פוסטה - כתב אישום: טעות בכתובת עלתה לאסי אדרי בחייו
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

כתב אישום: טעות בכתובת עלתה לאסי אדרי בחייו

נכתב על ידי יואב איתיאל ב .

אסי אדרי קבע פגישה לילית עם ליאור יוחנן, שניהם עבריינים מתחום ההלוואות, אבל בטעות נכנס לבניין הסמוך ונתקל באלעד מסיקה שהגיע לבקר את חברו שלומי אסולין, שניהם עבריינים אלימים ומסוכנים בפני עצמם - לפי כתב האישום זה הסתיים בויכוח מקרי, כמה מילים ודקירה קטלנית אחת

edri asi 400 400
אסי אדרי. הבניין הלא נכון

גם מי שהכיר את העבר של מעורבי האירוע הזה, לא יכול היה להבין מה הביא את השניים לעימות הקטלני של ליל ה-27 במרץ, ברחוב חנה סנש בהדר הכרמל. בכתב אישום שהגישה פרקליטות מחוז חיפה לבית משפט המחוזי בעיר היא מייחסת לעבריין אלעד מסיקה (27) מהרצליה את הריגתו של אסי אדרי (30) מחיפה, עבריין מוכר ואסיר משוחרר. 

מכתב האישום עולה, כי אדרי מצא את מותו בשל טעות. ב-22:50 הוא קבע טלפונית פגישה לילית עם ליאור יוחנן (41) בבניין מספר 20 ברחוב חנה סנש. מדובר באחד משני מגדלי מגורים בקומפלקס שיש המכנים אותו "מלרוז פלייס", בשל בריכת השחייה המשותפת והאוכלוסיה המגוונת הנפגשת סביבה. אלא שלפי האישום, אדרי נכנס בטעות לבניין התאום, ברחוב חנה סנש 22, לשם בדיוק הגיע גם מסיקה לפגישה עם שלומי אסולין, עבריין מקומי נוסף אשר שהה אז במעצר בית אצל אמיר מזרחי.

לפי כתב האישום, אדרי ומסיקה, בינהם לא היתה כל היכרות קודמת, נתקלו זה בזה ברחבת הכניסה לבניין והתפתח ביניהם ויכוח, שהסלים במהירות לעימות פיזי שהסתיים בדקירה קטלנית אחת אשר הביאה למותו של אדרי.

מכתב האישום עולה, כי אסולין הספיק לרדת במהלך העימות לרחבת הבניין וניסה להרגיע את האורח המשתולל מסיקה, ואף מנע ממנו לתפוס בכתפו של אדרי. האחרון הצליח להשתחרר מהאחיזה וניסה להימנע מהעימות תוך שהוא נסוג אחורנית, למראה מסיקה אשר התקרב אליו עם סכין מטבח שלופה באורך 22 סנטימטרים. אדרי, כך נטען, אפילו פתח בריצה מהירה אלא שמסיקה השיג אותו ברחבת החניה וגרם לו חתך בעומק של כ 5-7 סנטימטרים באזור הירך והעורק הראשי. אדרי התמוטט מאובדן דם כ-100 מטרים מהמקום בו נדקר.

צוות נט"ן של מד"א הוזעק למקום על ידי עוברים ושבים ודיירי הבניין ששמעו את הצעקות. הם פינו את אדרי מחוסר הכרה ותוך מאמצי החייאה אל בית החולים בני ציון הסמוך, מחשש שאת הדרך לבית החולים רמב"ם הוא כבר לא ישרוד עקב מצבו. זמן קצר אחרי שהביאו אותו למיון בני ציון, נאלצו הרופאים שם לקבוע את מותו. כוחות גדולים של משטרה הגיעו למקום. את מסיקה, שחמק מכניסה צדדית הם לא איתרו.

haifa zirat rezah 26 3 17
זירת מותו של אסי אדרי. סרטון אבטחה תיעד את המרדף

הסרטון המפליל

ימ"ר חוף עצרה לאחר מותו של אדרי גם את אסולין, מזרחי ויוחנן, אבל כולם שוחררו לבסוף, ול"פוסטה" נודע כי אין כוונה להעמיד איש מהם לדין. עבירת קשירת הקשר בה נחשדו התפוגגה כלא היתה. מהחקירה עולה, כי הם לא ידעו ולא יכולים היו לצפות את שאירע. "למן היום הראשון טענו כי למרשיי אין כל חלק באירוע המצער", אמר ל"פוסטה" עו"ד רונן חליוה שייצג את החשודים, "בסופו של יום הוכח שטענותינו נכונות ויש להצטער על הכתמת שמם של מרשיי על לא עוול בכפם רק בשל עברו הפלילי של אחד מהם. בשוליים ואולי שלא, ברור גם שלא מדובר בעבירת רצח שכן אין מניע ואין כוונה מיוחדת כנדרש בחוק".

הראיה המרכזית שיש בידי החוקרים נגד מסיקה היא סרטון ממצלמת אבטחה שאספו החוקרים מיד לאחר האירוע. בסרטון ניתן לראות את אדרי מגיע לזירה, את העימות בין מסיקה לבינו, את שליפת הסכין ואת המרדף אחריו. דווקא הדקירה לא נראית בסרטון. היא אירעה באיזור החניה שמחוץ לתחום מצלמות האבטחה. אבל מצלמות תיעדו את חזרתו של מסיקה כשהוא אוחז בסכין, ומזווית אחרת הן תיעדו את אדרי לאחר שנדקר.

od carmel michael  od haliva ronen favorite new 200 200     
 עו"ד מיכאל כרמל  עו"ד רונן חליוה    

אתמול (12.4) בדיון בבית המשפט המחוזי, השופטת תמר שרון-נתנאל צפתה בסרטונים שהניח בפניה התובע, ד"ר עו"ד ערן בר.

למרות גילו הצעיר, למסיקה יש עבר כבד. מאחוריו שמונה הרשעות ב-21 תיקים, ובכלל זה עבירות בנשק, איומים, אלימות, ואפילו החזקת סכין. הוא אף ריצה מספר מאסרים. כעת, המשטרה מבקשת להאריך את מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים. דיון לגופה של הבקשה עוד יתקיים בעוד כחודש. בינתיים, השופטת שרון נתנאל האריכה את מעצרו עד החלטה אחרת. ייצג אותו בדיון זה עו"ד דן אסלנוב ממשרד עו"ד מיכאל כרמל

קרא גם: אסי אדרי - מתיק הרצח במועדון רוקוביץ' ועד לרצח שלו ברחוב גולומב.

hana senesh
מלרוז פלייס. חנה סנש 20 ו-22

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement