פוסטה - מפקד יס"מ מואשם בתקיפת אריתראי בעל עסק
המשטרה תשלם פיצוי של עשרות אלפי שקלים לעבריין

המשטרה תשלם פיצוי של עשרות אלפי שקלים לעבריין

כמו בסרט פעולה הוליוודי הפילו השוטרים את חומת ביתו של מאור פרץ אבל בחיפוש לא…

מח"ש חוקרת שנתיים בלשים שגרמו לצעירה שבר בגולגולת

מח"ש חוקרת שנתיים בלשים שגרמו לצעירה שבר בגולגולת

חיפוש סמים ברכב של מוכר למשטרה כלל מכת פטיש בראש של חברתו הנכה בת ה-26,…

תוך שנה: אותו שוטר נאשם שוב בתקיפת אזרח

תוך שנה: אותו שוטר נאשם שוב בתקיפת אזרח

 בכתב האישום "הטרי" נאשם שי פורטל בתקיפת עצור בתוך הניידת. בכתב אישום קודם נטען כי…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

מפקד יס"מ מואשם בתקיפת אריתראי בעל עסק

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

נטען כי הקצין דוד שלם הגיע לעסק של המתלונן כדי לבדוק האם הוא מוכר אלכוהול אחרי אחת בלילה, אבל כבר בתחילת הבדיקה הכה אותו

shoter takaf aritrei tel aviv1 
 המתלונן (מוקף בעיגול) לאחר שהופל. הקצין הנאשם מאחוריו 

ממלא מקום של מפקד יס"מ בתחנת משטרת שרת בתל אביב, דוד שלם (37) מפתח תקווה, הואשם לפני ימים אחדים על ידי המחלקה לחקירות שוטרים בתקיפת בעל עסק אריתראי בדרום תל אביב.

על פי כתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בתל אביב, ב-11 ביוני אשתקד, סמוך לשתיים בלילה, ערך שלם עם צוותו סיור ברכב משטרתי בדרך שלמה בעיר. במהלך הסיור, הוא עצר בסמוך לבית העסק של צ', על מנת לבדוק האם מתקיימת במקום מכירת אלכוהול אחרי השעה אחת בלילה.

נטען כי שלם ביקש לפתוח את הדלת, תוך שהוא צועק 'משטרה לפתוח' ונענע את דלת הכניסה. כששמע בעל העסק את צעקותיו של הנאשם, הוא חיפש את המפתח ומיד פתח את הדלת. לטענת מח"ש, מיד עם כניסת שלם לבית עסק, הוא דחף את צ' ומיד לאחר מכן שם לו רגל וגרם לו ליפול לאחור.

מחקירת מח"ש עולה עוד כי בשלב זה, בעוד צ' מנסה להתרומם, שלם הכה אותו, תפס בצווארו והפיל אות ולאחור. בתום חקירה, במהלכה נבחנו במח"ש עדויות הנוכחים במקום וצילומי האבטחה, הוגש לפני ימים אחדים כתב אישום נגד שלם על עבירה של תקיפה סתם. הדיון בעניינו נקבע ל-7 במאי בפני השופט צחי עוזיאל.

 shoter takaf aritrei tel aviv2

עו"ד ניר לזר ממשרד רזניק-סרטל-סהראי המייצג את הקצין הנאשם, מסר בתגובה: "המדובר בקצין מוערך המשרת את הציבור נאמנה במשך שנים רבות. גם במקרה זה פעל קצין המשטרה ללא דופי  באזור בו מתקיימת פעילות עבריינית לעתים קרובות. בניגוד לנטען בכתב האישום, לא הכה הקצין את המתלונן, אלא פעל בהתאם לכללים ולהנחיות".

עו"ד אייל אבולפיה, המייצג  את בעל העסק שהותקף, מסר בתגובה: "טוב עשתה מח״ש שהגישה את כתב האישום ונמנעה מהעברת התיק לאפיק המשמעת. מדובר בתקיפה ברוטאלית וחסרת טעם שנבעה ממחשבתו של הנאשם כי מדובר בפליט ומציגה את קלות הדעת של חלק משוטרי היס"מ בהפעלת אלימות כנגד אוכלוסיות מוחלשות. עצוב עוד יותר שמדובר בקצין אשר אמור להוות דוגמא לפקודיו ואנו מבינים היטב כי האלימות המשטרתית מושרשת במערכת על כל דרגותיה".

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement