פוסטה - המדינה מבקשת שנת מאסר למנהלת במס הכנסה שגנבה 700 אלף שקל
אישום: חוסאם חרירי ושות' עקצו 1.4 מיליון דולר בדובאי וסחטו את "גלובוס"

אישום: חוסאם חרירי ושות' עקצו 1.4 מיליון דולר בדובאי וסחטו את "גלובוס"

אחרי שה-FBI השתלט על הכספים שנכנסו לחשבון החבורה בארה"ב דרשו אנשי חרירי משותפם המופקד על…

המאסטר בעקיצות וסוכני החאוולות

המאסטר בעקיצות וסוכני החאוולות

ה-FBI חשפו בישראל נוכלים בינלאומיים שהפעילו גם רשת להעברת מיליוני דולרים תוך התחמקות מכל מנגנוני…

יצחק אברג'ל שוב לא רוצה לשמוע

יצחק אברג'ל שוב לא רוצה לשמוע

אברג'ל עמד בתא הנאשמים בג'ינס קצרים, טריקו לבנה, רגליו אזוקות, ידיו משולבות. כאשר התבקש להעיד נגד יאיר ביטון…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

המדינה מבקשת שנת מאסר למנהלת במס הכנסה שגנבה 700 אלף שקל

נכתב על ידי זיו קריסטל ב .

דפנה יפרח, ראש ענף החזרי מס בפתח תקוה, הודתה בגניבת כספי נישומים במשך 10 שנים והתחייבה להחזיר חצי מיליון שקל מסכום הפיצויים שקיבלה עקב פיטוריה

money
"לא מדובר במעידה חד פעמית אלא בשיטה" 

המדינה ביקשה לגזור שנת מאסר בפועל על מנהלת מחלקה במס הכנסה שגנבה כ-700 אלף שקל מנישומים. זאת בכפוף לכך שהנאשמת תחזיר כחצי מיליון שקל לקופת המדינה. אם הסכום לא יוחזר, תבקש המדינה לגזור על הנאשמת שנתיים מאסר.

במשך 20 שנה שימשה דפנה יפרח כראש ענף תיאומי מס והחזרי מס במשרד פקיד שומה בפתח תקווה. בשנת 2010 היא אף זכתה בתעודת הצטיינות על יוזמה וחריצות בעבודה. לאחרונה, הורשעה יפרח בריבוי עבירות של גניבה בידי עובד, זיוף בידי עובד ציבור ומרמה והפרת אמונים וכן עבירות מס.

על פי כתב האישום בו הודתה, "החל משנת 2005 ועד שנת 2015 נהגה הנאשמת לגנוב כסף מהמדינה", זאת על ידי זיוף בקשות להחזרי מס על ידי נישומים ומילוי טפסים עם "חתימתם" שאותם הגישה בעצמה. לאחר שבקשותיהם של הנישומים, כביכול, הוזנו במערכת, יפרח  היתה אחראית גם על המשך הטיפול. כדי ליצור זכאות להחזרי מס, יפרח הזינה נתונים כוזבים על גובה משכורתם של הנישומים ועל שיעור המס ששילמו, וכך יצרה חוב פיקטיבי של המערכת אשר זיכה את האזרחים בהחזרי מס.

בהמשך, יפרח הזינה במערכת פרטי חשבונות בנק שפתחה כפרטי חשבונות הבנק של הנישומים, ובמקביל הזינה כתובת דואר שגויה כדי שאותם זכאים לא יקבלו הודעה בדואר ממס הכנסה. סכומי הכסף שאותם גנבה הפקידה הלכו וגדלו משנה לשנה, תוך שהיא מנצלת את סמכותה לאשר החזרי מס של עד 10,000 שקל לנישום בשנה, ללא מעורבות של דרגים בכירים יותר.

rashut misim logo

במשך 10 שנים, קיבלה יפרח בחשבונותיה 670 אלף שקל כתוצאה מהמרמה, אשר נחשפה לבסוף, באיחור רב, כתוצאה מפניית נישומים שביקשו החזר מס וגילו כי זכאותם "נשדדה" ונשללה מהם. במסגרת הסדר טיעון הודתה יפרח, המיוצגת על ידי עו"ד סאני שייקיס, בעבירות והתחייבה להשיב 450 אלף שקל לקופת המדינה. את ההחזר בכוונתה לממן מסכום הפיצויים (החלקי) שתקבל מהמדינה בעקבות פיטוריה.

לאחרונה בית הדין המשמעתי של נציבות שירות המדינה הורה על שלילת מחצית מכספי הפיטורים המגיעים ליפרח בגין שנות עבודתה במס הכנסה. בית הדין המשמעתי ציין כי "העבירות שביצעה הנאשמת הן מהעבירות החמורות ביותר אשר טמון בהן יסוד השחיתות והקלון. לא מדובר במעידה חד פעמית, אלא בשיטה". בית הדין הוסיף כי "עבירת הגניבה בידי עובד ציבור יוצרת תחושת אכזבה קשה מאוד בקרב הציבור, עד כדי סלידה וחוסר אמון עמוק, ומזעזעת את היסודות עליהם מושתת השירות הציבורי".

בטרם יינתן גזר הדין בהליך הפלילי, הופנתה יפרח לתסקיר שירות המבחן. הסנגורית עו"ד שייקיס תבקש להסתפק בעבודות שירות לצד חיובה בפיצוי כספי.

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement