פוסטה - החללית של אסי אבוטבול והמדובב הדרוזי
האם התביעה טשטשה בכוונה וידוי של בומבי על הרוצח של פרי יחזקאל?

האם התביעה טשטשה בכוונה וידוי של בומבי על הרוצח של פרי יחזקאל?

Tagline

עו"ד רצון דרחי חשף דברים שאמר עד המדינה לחוקריו והוגדרו בתמליל כלחישה בלתי ברורה

תקלה מבצעית? חמישה עבריינים מארגון לביא עצורים על החיסול ברחובות

תקלה מבצעית? חמישה עבריינים מארגון לביא עצורים על החיסול ברחובות

Tagline

אנטון רומן מראשון לציון אשר מזוהה עם ארגון הפשע נורה למוות בזמן שהיה בפיקוח ומעקב…

מכה לגרסת בומבי על הפגישה הגורלית בבריסל

מכה לגרסת בומבי על הפגישה הגורלית בבריסל

Tagline

הסנגור של ישראל אוזיפה הוכיח שבניגוד לעדות עד המדינה בומבי, לא היתה פגישה בדירה של…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

החללית של אסי אבוטבול והמדובב הדרוזי

נכתב על ידי אמיר זוהר ב .

המשטרה ושב"ס מנסים לשבור את אסי אבוטבול? כלאו אותו ארבעה ימים ללא בדיקת רופא בתא מיוחד לעצורים עם חשש לאובדנות * מה הקשר בין רצח משה הדס לבין רצח מרגריטה לאוטין? * מה הקשר בין אשתו של אסי אבוטבול לגרושת אסיר העולם מאיר איפרגן? * מחשבות לחג

abutbul asi2 400 267
האיקס של אסי אבוטבול ומאיר איפרגן

רשויות אכיפת החוק – שב"ס, המשטרה והפרקליטות – מנהלים לוחמה פסיכולוגית נגד אסי אבוטבול, החשוד ברצח עו"ד יורם חכם, ונאשם גם ברצח משה הדס. כך עולה מבקשה יוצאת דופן לדיון חוזר על הארכת מעצרו שנדונה בבית משפט השלום בראשון לציון, חמישה ימים לאחר שהוארך מעצרו ב-12 ימים (29 מאי).

פרקליטו של אבוטבול, עו"ד אבי כהן מהסנגוריה הציבורית, טוען כי הוא הסכים להארכת המעצר בין היתר לאור העובדה שמרשו הוא שפוט עצור, אולם אז התברר כי שב"ס והמשטרה נקטו בכמה פעולות חריגות והוא מבקש לחזור בו מההסכמה למעצר. עם מעצרו הועבר אבוטבול מהתא הקבוע שלו לתא המכונה "חללית" בכלא רימונים, תא ללא חלונות שקירותיו ורצפתו מרופדים, לכאורה מחשש לפגיעה שלו בעצמו, וכל זאת מבלי שנבדק טרם הכנסתו לתא "החללית" על ידי פסיכולוג או פסיכיאטר, כנדרש בכליאה מסוג זה.

עו"ד כהן אמר כי מעבר למחדל של היעדר הבדיקה הרפואית כנדרש, כל התכלית של כליאה מסוג זה נועדה רק כדי לשבור את רוחו ולעודד אצלו מחשבות אובדניות. כאילו בזה לא די, טוען עו"ד כהן, עצרו גם את אשתו כעבור מספר ימים. הסנגור גם תיאר כיצד עשרות פניות שלו בכתב בטלפון ובמסרונים לשירות בתי הסוהר לא נענו כלל, מה שמהווה פגיעה חמורה בעבודת הסנגור, ובזכויות החשוד.

נציג יאחב"ל, רפ"ק ארז אליהו אשר הובהל בדחיפות לדיון המיוחד בבית המשפט, טען כי עצם הכליאה היחודית אינה מהווה כלל עילה לשינוי החלטת המעצר, והטיל את האחריות לצורת הכליאה על שב"ס. מעצר האשה קארין, טען נציג המשטרה, התחייב מהתפתחויות בחקירה.

נציגת שב"ס, עו"ד כנרת צימרמן, שאף היא הזומנה למתן מענה לאלתר על הבקשה, ניסתה לטעון כי טענות על תנאי כליאה מקומן בעתירות אסיר או עציר, ולא בדיון מעצרים מיוחד בבית משפט שלום. לגופו של עניין היא טענה, כי לאחר ארבעה ימים ב"חללית", עקב מידע מודיעיני והיכרות עם אישיותו של האסיר, הבוקר הוא הועבר לתא השגחה רגיל, ולפיכך הדיון מיותר. נציגת שב"ס בססה את הטיעונים שלה על חוות דעת ישנות, אחת מהן מתייחסת לטענה שלפני כשנתיים הוא בלע חתיכות סכין גילוח עקב המעצר על פרשה 512.

od cohen avi 151 
עו"ד אבי כהן

בלחץ הסנגור כהן, אשר מלווה את אבוטבול בשנתיים האחרונות, התברר לשופט כי אבוטבול לא נבדק על ידי איש מקצוע טרם כליאתו בתא "החללית" המיועד לאסירים עם סיכון אובדני, אם כי הוכנס לשם בידיעת ראש צוות אובדנות בשב"ס, ד"ר טלינה, שלא טרחה לבדוק אותו טרם מתן האישור.

"להיות בתא חללית זה להיות חשוף לכל המצלמות", אמר אבוטבול לשופט. "יש חור לשירותים אבל אין איפה ליטול ידיים, יש מזרון על הרצפה וזהו. אמרו לי יום אחד, אז הבנתי, אבל על סמך מידע מודיעיני או פנטזיה מכניסים אותי לחללית לארבעה ימים? צריך לעשות לזה מעצור, אני יכול לקחת אחריות על החיים שלי, אי אפשר ככה, אני צריך אויר. זה אמצעי חקירה ותו לא, מה שהם עושים לי זה אפילו אמצעי ענישה".

השופט שמעון שטיין העיר לשב"ס על כך שהחשוד נכלא ב"חללית" מבלי שנבדק על ידי איש מקצוע, אבל ציין כי הדיון שבפניו נותר תיאורטי בלבד מאחר ואבוטבול הוצא מ"החללית", מה גם שנציגת שב"ס התחייבה כי להבא טרם כליאה ב"חללית" תתבצע הבדיקה המקצועית הרלוונטית.

halalit 400 260
מבקש אויר. אסי אבוטבול היה כאן

המדובב הדרוזי

בתוך כך נודעו ל"פוסטה" פרטים נוספים על משאים ומתנים שניהל אבוטבול באמצעות גורמים נוספים, בין השנים 2011 ועד 2014, עם משפחת הדס ורשויות אכיפת החוק, על אפשרות להסגרת הגופה של הדס תמורת קיצור העונש שלו והקלות בתנאי מאסרו.

בשלב מסוים צורפו לדרישות המשא ומתן בקשות לקיצור מאסר שותפו של אבוטבול לחדר במשך תקופה ארוכה, האסיר מאיר איפרגן מקריית גת, שנשפט למאסר עולם על רצח ושוד של סוכן ספורטוטו בטירת כרמל בשנות השמונים יחד עם אחיו מקס וחביב אבוזמיל מחיפה. במהלך המאסר הוא נשפט לעוד חמש שנים על דקירת אסיר. 

לפי מידע של "פוסטה", המשא ומתן הראשוני החל ביוזמת המשטרה למעשה. בספטמבר 2011, בלשי יאחב"ל עצרו וחקרו מספר עבריינים בחשד לרצח משה הדס, בינהם אסי אבוטבול שהובא לחקירה מבית הסוהר. במסגרת החקירה הזו, טוען מקור המעורה בחקירה, "אמרו לחשודים כי ראש ארגון פשע יצא עליהם עד מדינה, אבל כידוע לא יצא מזה כלום, כולם שוחררו".

באותו מעמד רמזו לחשודים, כי אסי אבוטבול מתכוון לצאת עד מדינה גם נגד יצחק אברג'ל, בתיק מרגריטה לאוטין. מה הקשר בין אבוטבול לבין ראיות נגד שנוא נפשו יצחק אברג'ל בתיק רצח מרגריטה לאוטין? לפי המקור, זה כבר סיפור עוד יותר מעניין, שכן גם את המידע הזה העבירו גורמים באכיפת החוק לידיעת הצד שכנגד, הפעם בארגון אברג'ל.

לפי אותו המקור, בתקופה בה שהה אבוטבול בהפרדה בכלא שאטה הכניסו לתא הסמוך אליו אסיר שהציג את עצמו בפניו כמדובב. "הוא אמר לאסי שזו העבודה שלו, ושביקשו ממנו לדבר איתו על איזה 'גופה מה גופה', אבל בגלל שהוא מכיר אותו ואת המשפחה הוא נפתח בפניו". אסי, נטען, דווקא התחבר אליו ואמר לו, "עכשיו שדיברת איתי את האמת אתה יכול לדבר חופשי, כי עבריינים של היום זה לא הרבה פחות משוטרים... מישהו שאתה חושב שהוא גנגסטר בסוף יוצא עליך מניאק, אז עדיף לדבר איתך".

לפי אותו מקור, המדובב הוא אסיר דרוזי אשר סיפר לאבוטבול על 88 תיקי רצח שהוא פיענח למדינת ישראל, ועוד עשרות אם לא מאות תיקים פליליים חמורים שהוא סייע לקדם באמצעות דיבובים. הוא גם גילה בקיאות מופלאה בסדרת החיסולים של בני משפחת אבוטבול בנתניה, לרבות ההתנכלויות הרבות למסעדת בת האיכר, צ'רלי אבוטבול ועוד.

לפי אותו המקור, אחד מתיקי הרצח עליהם דיבר המדובב עם אבוטבול הוא תיק רצח מרגריטה לאוטין. לדבריו, המדובב סיפר לאסי כי הוא הצליח להוציא מאחד הנחקרים בתיק רמיזות למעורבות לכאורה של יצחק אברג'ל ברצח, אבל לטענתו הן לא הספיקו בסופו של דבר כדי לחבר את אברג'ל לכתב האישום ברצח. על בסיס הזה התפתח משא ומתן בין המשטרה להין אבוטבול, אשר לא הניב דבר. 

בסביבה של משפחת אבוטבול טוענים, כי במסגרת העברת חומר הראיות לנאשמים ברצח לאוטין, הפרקליטות העבירה להם גם מזכר מחקירת המשטרה, ובו רמזים על שיחות שערכו עם אבוטבול בנוגע לאברג'ל. מהשיחות הללו, נטען, נולדה השמועה שנפוצה אז, על כך שאבוטבול מבקש לצאת עד מדינה ולהפליל את יצחק אברג'ל ברצח לאוטין.

במשפחת אבוטבול כעסו וטענו שהחומר הועבר לאברג'לים בכוונה, כדי ליצר לו עוד סכסוכים, כאילו שחסרים כאלה, ובהמשך אף עשו חוקרי רצח משה הדס שימוש בשמועה הזו במהלך החקירה של העצורים בשנת 2011.

tzel yoshev

החבר מאיר איפרגן

כאמור, המידע של המדובב הדרוזי, כמו גם המידע של החוקרים, לא הוביל לכתב אישום נגד אברג'ל בתיק מרגריטה לאוטין, ולא הוביל רשמית לפיענוח רצח משה הדס, עדיין. מה שכן, מהצד של אבוטבול נמשך סוג של משא ומתן עם המשפחה והמשטרה על הסגרת גופת משה הדס בתמורה להקלות במאסר שלו ושל חברו הטוב ושותפו לתא לפרקים, מאיר איפרגן.

האסיר איפרגן, 48, נחשב למה שמכונה "בחור טוב" - גם מסוכן וגם לא מדבר במשטרה. במקביל מספרים גורמים בכלא, הוא נחשב לעבריין מתוחכם וחלק לשון, שהצליח להפיל בפח כמה מבכירי האסירים אשר השקיעו באמצעותו עשרות ואף מאות אלפי שקלים, כספים שירדו לטמיון ופתחו לו חשבונות עם המסוכנים שבאסירים. 

מלבד עקיצות אסירים בכירים, על איפרגן מספרים שהיה מעורב בהרפתקה כלכלית עם איש עסקים מנתניה, שהיה בעבר חבר אישי קרוב ביותר של פליקס אבטבול, והיום הוא איש משפחה המרוחק מעולם הפשע, לכאורה. את הקשר בינהם יצר אסי אבוטבול. איפרגן, נטען בהקשר זה, סייע לאיש העסקים אשר ניגש למכרז טכנולוגי מול גוף ציבורי גדול ביותר, ובהמשך לכך, השקיע איש העסקים מאות אלפי שקלים במיזם עם איפרגן אולם הכסף ירד לטמיון. 

נתניה - קריית גת

כדי לסגור זמנית את המעגל בנושא איפרגן, שהוכנס כשותף למשא ומתן של אבוטבול על גופת הדס, אפשר לספר כי ביוני 2015, כאשר קארין אבוטבול נעצרה פעם ראשונה בחשד למעורבות ברצח הדס ויורם חכם, היא שוחררה בערבות למעצר בית במקום רחוק מנתניה. המקום בו היא בחרה לשהות היה קריית גת, בבית גרושתו של מאיר איפרגן. 

המשך יבוא.

 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement