פוסטה - שוטר סיור נאשם בהטרדה מינית של אם חד-הורית
המשטרה תשלם פיצוי של עשרות אלפי שקלים לעבריין

המשטרה תשלם פיצוי של עשרות אלפי שקלים לעבריין

כמו בסרט פעולה הוליוודי הפילו השוטרים את חומת ביתו של מאור פרץ אבל בחיפוש לא…

מח"ש חוקרת שנתיים בלשים שגרמו לצעירה שבר בגולגולת

מח"ש חוקרת שנתיים בלשים שגרמו לצעירה שבר בגולגולת

חיפוש סמים ברכב של מוכר למשטרה כלל מכת פטיש בראש של חברתו הנכה בת ה-26,…

תוך שנה: אותו שוטר נאשם שוב בתקיפת אזרח

תוך שנה: אותו שוטר נאשם שוב בתקיפת אזרח

 בכתב האישום "הטרי" נאשם שי פורטל בתקיפת עצור בתוך הניידת. בכתב אישום קודם נטען כי…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

שוטר סיור נאשם בהטרדה מינית של אם חד-הורית

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

המחלקה לחקירות שוטרים טוענת כי חיים שירזי "התחיל" עם המתלוננת בעת ששותפו סרק את דירתה; שב אליה מאוחר יותר לבדו כדי לנסות וליזום קשר רומנטי; וערך עליה 100 בדיקות במסוף המשטרתי

shirazy haim facebook
 חיים שירזי

בכתב אישום שהגישה לבית משפט השלום בראשון לציון, המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) מייחסת לחיים שירזי (51), שוטר סיור מתחנת משטרת לוד, הטרדה והתנכלות מינית כלפי אם חד הורית. בכתב האישום נטען גם כי שירזי, תושב בן שמן, השתמש במערכות המשטרתיות כדי לבדוק את פרטיה של המתלוננת.

על פי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד לינוי בן חמו, ב-3 באוגוסט 2016, סמוך לשעה תשע בערב, קיבלו שירזי ושוטר נוסף, במהלך המשמרת, דיווח על אירוע אלימות במשפחה, שלפי החשד התרחש בדירתה של ל' בלוד. עם קבלת הדיווח נסעו השניים אל הדירה, שם שהתה ל' יחד עם שני ילדיה הקטינים שישנו.

בכתב האישום נטען, כי שירזי ושותפו הזדהו כשוטרים, ול' שאמרה להם כי מדובר בטעות - שכן היא נמצאת לבדה עם ילדיה - אפשרה להם להיכנס פנימה ואף לבצע סריקה בדירה. לפי מח"ש, בעת שהשוטר הנוסף סרק את הדירה, שירזי ו-ל' נותרו במסדרון לבדם. שם, נטען, שירזי שאל אותה לגילה והאם היא מתאמנת, והוסיף בלחש: "נדלקתי עלייך". מתלונתה של ל' עולה כי היא אמרה לו שדבריו אינם ראויים לנוכח העובדה שהוא נמצא בדירתה מתוקף תפקידו, אך הוא השיב: "אני יודע שאת לא מעורבת במקרה הספציפי הזה ובגלל זה - זה בסדר". לאחר ששותפו של שירזי סיים את הסריקה בבית, השניים עזבו את המקום.

 mahash

מכתב האישום עולה, כי בחלוף כ-20 דקות חזר שירזי לבדו לדירה ודפק על דלתה. כאשר פתחה ל' במעט את הדלת, אמר לה שירזי כי חזר על מנת להתנצל, כיוון שהתברר כי הוא ושותפו הגיעו קודם לדירה בשל טעות. לטענת מח"ש, באותו מעמד, כשהוא עומד מחוץ לדירה, לבוש מדי משטרה וחמוש בנשק, סיפר לה שירזי כי לגרוש שלה תיקים על אלימות והונאה. עוד נטען כי ל' השיבה כי מדובר בפרטים אישיים, וכי שירזי החל מיוזמתו לספר ל-ל' שהוא גרוש וכי יש בבעלותו נכסי נדל"ן שונים.  עו"ד בן חמו טוענת בכתב האישום כי כאשר ל' שאלה אותו מדוע הוא מספר לה את הפרטים, הוא השיב: "כי אני רוצה שנכיר, באמת שאת יפה בעיניי ונדלקתי עלייך". כמו כן נטען כי אמר לה שהוא מעוניין לתת לה את מספר הטלפון שלו, אך היא השיבה שהדבר אינו ראוי, אולם שירזי התעקש על קשר "ללא מחויבות", כלשונו.

ל', כך נטען, רצתה להביא לסיום השיחה ולעזיבתו של  שירזי, ולכן היא מסרה לו מחברת שהיתה בהישג ידה כדי שיכתוב את מספר הפלאפון שלו. לטענת מח"ש, כאשר הסתובבה אחורנית על מנת להביא לו כלי כתיבה, שירזי נכנס לביתה על דעת עצמו ומבלי שקיבל את הסכמתה, וסגר את הדלת מאחוריו.

לאחר מכן, טוענת מח"ש, שירזי כתב את מספר הטלפון שלו ושמו על גבי המחברת, חייך אליה ושאל האם תתקשר אליו. מכתב האישום עולה כי היא השיבה בשלילה והסבירה שקיים ביניהם פער גלאים משמעותי של כ-25 שנה, וכי הוא שוטר שהגיע לביתה במסגרת תפקידו. חרף תשובתה, נטען, אמר לה שירזי: "בלי קשר לכלום אני רוצה להכיר אותך ולדבר איתך", ולאחר מכן התקרב אליה  והיא נרתעה אחורנית. כמו כן, לטענת מח"ש ל' הושיטה את ידה קדימה כדי ליצור חיץ, לחצה את ידו ואמר לו: "תודה רבה, שיהיה לך ערב טוב", תוך שפתחה את דלת הבית. שירזי עזב את הבית, אך לא לפני שהורה לה להתקשר אליו – נטען בכתב האישום.

od dahuh gil 
 עו"ד גיל דחוח

בכך לא הסתיים הסיפור. לטענת מח"ש, זמן קצר לאחר מכן, בין השעות 22:15-23:23 ביצע שירזי כ-100 בדיקות במסוף המשטרתי אודות ל', ובין היתר בדק אמצעי קשר, כתובות, הרשעות תעבורתיות, פרופיל פלילי, מאסרים ומעצרים, וכן צפה בתמונתה.

שירזי נאשם בעבירות של איסור הטרדה מינית והתנכלות בהתאם לחוק למניעת הטרדה מינית, וכן בעבירות מרמה והפרת אמונים ועבירה על חוק המרשם הפלילי. הדיון בעניינו נקבע ל-28 ביוני בפני השופטת עינת רון. את תגובת סנגורו, עו"ד גיל דחוח, לא ניתן היה להשיג עד לפרסום הכתבה. 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement