פוסטה - אלי "קוסם" נעים ויניב אילוז נעצרו בתיק סחיטה בירושלים
האם התביעה טשטשה בכוונה וידוי של בומבי על הרוצח של פרי יחזקאל?

האם התביעה טשטשה בכוונה וידוי של בומבי על הרוצח של פרי יחזקאל?

Tagline

עו"ד רצון דרחי חשף דברים שאמר עד המדינה לחוקריו והוגדרו בתמליל כלחישה בלתי ברורה

תקלה מבצעית? חמישה עבריינים מארגון לביא עצורים על החיסול ברחובות

תקלה מבצעית? חמישה עבריינים מארגון לביא עצורים על החיסול ברחובות

Tagline

אנטון רומן מראשון לציון אשר מזוהה עם ארגון הפשע נורה למוות בזמן שהיה בפיקוח ומעקב…

מכה לגרסת בומבי על הפגישה הגורלית בבריסל

מכה לגרסת בומבי על הפגישה הגורלית בבריסל

Tagline

הסנגור של ישראל אוזיפה הוכיח שבניגוד לעדות עד המדינה בומבי, לא היתה פגישה בדירה של…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

אלי "קוסם" נעים ויניב אילוז נעצרו בתיק סחיטה בירושלים

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

חשודים שסחטו בעל עסק, שנעצר בעצמו בחשד לסחיטה באיומים של שותפו לשעבר באמצעות עבריינים * וגם: איך זה קשור למעצרם של יצחק בוהדאנא וכמאל אל ג'רושי בבית שמש?

kosem eli naim330 330
אלי "קוסם" נעים"

משטרת ירושלים עצרה מספר חשודים, ביניהם אליהו "קוסם" נעים (49) ויניב אילוז (41) מירושלים, בחשד לסחיטה באיומים של בעל עסק בעיר. היחידה המרכזית של משטרת מחוז ירושלים עצרה בפרשה עוד מספר אנשים, החשודים במקרי סחיטה נוספים.

נעים שוחרר רק לפני מספר שבועות ממאסר בתיק של ייבוא קוקאין לאחר שהופלל על ידי סוכן סמוי. גם הוא וגם אילוז מוגדרים כיעדים של המשטרה, וכעת הם חשודים במעורבות בסחיטה של נתנאל (נתי) זהר (29) מהיישוב בית מאיר, שנעצר אף הוא בפרשה, בחשד לסחיטה באיומים של שותפו לשעבר.

לפי החשד, זהר שכר עבריינים על מנת לגבות כספים שלטענתו שותפו לשעבר חייב לו על רקע סכסוך עסקי, אולם בשלב כלשהו מצא עצמו נסחר על ידי אותם עבריינים. מהחקירה עולה, כי השותף לשעבר העביר לזהר צ'ק של 120 אלף שקל על חשבון החוב. אלא שלפי המשטרה, מדובר היה בצ'ק גנוב השייך לאדם השוהה בחו"ל. החוקרים בודקים כעת את כל הקשור לצ'ק הזה.

מעצרם של נעים ואילוז - המיוצגים על ידי עורכי הדין מיכאל עירוני, ירון גיגי ותמיר סננס - הוארך (12.6) מבלי שהתקיים בעניינם דיון מהותי. בדיון נוסף, להארכת מעצרו של זהר, טען סנגורו עו"ד אריאל עטרי: "מרשי נעדר עבר פלילי, מנהל עסק ופעל מתוך מצוקה". השופטת מיקה בנקי קבעה כי החשד נגד זהר התחזק, והאריכה את מעצרו עד ה-14 ביוני, תוך שהיא מציינת: "חומר החקירה שנאסף מחזק את החשדות המיוחסים לחשוד ומחומר זה קשה לראות בו אדם תמים שפעל מתוך מצוקה".

לסיפור המורכב הזה יש להוסיף גם כי אתמול נעצר על ידי המשטרה גם יצחק בר-אור, שלפי המשטרה נסחט על ידי עבריינים בשליחותו של זהר. בר-אור חשוד שיחד עם אחרים ניסה לצלם אדם אחר בעירום כדי לסחוט ממנו כסף, ואף ירק עליו תוך כדי ניסיון הסחיטה. מעצרו של בר אור (24), המיוצג על ידי עו"ד גבי טרונאשווילי, הוארך עד 15 ביוני.

od eroni michael200 od sananes tamir 150  
עו"ד מיכאל עירוני עו"ד תמיר סננס  

לא ברור כיצד, אבל לפי המשטרה, הפרשה שבמסגרתה נעצרו נעים, אילוז וזהר קשורה לחקירה שהחלה כבר בשבוע שעבר. במסגרת החקירה הזו נערך חיפוש במתחם מגורים בבית שמש, שבמהלכו נעצרו תושב העיר יצחק בוהדאנא (49) וכמאל אל ג'רושי (53) מרמלה. השוטרים תפסו בחיפוש כסף מזומן, תכשיטים ומספר כלי רכב.

לפי החשד, בוהדאנא וג'רושי גרמו לאדם אחר לפתוח מספר חשבונות בנק בהם הופקדו כמה מאות שקלים כדי שיונפקו על שמם צ'קים. לאחר מכן קיבלו השניים את פנקסי הצ'קים מהאדם שעל שמו נפתחו החשבונות. באמצעות הצ'קים, כך נטען, השניים שילמו על סחורות שונות. בשלב מסוים הצ'קים החלו לחזור בהיעדר כיסוי. היקף המרמה, לטענת המשטרה, עומד על כ-100 אלף עד 200 אלף שקל.

בסוף השבוע שוחרר ג'רושי למעצר בית עד 15 ביוני. מעצרו של בוהדאנא, החשוד גם בסחיטה באיומים, הוארך עד 18 ביוני, תוך שהשופטת מגדירה אותו כ"מחולל האירוע העיקרי".

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement