פוסטה - הסדר טיעון ומאסרים לאור קדושים ושלמה אלקבץ בתיק ניסיון הרצח בחולון
האם התביעה טשטשה בכוונה וידוי של בומבי על הרוצח של פרי יחזקאל?

האם התביעה טשטשה בכוונה וידוי של בומבי על הרוצח של פרי יחזקאל?

Tagline

עו"ד רצון דרחי חשף דברים שאמר עד המדינה לחוקריו והוגדרו בתמליל כלחישה בלתי ברורה

תקלה מבצעית? חמישה עבריינים מארגון לביא עצורים על החיסול ברחובות

תקלה מבצעית? חמישה עבריינים מארגון לביא עצורים על החיסול ברחובות

Tagline

אנטון רומן מראשון לציון אשר מזוהה עם ארגון הפשע נורה למוות בזמן שהיה בפיקוח ומעקב…

מכה לגרסת בומבי על הפגישה הגורלית בבריסל

מכה לגרסת בומבי על הפגישה הגורלית בבריסל

Tagline

הסנגור של ישראל אוזיפה הוכיח שבניגוד לעדות עד המדינה בומבי, לא היתה פגישה בדירה של…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

הסדר טיעון ומאסרים לאור קדושים ושלמה אלקבץ בתיק ניסיון הרצח בחולון

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

כתב האישום תוקן מניסיון רצח לחבלה בכוונה מחמירה לאחר שהפרקליטות התקשתה להוכיח שהשניים התכוונו "לקטול" את עומר שוסטר ושמואל אקנין, ואילו הסנגורים טענו כי הם ניסו רק להפחיד את שוסטר. רפאל אלבז שסייע להם לאחר הירי נידון לעבודות שירות בלבד

nisyon retzah holon 
 זירת האירוע בחולון

הרכב של שלושה שופטים בבית המשפט המחוזי בתל אביב גזר עונשי מאסר על הנאשמים בתיק ניסיון הרצח של עומר שוסטר ושמואל אקנין בחולון. זאת לאחר שכתב האישום נגד הנאשמים - אור קדושים (28), שלמה אלקבץ (25) ורפאל אלבז (27) - תוקן במסגרת הסדר טיעון. בכתב האישום המתוקן, הם הואשמו, הודו והורשעו ב"חבלה בכוונה מחמירה", במקום בעבירת ניסיון רצח שיוחסה להם בכתב האישום המקורי.

השופטים שרה דותן, מרדכי לוי וירון לוי גזרו על קדושים שש שנות מאסר. אלקבץ ירצה חמש שנות מאסר ועוד תשעה חודשים - עונש המגלם בתוכו גם הפעלת מאסר על תנאי בתיק אחר. על אלבז נגזרו שישה חודשי עבודות שירות בלבד.

על פי כתב האישום המקורי שהגישה פרקליטות מחוז תל אביב, קדושים ואלקבץ קשרו לרצוח את שוסטר ואקנין, כאשר הרקע לא ידוע. ב-21 במרץ 2016, כך נטען, הם הגיעו רכובים על אופנוע ומצוידים באקדח לרחוב הגת בחולון, שם שני "היעדים" ברכבו של שוסטר. לפי האישום, רוכבי האופנוע חלפו סמוך לרכב וקדושים - שישב מאחור על האופנוע - ירה קליע אחד שחדר לחזהו של שוסטר. לאחר מכן רוכבי האופנוע נמלטו, בעוד ששוסטר פונה לבית החולים, שם נזקק לניתוח חירום תחת הרדמה כללית.

הפרקליטות טענה כי בעת מנוסתם נטשו הנאשמים את האופנוע הגנוב, בעוד שאת האקדח הטמינו בתוך בית מנורה בעליית הגג של בניין סמוך. כמו כן נטען, כי את המעיל והקסדה אותם עטה אלקבץ על גופו בעת האירוע, הנאשמים הטמינו בחדר מדרגות. עוד לפי האישום, מספר שעות לאחר מכן, סמוך לשעה שתיים לפנות בוקר, לבקשת השניים, אלבז הגיע לבניין כשעל ראשו כובע המעיל, ולקח איתו את המעיל והקסדה. בכך, טענה הפרקליטות, הוא העלים ראיות. 

כתב האישום התבסס על ראיות שאספו חוקרי מרחב איילון, בכלל זה צילומי אבטחה בהם נראו השניים חולפים עם האופנוע סמוך לרכבו של שוסטר ובהמשך נכנסים לבניין בו הטמינו את המעיל והקסדה. כמו כן, אלבז תועד יוצא מהבניין כשברשותו מעיל וקסדה. בפרקליטות ציינו כי בתיעוד האבטחה בבניין, שלושת הנאשמים נראו בפנים גלויות, באופן בו לא נותר ספק לגבי זהותם. ראיה נוספת בתיק היתה דגימת די-אן-איי שהופקה מהקסדה, השייכת לקדושים. בחיפוש בביתו של אלקבץ אף נמצאה חולצה התואמת לחולצה שלבש קדושים בעת ביצוע העבירה.

למרות שלל הראיות, סנגוריהם של הנאשמים - עורכי הדין אלי כהן, גיא פרידמן, אסף טל, איריס טוביאנה וגליה אלפסי - הגיעו להסדר טיעון עם הפרקליטות, שבמסגרתו תוקן כאמור כתב האישום. הקושי העיקרי של הפרקליטות היה להוכיח כי הנאשמים התכוונו "לקטול", מאחר והירייה פגעה תחילה בזרועו של שוסטר, ורק לאחר מכן חדרה לחזהו. לפיכך נמחקה עבירת ניסיון הרצח מכתב האישום ובמקומה הואשמו השניים בעבירה פחות חמורה.

קדושים ואור, תושבי הרצליה, הורשעו בקשירת קשר לפשע, חבלה בכוונה מחמירה, שיבוש הליכי  משפט ונשיאת נשק. קדושים הורשע גם בהפרה של תנאי שחרור. אלבז הורשע בעבירה של סיוע לאחר מעשה ובשיבוש הליכי משפט.

od cohen eli 151   od fridman gai 151 od tal asaf 150   
 עו"ד אלי כהן  עו"ד גיא פרידמן  עו"ד אסף טל  

בנוגע לקדושים ואלקבץ, הצדדים טענו לעונשים באופן פתוח. לגבי אלבז, הצדדים הסכימו לעתור במשותף לעונש של שישה חודשי עבודות שירות, בכפוף לחוות דעת חיובית של הממונה על עבודות השירות. לאחר הרשעתם נשלחו קדושים ואלקבץ לקבלת תסקיר משירות מבחן.

הפרקליטות הצביעה על עברם הפלילי של השניים, ודרשה בין שבע ל-12 שנות מאסר בפועל. לגבי אלקבץ, היא עתרה להפעיל במצטבר מאסר על תנאי שהיה תלוי ועומד נגדו.

הסנגורים של קדושים הדגישו את התיקון המשמעותי בכתב האישום, וטענו כי הנאשמים תכננו רק להפחיד את הקורבן. כמו כן, הם ציינו את הנסיבות המשפחתיות של קדושים. גם סנגוריו של אלקבץ הדגישו את נסיבותיו האישיות ואת רצונו להשתקם ולפתוח דף חדש, וביקשו להפעיל את המאסר המותנה בחופף.

השופטים קבעו כי ביחס לקדושים ואלקבץ מתחם הענישה צריך לנוע בין ארבע לשמונה שנות מאסר. מלבד העונשים שצוינו, הם גזרו על קדושים מאסר על תנאי וחייבו אותו לפצות את הקורבן ב-60 אלף שקל. על אלקבץ גזרו חמש שנות מאסר בפועל והפעילו חלק מהמאסר המותנה (תשעה חודשים) במצטבר. כמו כן גזרו עליו מאסרים על תנאי וחייבו גם אותו לפצות את הקורבן, בסכום של 50 אלף שקל למתלונן. אלבז נידון גם למאסר על תנאי ולקנס של 7,000 שקל. 

עו"ד פרידמן, המייצג את קדושים, סירב להגיב לכתבה. 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement