, בו כתב בין היתר: "היום הגיעה לסיומה תקופה שחורה בחיי. הפרקליטות החליטה לגנוז את התיק נגדי על בסיס חוסר אשמה - משמע: ההאשמות המיוחסות לא היו ולא נבראו. כל עווני היה שלא הסכמתי לקיים יחסי מין עם אישה מופרעת שבתגובה לדחייתי לקחה על עצמה משימה להרוס את חיי... הנזק לחיי כבר נגרם, ולא רק לחיי אלא גם לחייהם של משפחתי וילדיי... איבדתי את עבודתי... התקשורת שפטה ופרסמה ללא רחמים לפני שבדקה את העובדות, וזאת רבותיי הבעיה האמיתית פה - הקלות הבלתי נסבלת בה אפשר להרוס לאדם את החיים במדינת ישראל".

"למזלי", הוסיף חי בפוסט, "היו מסביבי אנשים נהדרים שתמכו בי בחודשים הקשים... עכשיו כל מה שנותר זה לשקם חיים שבורים, זה האתגר האמיתי".

עורכות הדין של המתלוננת מסרו בתגובה: "הפרקליטות החליטה שלא להעמיד לדין את שי חי בגין הפצת תמונותיה של מרשתנו ואיומים, לא מהעדר ראיות אלא בגלל העילה התמוהה של חוסר עניין לציבור, כאשר משמעות ההחלטה היא שיש ראיות שאכן ביצע עבירות אלה. ההחלטה אינה מובנת כלל ועיקר בנסיבות, משהוא עצמו העיד, בראיונות שהעניק לתקשורת, כי הפיץ התמונות. הפצת תמונות היא עבירה חמורה, הפוגעת בפרטיותה של המתלוננת ובתחושת הביטחון האישי שלה ועל רשויות החוק והאכיפה להתייחס לכך בהתאם, כשההחלטה שלא להגיש כתב אישום היא מסר שלישי לנפגעות שתמונותיהן הופצו".

המתלוננת מסרה בתגובה: "החלטה זו הכתה בי בתדהמה כיוון ואכן קיימת תשתית ראייתית להגשת כתב אישום נגד שי חי והפרקליטות גם קיבלה מידע חדש שתומך בחשד לעבירות פליליות חמורות נגד שי חי. אני מאוכזבת שהפרקליטות מעבירה מסר לכל הנשים שעברו הטרדות מיניות ברשתות החברתיות שהן לא באמת יכולות לחוש בטוחות. זו החלטה שמעבירה מסר שלילי לנפגעות אני קוראת לנשים אחרות לא לתת לפחד לשתק אותן ולהתלונן".

"שי חי בחר להכפיש את שמי בכל במה שניתנה לו ושילמתי מחיר אישי כבד בחודשים האחרונים", הוסיפה המתלוננת, "יש ראיות בתיק שקושרות את שי בסחיטה באיומים ופגיעה בפרטיות ובנוסף, ברשותי מידע חדש הקושר את שי לעבירות פליליות חמורות וביקשתי השלמת חקירה בהיבט הזה. לצערי הוחלט אחרת ולכן בכוונתי להגיש ערר על החלטה זו".

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement