פוסטה - הסדר טיעון ל"שכירי החרב" שארבו לאיש עסקים באשדוד
האם התביעה טשטשה בכוונה וידוי של בומבי על הרוצח של פרי יחזקאל?

האם התביעה טשטשה בכוונה וידוי של בומבי על הרוצח של פרי יחזקאל?

Tagline

עו"ד רצון דרחי חשף דברים שאמר עד המדינה לחוקריו והוגדרו בתמליל כלחישה בלתי ברורה

תקלה מבצעית? חמישה עבריינים מארגון לביא עצורים על החיסול ברחובות

תקלה מבצעית? חמישה עבריינים מארגון לביא עצורים על החיסול ברחובות

Tagline

אנטון רומן מראשון לציון אשר מזוהה עם ארגון הפשע נורה למוות בזמן שהיה בפיקוח ומעקב…

מכה לגרסת בומבי על הפגישה הגורלית בבריסל

מכה לגרסת בומבי על הפגישה הגורלית בבריסל

Tagline

הסנגור של ישראל אוזיפה הוכיח שבניגוד לעדות עד המדינה בומבי, לא היתה פגישה בדירה של…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

הסדר טיעון ל"שכירי החרב" שארבו לאיש עסקים באשדוד

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

התיק נגד דניאל לקאו ויעקב אלמו, שהתחיל עם חשדות לניסיון חיסול של איש העסקים והמשיך עם אישומים על קשירת קשר לביצוע פשע, הסתיים בהרשעה על נשיאת נשק ושנתיים מאסר (לקאו) ו-5 חודשים (אלמו)

rehev almo lakao
הרכב בו נסעו הנאשמים, ליד ביתו של איש העסקים

הסדר טיעון לדניאל לקאו (26) מאשדוד ויעקב אלמו (24) מראשון לציון: כתב האישום שהוגש נגד השניים – בו יוחס להם ניסיון חיסול של איש עסקים מאשדוד – תוקן באופן משמעותי והם נידונו ל-24 חודשי מאסר (לקאו) וחמישה חודשי מאסר (אלמו).

לקאו ואלמו מוגדרים במשטרה מודיעינית כאנשי ביצוע בארגונו של רמי עזרן. על פי המידע המודיעיני של המשטרה, שלא נכלל בכתב האישום אך נחקר, כשכירי חרב בשירות אחרים השניים תכננו לירות באיש העסקים, על רקע סכסוך כספי ישן בינו לבין עבריין בכיר, אשר רק לפני מספר חודשים נשפט למאסר של שנה בתיק "בלוק חוסם".

לצורך ביצוע "משימת החיסול", כך עלה מהחקירה, הם או מי מטעמם זייפו את סימני הזיהוי ברכב הפולקסווגן של לקאו, כך שהסירו את לוחית הזיהוי המקורית ובמקומה הצמידו לחלקו האחורי של הרכב לוחית זיהוי שנגנבה מרכב אחר באשדוד. כמו כן, הפרקליטות טענה בכתב האישום המקורי כי הם הצטיידו באקדח חצי אוטומטי "גלוק", וגם בתחמושת.

lakao daniel almo yaakov
דניאל לקאו יעקב אלמו

עוד עלה מהחקירה, כי ב-30 בינואר סמוך לשעה שמונה בבוקר, איש העסקים נסע ברכבו באזור חוף הקשתות באשדוד. בשלב כלשהו, הרכב עם הלוחיות המזויפות, ובו שניים שזהותם אינה ידועה בוודאות (על פי הערכות מדובר בנאשמים), החל לעקוב אחריו ונעמד במקביל אליו. האדם שישב במושב הנוסע הקדמי, נטען, הוציא את ידו מחלון הרכב וכיוון את האקדח לעבר פני איש העסקים המבוהל, שהצליח להימלט ברגע האחרון בנסיעה מהירה, ואילו רכבם של "המתנקשים" עזב את המקום.

בתחילת ההליך המשפטי טענה הפרקליטות, כי למרות אי ההצלחה במשימת החיסול, המתנקשים לא ויתרו ובבוקר ה-7 בפברואר הגיעו יחד לאשדוד ברכב, כאשר לקאו נוהג ואלמו יושב לצידו, והם נושאים איתם ברכב אקדח עם כדור בקנה ומחסנית שבה שני כדורים נוספים. נטען כי השניים נסעו ברכב באזור ביתו של איש העסקים באשדוד, וסמוך לשעה תשע העמידו את הרכב בקרבת הבית, ובעודם יושבים בתוכו - המתינו לאיש העסקים.

לטענת הפרקליטות, אשתו של איש העסקים ואחותה עמדו בחניית הבית, ובחלוף זמן קצר יצא אליהן איש העסקים בעצמו, במטרה להיכנס לרכבו ולנסוע. אלא שאז, כך נטען, הוא הבחין ברכב אותו זיהה מהאירוע הקודם בו ניסו להתנקש בחייו, ימים ספורים קודם לכן. הפעם, ציינה הפרקליטות, הוא נהג בקור רוח, רשם את מספר הרכב ודיווח למשטרה. בשלב זה, כך נטען, אשתו של איש העסקים ואחותה החלו לנסוע ברכבן לכיוון הרכב המזויף, מה שהוביל את הנאשמים לעזוב את המקום, ולצאת מאשדוד לכיוון דירתם באשקלון.

ekdah ashdod 330
האקדח והתחמושת שנמצאו ברכב

בחלוף זמן מה הגיעו השניים סמוך לבניין מגוריהם באשקלון, שם עצרו את הרכב המזויף. הפרקליטות טענה כי אלמו יצא מהרכב והחל לצעוד לכיוון הבניין, שעה שחברו נותר לשבת במושב הנהג. שוטרי ימ"ר לכיש שעקבו אחר הרכב והגיעו למקום עצרו את השניים. בחיפוש ברכב, בתוך תא האחסון מתחת להגה, נמצא האקדח שהיה עטוף במגבת עם כדור בקנה ומחסנית, ולצידו מסכת סקי.

בשלב המעצר, השניים נחשדו בניסיון רצח, אולם בהמשך הואשמו רק בקשירת קשר לפשע, נשיאת והובלת נשק, שינוי זהות של רכב וקבלת חלק גנוב מרכב אחר. התשתית הראייתית התבססה בין היתר על טביעות אצבע ברכב ששימש את הנאשמים ועל די-אן-איי של לקאו על בדל סיגריה שנמצא סמוך לביתו של יעד החיסול.

בעיצומו של משא ומתן, הסנגורים של הנאשמים - עורכי הדין נס בן נתן וגיא זהבי - הציגו לפרקליטות שורה של קשיים ראייתיים בתיק. בין היתר טענו הסנגורים כי הראיות נסיבתיות, וכן שהנאשמים לא זוהו ולא נערך מסדר זיהוי בכל הנוגע לאירוע המקדים בחוף הים. בנוסף נטען כי בכל הנוגע לאלמו באירוע השני, לא הוכח שהיה מודע לקיומו של האקדח והתחמושת, וכי השניים נעצרו רק כחצי שעה לאחר האירוע - מה שיצר אי ודאות לגבי זהותו.

od ben natan nes200      
עו"ד נס בן נתן      

 

לנוכח הקשיים הראייתיים וההסכמות בין הצדדים, הוגש כתב אישום מתוקן ומרוכך ממנו הושמטו חלקים מרכזיים. למעשה, כל ההתרחשויות שתוארו בכתב האישום המקורי - הן באירוע המקדים בחוף הים והן באירוע השני ליד ביתו של איש העסקים - נמחקו לגמרי מכתב האישום שהוגש במסגרת ההסדר. לבסוף, לקאו הורשע בנשיאת והובלת נשק, שינוי זהות של רכב וקבלת חלק גנוב מרכב אחר. מנגד, אלמו הורשע רק בשינוי זהות של רכב וקבלת חלק גנוב מרכב אחר.

בטיעונים לעונש התייחסו הצדדים הן לקשיים הראייתיים והן לעברם הפלילי של השניים. בסופו של קבע בית המשפט כי ההסדר המקל "אינו חורג ממתחם הסבירות" ואישר אותו. על פי ההסכמות בין הצדדים, מלבד המאסרים בפועל, השניים נידונו למאסר על תנאי ולקנסות כספיים. 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement