פוסטה - 18 שנות מאסר לחייב שירה בראשו של מנהל אגף הגבייה
18 שנות מאסר לחייב שירה בראשו של מנהל אגף הגבייה

18 שנות מאסר לחייב שירה בראשו של מנהל אגף הגבייה

מחמד מסעד מהכפר ערוער הורשע בניסיון הרצח של תומר מכלוף שנותר נכה ומרותק בעקבות הפציעה…

אבא, אני שונה ממך אבל מאוד כמוך

אבא, אני שונה ממך אבל מאוד כמוך

יו"ר ועד המהנדסים בתעשייה האווירית יאיר כץ, בנו של שר הרווחה חיים כץ, נעצר בחשד…

הטרוריסט היהודי הצעיר בעולם נאשם בהנחת מטען מדומה לראש מועצה

הטרוריסט היהודי הצעיר בעולם נאשם בהנחת מטען מדומה לראש מועצה

נחמיה אסולין-משבאום, שהורשע כנער בהשלכת רימון ורצח כנקמה על חיסול הרב מאיר כהנא, נאשם כעת בהנחת…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

18 שנות מאסר לחייב שירה בראשו של מנהל אגף הגבייה

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

מחמד מסעד מהכפר ערוער הורשע בניסיון הרצח של תומר מכלוף שנותר נכה ומרותק בעקבות הפציעה הקשה. אשת הקורבן: "במעשיו, הנאשם גזר עליי ועל בני ביתי לחיות חיי גיהינום" * השופטים: "הנאשם גזר על על בני משפחתו של תומר שנים ארוכות של אומללות, דאגה וייסורי נפש"

masad
הנאשם, מחמד מסעד המכונה גם אבו שולדום (צילום מהערוץ הראשון)

פרסום ראשון: בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר 18 שנות מאסר על מחמד (אבו שולדום) מסעד (60) מהכפר ערוער. מסעד, אב ל-13 ילדים הורשע בניסיון רצח של תומר מכלוף, מי ששימש כמנהל הגבייה, האכיפה וההוצאה לפועל מטעם חברת מילגם במועצה המקומית ערוער.

בבוקר ה-6 בינואר אשתקד הגיע צוות מעקלים ושוטרים בשכר לבית השייך למסעד, בו מתגוררת גרושתו, בעקבות חוב למועצה המקומית. בתו של מסעד התקשרה אליו ודיווחה לו על העיקול, והוא שוחח בטלפון עם המעקלים וטען שהחוב שולם. לאחר בירור עם מכלוף, העיקול נמשך ורכוש הוצא מהבית בעקבות הצו.

מסעד הגיע למשרדי הגבייה מצויד באקדח ובתחמושת מוסתרים בבגדיו. הוא שוחח עם מכלוף במשרדו והתווכח עמו על החוב. לאחר מכן הלכו השניים למשרדו של גזבר המועצה, בו ישב באותה עת גם סגן ראש המועצה. לאחר ששוחחו והתווכחו, הוחלט לפי הצעת סגן ראש המועצה, כי תכונס ישיבה בה תיפתרנה הבעיות והמחלוקות ביום למחרת.

מכלוף עזב את המקום וצעד במשרדים, ולפי כתב האישום מסעד הלך אחריו, שלף את האקדח וכיוון לראשו במטרה להרוג אותו. בשלב מסוים, כך נטען, קרא מסעד לעבר מכלוף שהסתובב, ואז נורתה הירייה שפגעה בפניו של מכלוף ופצעה אותו קשות.

machluf tomer
תומר ויפית מכלוף לפני פציעתו

מסעד לא כפר במיוחס לו במהלך משפט ההוכחות שניהל, אולם טען כי אקדחו כוון לעבר הקיר לצורך הרתעה, וכי הוא כלל לא התכוון לפגוע במכלוף. סנגורו של מסעד טען, כי הקליע שנורה לעבר הקיר חזר כנתז לעבר ראשו של מכלוף. ואולם, טענות אלו לא התקבלו על ידי השופטים אריאל ואגו, יורם צלקובניק ורויטל יפה-כ"ץ, שקבעו כי הפגיעה בראש  קדמה לפגיעת הקליע בקיר.

מכלוף (41), נשוי ואב לשלושה, הפך מאז המקרה הפך לנכה. הוא מרותק למיטתו או לכיסא גלגלים ונזקק באופן מלא לעזרה מצד הסובבים. לצורך תסקיר "נפגע עבירה" פגשו בו נציגי שירות המבחן, ובתסקיר עצמו ציינו בין היתר, כי התסקיר לא הוכן עד תום בשל אירוע רפואי קשה שמכלוף עבר, ושבעקבותיו הובהל לבית חולים. "ניתן היה לחוש את אימת המוות בחדר בכל עוצמותיו, עם תחושת זמן שאול, העומד כל העת בחלל החדר", ציינו עורכי התסקיר.

אחיו ואחותו של מכלוף העידו בפני הרכב השופטים. אחיו סיפר בבית המשפט: "אנחנו מתמודדים כל יום עם סיוט חדש. סיוט לילדים, סיוט למשפחה עצמה, סיוט לאימא. בן אדם שהיה פעיל, זרוק במיטה, לא רואה, לא מדבר, לא הולך".

"תומר הפך לאדם הנתון לחסדיו של עובד זר...", הוסיפה אחותו של מכלוף, "אין לנו שקט. לא יום ולא לילה. אנחנו שנתיים נמצאים בין בתי חולים. יום ולילה אנחנו ישנים שם על הרצפה, ליד תומר כדי שאולי הוא יצטרך אותנו".

ekdah aruar
האקדח והמחסנית בזירת ניסיון הרצח

יפית מכלוף, אשתו בת ה-32 של, פנתה במכתב לבית המשפט בשם ילדיה ובני משפחתה. בין היתר כתבה לגבי הנאשם כי "במעשיו גזר עליי ועל בני ביתי לחיות חיי גיהינום".

הפרקליטות ציינה במעמד הטיעונים לעונש את הנסיבות החמורות של המעשה ותוצאותיו הקשות. כמו כן התייחסה הפרקליטות לכך שמסעד לא הודה, לא לקח אחריות, ואף לא הביע שום צער. מובן שצוינה גם הרשעה קודמת שלו - תקיפת עובד ציבור - מה שמעיד לטענת הפרקליטות על "מגמתיות" כלפי "אנשים שעושים את עבודתם". הפרקליטות עתרה להטיל על מסעד 20 שנות מאסר, כמו גם פיצוי משמעותי למכלוף.

סנגורו של מכלוף, עו"ד יוסי זילבלברג, טען כי מרשו הביע צער עמוק על המעשה ולא פילל לתוצאה הקשה: "מדובר בהחלטה מוטעית של שבריר שנייה", אמר הסנגור וציין את נסיבותיו האישיות של הנאשם וגילו המתקדם. במסגרת הטיעונים לעונש הוא עתר להסתפק בעונש של 7-8 שנות מאסר.

 zira aruar1
 המשרד בו אירע הירי (בעיגול הקטן: המקום בו פגע הקליע)

השופטים קבעו  בגזר הדין, כי "לירי שביצע הנאשם לא קדמו תכנון או הכנה ארוכה, ומחמת הספק, לא ראינו מקום לקביעה כי ברגע הגעתו למשרדי המועצה, כשהוא מצויד באקדח, התגבשה אצלו ההחלטה לבצע ירי קטלני בנשק. ההחלטה התגבשה אצל הנאשם לאחר שחמתו בערה בו עקב כך שבקשתו להשבת מטלטליו הושבה ריקם... מדובר בירי ללא תכלית, ללא סיבה שניתן להבינה, אף בדוחק, ויש בנסיבות אלה כדי להוות שיקול להחמרה בקביעת מתחם הענישה". השופטים הוסיפו כי העובדה שמסעד ירה כדור אחד בלבד – "אין בה כדי להקהות מחומרת המעשה", מאחר שהירי כוון לעבר ראשו של הקורבן, מטווח קצר מאוד.

"תמונותיו של תומר, לפני ואחרי הירי ובעקבות פציעתו, ממחישות כאלף עדים את מה שמתארות המילים, ואין גבול לצער", כתבו השופטים, "הנאשם גזר על על בני משפחתו של תומר שנים ארוכות של אומללות, דאגה וייסורי נפש, כמעט ללא תקווה. באותו כדור שנורה על ידו, הסיט הנאשם ממשפחה שלמה ממסלול חייה".

od zilberberg 150
עו"ד יוסי זילברברג

 

מלבד 18 שנות מאסר ו-18 חודשי מאסר על תנאי, השופטים גם קבעו כי מסעד יפצה את מכלוף ב-258 אלף שקל.

עו"ד זילבלברג מסר בתגובה: "בית המשפט מהחוזי לא קיבל את טענת ההגנה שהתבססה על חוות דעת פרופסור היס לפיה הכדור פגע בקיר והותז לעבר המנוח ועל כן מבחינה משפטית לא היה מקום להרשיעו בניסיון לרצח. בכוונתנו להעמיד הכרעת הדין במבחן הביקורת של בית המשפט העליון. מרשנו אדם נורמטיבי המחזיק הנשק ברישיון. המדובר באירוע טרגי בו מרשי לא התכוון לתוצאות הקשות בהן הקורבן נפצע בראשו". 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement