פוסטה - בית משפט סירב לבטל הרשעת מתנדב מג"ב שהרג שוהה בלתי חוקי
המשטרה תשלם פיצוי של עשרות אלפי שקלים לעבריין

המשטרה תשלם פיצוי של עשרות אלפי שקלים לעבריין

כמו בסרט פעולה הוליוודי הפילו השוטרים את חומת ביתו של מאור פרץ אבל בחיפוש לא…

מח"ש חוקרת שנתיים בלשים שגרמו לצעירה שבר בגולגולת

מח"ש חוקרת שנתיים בלשים שגרמו לצעירה שבר בגולגולת

חיפוש סמים ברכב של מוכר למשטרה כלל מכת פטיש בראש של חברתו הנכה בת ה-26,…

תוך שנה: אותו שוטר נאשם שוב בתקיפת אזרח

תוך שנה: אותו שוטר נאשם שוב בתקיפת אזרח

 בכתב האישום "הטרי" נאשם שי פורטל בתקיפת עצור בתוך הניידת. בכתב אישום קודם נטען כי…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

בית משפט סירב לבטל הרשעת מתנדב מג"ב שהרג שוהה בלתי חוקי

נכתב על ידי אמיר זוהר ב .

דוד אריק ביבי רדף אחרי שוהה בלתי חוקי שנמלט, וירה בו על אף שלא היה חמוש * הנאשם יפצה את משפחת ההרוג ב-100 אלף, המדינה ב-650 אלף שקל 

bibi david
דוד אריק ביבי

שופט בית משפט השלום בכפר סבא, מיכאל קרשן, גזר על דוד אריק ביבי, 43, שבעה חודשי מאסר בגין גרימת מוות ברשלנות, וכן פיצויים של 100 אלף שקלים למשפחת ההרוג.

בבוקר ה-30 לנובמבר 2011 הגיעו ביבי, שהיה אז מתנדב בשורות מג"ב, וחבריו השוטרים לבית העלמית ירקון שפתח תקוה. השוטרים יצאו לשם במסגרת חיפוש אחר שוהים בלתי חוקיים פלסטינים, ואכן במקום נמצאו 41 שב"חים, בשני אזורים של בית הקברות.

בעוד כמה מחבריו עסוקים בשמירה על החשודים עד לבואו של כוח תגבור, פתח ביבי במרדף אחרי השב"ח ענתר אקרא, שניסה להימלט. בשלב מסוים הגיע אקרא למבנה ארעי, נעמד בראשה של תלולית חול, והתכופף. ביבי שלף את אקדחו, ירה בו למרכז הגוף, והרג אותו. ביבי טען, באמצעות עורך דינו אשר חן, כי סבר שאקרא עומד לזרוק עליו משהו, וחשש לחייו.

במחלקת לחקירות שוטרים חשבו שלא הייתה מידתיות בתגובתו המוגזמת של ביבי, וסירבו לקבל את גרסתו. אחרי שש שנים מאז מעד האירוע, לאחרונה הגיעו הצדדים להסדר טיעון לפיו המתנדב המשטרתי יואשם בגרימת מוות ברשלנות, המליצו לבית המשפט לגזור עליו שמונה חודשי מאסר בפועל, ואף הבהירו כי בגישור אזרחי נקבע שהמדינה תשלם למשפחת ההרוג 650 אלף שקלים, מבלי שהנאשם ישלם. עו"ד חן אף ביקש כי הרשעתו של מרשו תבוטל, על אף שהודה, שכן רישום פלילי עלול לפגוע בפרנסתו.

השופט אישר את הסדר הטיעון, וכאמור גזר על ביבי שבעה חודשי מאסר בפועל, ארבעה חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים, וכן תשלום של 30 אלף שקל להוריו של אקרא, ו-70 אלף לאשתו. לגבי הבקשה למחוק את ההרשעה, השופט קרשן עמד על כך שביבי הוא אמנם אדם נורמטיבי, ללא עבר פלילי, וכי הביע צער על מעשהו ונכונות ללכת לקבוצת תמיכה, אולם סירב לבטל את ההרשעה. "לפנינו רשלנות ברף גבוה שהביאה לתוצאה קטלנית", כתב בפסק הדין. "לא מצאתי כי התקיים יחס בלתי סביר בין התועלת החברתית שבהרשעת אדם לבין אינטרס הפרט ושיקומו".

 od chen asher
עו"ד אשר חן

עו"ד אשר חן, המייצג את הנאשם, בתגובה: "אנו בוחנים את גזר הדין, ומרשי ישקול את צעדיו המשפטיים. אני סבור כי נפלה שגגה בגזר הדין, שבו לא נלקחו נסיבות מסוימות לטובת מר ביבי. מדובר באירוע טרגי שאליו נקלע מרשי כשהוא מתנדב לפעילות בשבת בבוקר על מנת שתושבי השרון ייהנו משבת בטוחה. הנפגע היה שוהה בלתי חוקי, ובאותה תקופה היו אירועים ביטחוניים רבים באזור, ומר ביבי התבקש לפעול כנגד השוהים הבלתי חוקיים שמתוכם יצאו פיגועים".

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement