פוסטה - הבא להורגך השכם להורגו גרסת הפרקליטות ובג"צ
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

הבא להורגך השכם להורגו גרסת הפרקליטות ובג"צ

נכתב על ידי כתב פוסטה ב .

אברהם לוי תקף בחולון את דורון אדרי, שבתגובה שלף אקדח וירה בו למוות. הפרקליטות קיבלה את טענת הסנגור להגנה עצמית ובהסדר טיעון הוא נשפט ל -28 חודשי מאסר בלבד, בית משפט העליון דחה את עתירת משפחת לוי נגד ההסכם

edri doron 400 275
הרגע הזה שבו דורון אדרי משחזר את הירי על אברהם לוי

בג"צ דחה עתירה של אשה אשר ביקשה לבטל הסדר טיעון של פרקליטות מחוז תל אביב עם אדם אשר היה מעורב באירוע אלים אשר הסתיים במותו של אברהם לוי - בן זוגה ואבי בתה (4 מאי 2017).

בין המשפחות היה סכסוך קודם, על רקע חלוקת דירות בבניין שרכשו בשכונת ג'סי כהן, במהלכו אדרי נורה בברכיו. גורמים ממשפחת לוי היו חשודים באירוע, ואף נעצרו, אבל לא הוגש נגדם כתב אישום חרף פעולות חקירה מורכבות.
בסוף דצמבר 2015 נסעו דורון אדרי ובנו דור אדרי במכונית המזדה שלהם ברחוב סנהדרין בחולון. בשלב מסוים, מכונית פיאט שבה ישבו לוי ושלושה אנשים נוספים חסמה את דרכם במפתיע.

לוי יצא מהפיאט בכוונה לתקוף את אדרי, אלא שזה שלף אקדח אותו החזיק בלא רישיון וירה לעבר התוקף שלוש יריות, מהן נפגע בכתפו חברו של לוי שיצא אחריו מהפיאט. בשלב הזה יצא דור אדרי מרכב המאזדה, אלא שלוי המשיך לחתור למגע ותקף אותו. הבן בתגובה שלף סכין, דקר את לוי בראשו ובפניו, ואילו אביו שיצא אף הוא מהרכב ירה בגבו של לוי ירייה אחת שגרמה למותו.

לאחר שהמשטרה העבירה את חומר החקירה לפרקליטות התברר למשפחת לוי כי בפרקליטות החליטו להעמיד לדין את דורון אדרי בגין עבירות חמורות ובהן הריגה, אולם הגיעו עימו להסדר טיעון לפיו ירצה 28 חודשי מאסר בלבד. נגד דור אדרי החליטו בפרקליטות כלל לא להגיש כתב אישום.

od carmeli adi new 195 210
עו"ד עדי כרמלי

במשפחת לוי התקוממו נגד קולת העונש וניסו לשנות את ההחלטה, הם נפגשו עם מספר בכירים בפרקליטות אשר סירבו לפתוח את ההסכם. בת הזוג, סמדר אזולאי, באמצעות עו"ד שחר מנדלמן, הגישה לבית משפט העליון בקשה לדחות את הסדר הטיעון בשל חוסר סבירות קיצונית, לאור נסיבות המקרה.

בתשובת הפרקליטות לבג"צ הם הסבירו את ההחלטה על ההסדר בקבלת הטיעון של עו"ד עדי כרמלי המייצג את אדרי, כי הוא פעל מתוך הגנה עצמית, ואף הצביע על ליקויים בהתנהלות המשטרה. טרם חתימת ההסכם, עו"ד כרמלי הראה לפרקליטות כי גורמים במשפחת אדרי היו נתונים זמן רב תחת איומים מצד משפחת לוי, ואף התלוננו על כך במשטרה, שלא עשתה דבר. עוד הוכיח עו"ד כרמלי בהקשר זה, כי בחקירה פרטית שעשה הוא הגיע אל מצלמות אבטחה בסביבה אשר בהן נראה רכב הפיאט של לוי מסתובב באזור מספר פעמים, לכאורה בהמתנה להגעתו של דורון אדרי למקום.

בית משפט העליון דחה כאמור את העתירה של אזולאי. הרכב השופטים שמנה את אליקים רובינשטיין, ניל הנדל ומני מזוז, הסביר בקצרה כי בית משפט עליון מתערב בהסדרי טיעון רק במקרים קיצוניים, שאחד מהם הוא אכן אי סבירות קיצונית, אולם לא כך המקרה הנדון. שופטי בג"צ הבהירו כי בפני הפרקליטות עמדה התמונה המלאה של האירוע, כולל מחדלי המשטרה בטיפול בסכסוך, ומשכך ההחלטה על הסדר הטיעון אינה נגועה באי סבירות, ואל להם, לשופטי בג"צ, להתערב בה.

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement