פוסטה - האישום: אונס חיילת על מזרונים בחלק האחורי של רכב הסוואנה
האישום: אונס חיילת על מזרונים בחלק האחורי של רכב הסוואנה

האישום: אונס חיילת על מזרונים בחלק האחורי של רכב הסוואנה

שני הנהגים מבסיס שייטת 13 נאשמים שביצעו עבירות מין חמורות בחיילת שהכירו, לאחר ששתו לשוכרה.…

הרגע הזה שבו הרשיעו את אלאור אזריה

הרגע הזה שבו הרשיעו את אלאור אזריה

עכשיו כולם יודעים, הוא לא רק חבר בתנועה הדוחה לה פמיליה, מאתמול הוא גם הסמל…

כתב אישום מזעזע בתיק השוטר שאנס חיילת

כתב אישום מזעזע בתיק השוטר שאנס חיילת

פרקליטת מח"ש מתארת בפירוט כיצד שכנע השוטר בן ה-50 את החיילת בת ה-21 להצטרף אליו…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

האישום: אונס חיילת על מזרונים בחלק האחורי של רכב הסוואנה

נכתב על ידי יואב איתיאל ב .

שני הנהגים מבסיס שייטת 13 נאשמים שביצעו עבירות מין חמורות בחיילת שהכירו, לאחר ששתו לשוכרה. הסנגורים טוענים למחדלי חקירה של המשטרה, ומספרים כי הנאשמים התחננו לעבור בדיקת פוליגרף

refailov swisa shayetet ones
הנאשמים יוצאים מהדיון להארכת מעצרם (צילום: יואב איתיאל)

לבית הדין הצבאי של חיל הים בחיפה הובאו ביום ראשון (9.4) בשלישית סמ"ר שי רפאילוב (21) ממגדל העמק וסמל דוד סויסה (20) מחיפה, נהגים בשייטת 13, העצורים בכלא 4 בחשד לאונס של חיילת. התביעה הצבאית הגישה נגדם כתב אישום, המייחס להם שתי עבירות של אינוס בצוותא, שתי עבירות של מעשה מגונה בצוותא וניסיון למעשה סדום בצוותא. רפאילוב מואשם בעוד מעשה מגונה ובעוד ניסיון מעשה סדום. השניים טוענים כי מדובר בעלילת שווא.

על פי כתב האישום שהגישו רב-סרן מאשה יודשקין וסרן מישל סלבי, האירועים התרחשו בערב ובלילה שבין ה-27 ל-28 במרץ. השניים פגשו את רב"ט מ', לראשונה, באותו ערב, כשהסיעו אותה ואת חברותיה ברכב ואן נוסעים גדול מדגם "סוואנה", למטווחים בבסיס האימונים הפיקודי "לכיש". לטענת התביעה, במהלך הנסיעה הציע להן רפאילוב לשבת יחד בהמשך היום, שאל אם הן יודעות היכן אפשר לשבת ולשתות משקאות חריפים אך אלה לא ענו לו. מכתב האישום עולה כי בתום המטווחים, כשהשניים השיבו אותן למגורים, הוא שוב אמר להן משהו כמו "חייבים לשבת לשתות" ומ' מסרה לו את מספר הטלפון הנייד שלה וביקשה שידבר איתה מאוחר יותר.

לפי כתב האישום, רפאילוב אכן התקשר, ושוחח עם החיילת אודות המפגש המתוכנן מספר פעמים, תוך שהיא מספרת לו שלחברותיה אין בו עניין. מעט לפני השעה 01:00 אחר חצות אספו השניים את מ' ממגוריה בבסיס והשלושה נסעו ברכב לעבר שער לא פעיל של המטווחים בבסיס ועצרו שם.

התביעה טוענת כי רפאילוב עבר מכסא הנהג אל המושב האחורי, התיישב ליד מ', והוא וסויסה שתו וודקה מבקבוק אותו רכשו מבעוד מועד תוך כדי שיחה איתה. לטענת התביעה אז חיבק רפאילוב את החיילת, ליטף את גבה כך שידו הגיעה עד קו המכנסיים, וכן ליטף את רגלה. נטען כי היא בתגובה התרחקה ממנו אבל אז הוא שוב חיבק אותה, ליטף אותה, רחרח את שיערה ונישק אותה על לחיה. התביעה טוענת כי היא יצאה אז מהרכב.

אלא שבכתב האישום נטען, כי רפאילוב יצא אחריה, קרא לה "בואי, בואי, אחורה יותר נוח", והקיף עמה את הרכב אל חלקו האחורי שם היו מונחים מזרונים. התביעה טוענת כי תוך שהיא מתיישבת בקצה האחורי של הרכב שדלתותיו נותרו פתוחות, ולהצעתו חולצת את נעליה, הוא נשכב על המזרונים. בכתב האישום נטען כי לאחר מכן סגר עליהם סויסה את הדלתות, והתרחק אחרי שרפאילוב אמר לו שהוא "חונק אותם" עם עשן הסיגריה שלו.

התביעה טוענת עוד, כי בשלב הזה החיילת אמרה "וואי מה אתם עושים", וענתה "לא" כשרפאילוב פנה אליה והציע לה לשכב לצידו. מכתב האישום עולה, כי אז הוא משך אותה אליו בידו תוך שהיא מתנגדת, ובעוד היא יושבת -הפשיל את מכנסיו ותחתוניו וחשף את איבר מינו, תפס את עורפה וניסה מספר פעמים לגרום לה לבצע בו מין אוראלי תוך שהיא מתנגדת בכוח ואומרת "לא, אין מצב, תשכח מזה, זה לא י\קרה".

עוד נטען, כי רפאילוב השכיב את החיילת מ' על המזרון תוך שימוש בכוח, אמר לה "בואי נקרא לדוד", היא שאלה "מה זה?", הוא ענה "אל תדאגי, הכל טוב, הוא יודע מזה", והיא השיבה לו: "באמת תשכח מזה, זה הגבול שלי וזה לא קורה", תוך שמספר פעמים התרוממה משכיבה לישיבה ורפאילוב הוריד אותה למזרון תוך שמשך בראשה ובידה.

מכתב האישום עולה, כי רפאילוב קרא לסויסה בכל זאת, וזה נכנס דרך קדמת הרכב אל חלקו האחורי. לפי האישום, השניים משכו את רב"ט מ', השכיבו אותה ביניהם, הפשילו את מכנסיהם ותחתוניהם וחשפו את איברי המין שלהם כאשר הם מנסים להרגיע אותה. לפי התביעה, השניים גיפפו את החיילת באבריה המוצנעים, תוך שהיא מנסה ללא הצלחה להזיז את הידיים הנשלחות אליה ללא הרף. לטענת התביעה, מספר פעמים היא הרימה את מכנסיה אבל הם הורידו אותם ממנה, שוב ושוב.

בכתב האישום נטען כי סויסה הגיע לפורקן בעצמו, תוך שהוא מבצע בחיילת מעשה מגונה. רפאילוב, כך נטען, הוריד את מכנסי החיילת על לברכיה ולאחר מכן אנס אותה, למרות שהתלוננה על כאבים וביקשה ממנו שיפסיק, בעת שסויסה יושב בחלק הקדמי של הרכב וצופה.

התביעה טוענת כי ל אחר מכן נשכב רפאילוב על המזרון, לקח את ידיה של מ' והניח אותה על איבר מינו, הצמיד את ידו לידה, ביצע מעשה אוננות והגיע לפורקן מיני.

מכתב האישום עולה כי לאחר מכן החזירו שני הנאשמים את החיילת למקום מגוריה בבסיס. לפנות בוקר, כך נטען, הבחינו חברותיה שהיא אינה ישנה והיא הסבירה ש"היה לה איזה קטע". הן לקחו אותה למפקדת, שלקחה אותה לעוד מפקדת, וכך רק כיממה לאחר אירועי הלילה הוגשה התלונה רשמית, במצ"ח. המתלוננת נבדקה במתקן "חדר 4" של "המרכז לטיפול בנפגעי תקיפה מינית", בבית החולים וולפסון בחולון. למחרת נעצרו הנאשמים.

od levi shy new 200 200 od ulaman tammy yoav itiel    
עו"ד שי לוי עו"ד תמי אולמן (צילום: יואב איתיאל)    

הסניגורים, עו"ד שי לוי המייצג את רפאילוב ועו"ד תמי אולמן ועו"ד שאדי סרוג'י ממשרדה, המייצגים את סויסה, טוענים כי השניים דבקים בגרסתם כי כל שהיה - היה בהסכמתה של החיילת. "לכאורה נראה כתב אישום חמור", אומרת עו"ד אולמן, "קראנו את חומר הראיות ויש שם בעיות קשות מאד לתביעה. המתלוננת סותרת את עצמה בצורה מאד מהותית. יש הוכחות בתיק עצמו כי הדבר נעשה בהסכמה. החקירה היתה הוגנת אך יחד עם זאת יש כל כך הרבה מחדלי חקירה שבודאי מזה הסניגורים יעשו את התבשילים שלהם להוכיח את חפותם של הנאשמים. אין ספק שחקירה במשטרת ישראל היא הרבה יותר רצינית והרבה יותר מעמיקה. נעשה לחיילים עוול שהתיק הזה לא נחקר במשטרת ישראל".

לטענת עו"ד שי לוי, שני החיילים "ביקשו, התחננו לבצע בדיקת פוליגרף כדי להוכיח את אמיתות דבריהם. הם טוענים מהרגע הראשון כי הם חפים מפשע". לדברי עו"ד לוי, רפאילוב ביקש מהחוקרים כי יצפו בצילומי מצלמות האבטחה, אשר אחת מהן, שהוא סבר כי היא קריטית, היתה בכלל מצלמת דמה ולא צילמה דבר. עו"ד לוי: "חד וחלק, את הצדק אנחנו נוציא לאור".

התביעה הצבאית תבקש את מעצר השניים עד תום ההליכים המשפטיים כנגדם. בינתיים, הוארך מעצרם עד ליום שלישי הבא. 

פרסומת - Advertisement