פוסטה - שבע גננות התעללו בילדים, שתיים נשלחו לכלא
הנאשם הודה ברצח, אבל הצטער שלא הרג את כל המשפחה

הנאשם הודה ברצח, אבל הצטער שלא הרג את כל המשפחה

עבד ועותמן עאמש מג'אסר א-זרקא נאשמים ברצח של לואי עמאש במסגרת סכסוך משפחתי. אחד מהם…

התקיפה במועדון האומן 17: כתב אישום נגד סדרנים שהיכו קטין

התקיפה במועדון האומן 17: כתב אישום נגד סדרנים שהיכו קטין

לפני כשנה וחצי, על רקע הוראת המשטרה לפנות את המועדון בשל עומס, קטין הוכה קשות…

שיסף גרונו של אחר במועדון - ויפצה אותו ב-40 אלף שקל

שיסף גרונו של אחר במועדון - ויפצה אותו ב-40 אלף שקל

במסגרת הסדר הטיעון של דין חפץ מחולון, הוא ירצה 18 חודשי מאסר בעקבות התקרית האלימה

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

שבע גננות התעללו בילדים, שתיים נשלחו לכלא

נכתב על ידי זיו קריסטל ב .

שבע גננות מגן ניצנים בחולון הורשעו בהתעללות בילדים בזמן מבצע "צוק איתן" ב-2014. דינן של חמש מהן נגזר היום

gananot makot chanal 2
אחת הגננות ברגע של אלימות (צילום מתוך ערוץ 2)

בית משפט השלום בתל אביב גזר (רביעי, 14.6) את דינן של חמש משבע הגננות בגן ניצנים בחולון, שהורשעו בתקיפת פעוטות. שתיים נוספות כבר נשפטו, וקיבלו עונש על תנאי ועבודות שירות. החמש - ניצחה חכמון, דורית נחום, נטליה משה, שימרית שם טוב ויפעת חכמון - הורשעו כאמור בתקיפה סתם, תוך שהן בועטות, צובטות, דוחפות ומושכות בשיער הילדים. זאת במסגרת עסקת טיעון שלא כללה הסכמה על העונש.

הפרשה החלה ב-20 ביולי 2014, בזמן מבצע "צוק איתן". בשל הצורך במרחב מוגן עבר הגן כולו ללופט, ובמהלך מספר ימים נקטו הנאשמות באלימות כלפי 65 הפעוטות בגילאי שלושה חודשים עד ארבע שנים, ששהו שם. הן הודו, הורשעו, וביקשו תסקיר מבחן לצורך קביעת העונש.

מהתסקיר עולה מדובר בנשים נורמטיביות, ללא עבר פלילי וללא דפוסי התנהגות עבריינית, "שגם אינן בעלות עמדות הנותנות לגיטימציה לשימוש באלימות כלפי ילדים", נכתב בו. התסקיר קבע עוד כי הסיכוי להישנות ההתנהגות אלימה כלפי ילדים הינו נמוך ולכן העביר המלצה שיקומית לגבי שלוש מהן (נאשמות 1, 2 ו-6), וכן המליץ להסתפק לגבי כולן ברף ענישה תחתון של מאסרי על תנאי או עבודות שירות.

hakmon niza facebook
הבעלים והמנהלת, ניצה חכמון

היום נגזר דינן, לאחר שהשופט ד"ר שאול אבינור בחן את טיעוני שני הצדדים.

עו"ד שלי קוטין מהפרקליטות ביקשה לגזור עליהן עונשי מאסר בפועל בשל החשיבות הציבורית של עונש ההתרעה במקרים כאלה. "תדע כל גננת וסייעת כי אם תנקוט באלימות כלפי בעוטות, היא לא תוכל להימלט בענישה מקלה של שירות לתועלת הציבור...", כתבה עו"ד קוטין. כמו כן הוסיפה כי לא היה הכרח לפתוח את הגן, וכי בכל שלב יכולה הייתה להפסיק את שהתרחש.

עו"ד נעמה אלחדד, המייצגת את ניצה חכמון ובתה יפעת (נאשמות 1 ו-6) וכן את נטליה משה, טענה כי ניצה חכמון, הבעלים ומנהלת הגן, דווקא הציעה לסגור אותו, אולם ההורים הם אלה שהציעו לה את הלופט, על אף התנאים הבלתי סבירים שהיו בו. תנאים אלה, טענה, הם שהביאו את צוות הגננות לתגובות האלימות. כל הילדים שהו בחלל אחד, ללא הפרדת גילאים, והלחץ והצפיפות היו קיצוניים. גם ג'קוזי שהיה במקום, והצורך להרחיק ממנו את הילדים, גרם לעצבנות יתרה. בנוסף, הוגשו לבית המשפט מסמכים לגבי בעיות רפואיות מהם סובלים בני משפחתה של חכמון, והודגשה העובדה כי התחרטו, הביעו צער ונפגעו כלכלית (הנאשמות צפויות לעמוד למשפט אזרחי בשל תביעת נזיקין שהוגשה על ידי הורים) וחברתית, לאחר שנעשה להן שיימינג ברשת.

עו"ד דניאל כפיר, סנגורה של נחום, הצטרף לדבריה של עו"ד אלחדד, וטען כי גם על פי הסרטונים מדובר בהתנהגות חריגה וכי בסרטונים נראות הגננות גם כשהן רכות, חמות ואוהבות.

od elahdad naama 150 od haklai daniel 195 195    
עו"ד נעמה אלחדד עו"ד דניאל חקלאי    

השופט אבינור נדרש תחילה לקבוע רף ענישה, והפריד בין חכמון ונחום, עליהן השית רף מקסימלי של שנתיים מאסר. "מידת הפגיעה בערכים היא כזו שהרף התחתון של מתחם העונש ההולם בעניינן חייב לכלול עונש של מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח", קבע. לשלוש הנאשמות האחרות קבע רף ענישה של עבודות שירות.

 לאחר שבחן את המלצות התסקיר, וכן את הטיעונים ועדויות האופי של ההגנה, קבע השופט אבינור כי ניצה חכמון ונחום ירצו עונש של שבעה חודשי מאסר בפועל ושישה חודשים על תנאי למשך שלוש שנים. שם טוב ומשה (נאשמות 3 ו-5) ירצו שלושה חודשים של עבודות שירות ושלושה חודשים על תנאי למשך שלוש שנים, ואילו יפעת חכמון תרצה חמישה חודשים בעבודות שירות, וחמישה חודשים על תנאי למשך שלוש שנים.

עו"ד דניאל חקלאי, סנגורה של שם טוב, אמר: "מדובר בפרשה קשה. אמנם לא מדובר בהתעללות במובן המובהק, ולכן הוגש כתב אישום בבית משפט השלום ולא בבית המשפט מחוזי, ואמנם הובהר מפי השופט שבגן לא הושלטה אווירת טרור, אבל ברור שמדובר במעשים שלא ייעשו. בית המשפט הטיל את העונשים על הנאשמות בהתאם למדרג חומרת המעשים שלהן, ומבחינה זו אני חושב שגזר דינה של הלקוחה שלי מאוזן וראוי מאד. הלקוחה שלי הודתה בחלקה הקטן יחסית, לקחה אחריות על זה, הביעה צער עמוק וביטאה בושה עמוקה. היא תרצה את חודשי עבודות השירות בלב שלם ומתוך רצון אמיתי להכות על חטא. נאחל להורים שלא יסבלו עוד, ומעל הכל נאחל לפעוטות התפתחות רגשית תקינה וחיובית, כי זה הדבר החשוב ביותר".

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement