פוסטה - אבו סובחי שתק וטוב לו, סולמי שיתף פעולה ורע לו
אישום: חוסאם חרירי ושות' עקצו 1.4 מיליון דולר בדובאי וסחטו את "גלובוס"

אישום: חוסאם חרירי ושות' עקצו 1.4 מיליון דולר בדובאי וסחטו את "גלובוס"

אחרי שה-FBI השתלט על הכספים שנכנסו לחשבון החבורה בארה"ב דרשו אנשי חרירי משותפם המופקד על…

המאסטר בעקיצות וסוכני החאוולות

המאסטר בעקיצות וסוכני החאוולות

ה-FBI חשפו בישראל נוכלים בינלאומיים שהפעילו גם רשת להעברת מיליוני דולרים תוך התחמקות מכל מנגנוני…

יצחק אברג'ל שוב לא רוצה לשמוע

יצחק אברג'ל שוב לא רוצה לשמוע

אברג'ל עמד בתא הנאשמים בג'ינס קצרים, טריקו לבנה, רגליו אזוקות, ידיו משולבות. כאשר התבקש להעיד נגד יאיר ביטון…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

אבו סובחי שתק וטוב לו, סולמי שיתף פעולה ורע לו

נכתב על ידי זיו קריסטל ב .

הקבלן ירון סולמי ש"פתח" על בעלי קבוצת בני לוד, יישאר במעצר עד תום ההליכים, בעוד אבו סובחי שותפו להלבנת ההון לכאורה, שתק בחקירות, שוחרר וחזר למגרשי הכדורגל. סנגוריו של סולמי זועמים: "המסר: אל תדבר

sulami yaron facebook
סולמי. 55 מיליון שקל מע"מ לכיס?

בית המשפט המחוזי מרכז הורה על הארכת מעצרו של הקבלן ירון סולמי עד תום ההליכים. נגד סולמי הוגש כתב אישום בחודש פברואר, בגין הלבנת הון במאות מיליוני שקלים יחד עם אבו סובחי, הבעלים של קבוצת הכדורגל בני לוד. שניהם נאשמים כי השתלטו במרמה על תאגיד כח אדם של פועלים סינים לבנייה, ושילמו מאות מיליוני שקלים בשחור, תוך הפקת הכנסות עתק לצד הפצת וקיזוז חשבוניות פיקטיביות וגזילת מע"מ של 55 מיליון שקל מקופת המדינה.

אבו סובחי עצמו שוחרר למעצר בית כבר עם הגשת כתב האישום, מסיבות רפואיות שהוגדרו "אקוטיות", אך בינתיים חזר למגרשי הכדורגל. סנגוריו של סולמי, עורכי הדין משה אלון, רחל דוידוביץ' ותמיר סולומון, רותחים: כיצד סולמי אשר הודה, לקח אחריות ושיתף פעולה בחקירה – מתוגמל על כך באופן שלילי בעוד שותפו ששתק לאורך כל הדרך משוחרר. סנגורו של אבו סובחי, מנגד, עו"ד אורן בר עוז, המייצג בתיק עם עו"ד אורי בר עוז ועו"ד נדיר בראנסי, טוען כי אין "שום דבר" הקושר את אבו סובחי לתיק, מלבד העדות של סולמי ש"פתח" עליו.

abu subhi zeliger 330
אבו סובחי. שוב במגרשים

הסנגורים של סולמי מתריעים: המדינה מעבירה מסר – לא כדאי לשתף פעולה בחקירות. בית המשפט אמנם הורה בדיון קודם על בחינת חלופת מעצר לסולמי, אך קצינת המבחן ניפקה תסקיר שלילי, לפיו "נוכח מאפייני ההסתרה והמניפולטיביות שעלו מהתנהלות המשיב, שירות המבחן מעריך כי קיים סיכוי להישנות התנהגות בעייתית, ויכולתם של מפקחים להשפיע על צעדיו תהיה מוגבלת".

עו"ד משה אלון: "קצינת המבחן כתבה כנימוק שסולמי הצליח להעלים מסביבתו (ומהמועמדים לפקח עליו) עבירות שביצע במשך שנים – לפי ההגיון הזה מי שאמור לפקח עליו הוא אבו סובחי והשותפים האחרים לעבירות". לדברי הסנגור, "המעצר עד תום ההליכים מעביר מסר פשוט: אל תדבר, עדיף לשתוק. רק בזכות שיתוף הפעולה, התיק הגיע למימדים האלה. במקום להראות שהפרקליטות יודעת להביא בחשבון את ההודאה של אדם, אנו לומדים פעם אחר פעם שהדבר רק משמש נגדו".

od alon moshe new od solomon tamir 150 new od bar oz oren2
עו"ד משה אלון עו"ד תמיר סולומון עו"ד אורן בר עוז

הסנגורים הדגישו כי עסקיו של סולמי התפרקו עקב המעצר הממושך והפועלים הסינים התפזרו מזמן, על כן לא נשקפת עוד "מסוכנות כלכלית" מצידו. מדברי התובע של רשות המסים, עו"ד נתנאל חיים, ובית המשפט עולה כי סולמי נשאר במעצר עקב היקף העבירות. השופט ד"ר עמי קובו כתב: "רק מטעמים כבדי משקל יסטה בית המשפט מתסקיר שלילי של שירות המבחן. אמנם, מדובר במשיב נעדר עבר פלילי אשר אף שיתף פעולה בחקירה, ואולם עסקינן בעבירות כלכליות בהיקף של מאות מיליוני שקלים, וכפי שציין שירות המבחן מדובר בהתנהלות מניפולטיבית לכאורה לאורך תקופה ארוכה". ערר על המשך המעצר יוגש לבית משפט עליון.

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement