פוסטה - ביקורת על חוקרי משטרה שהכפישו סנגורים פליליים בתיק הונאה בינלאומי
אישום: חוסאם חרירי ושות' עקצו 1.4 מיליון דולר בדובאי וסחטו את "גלובוס"

אישום: חוסאם חרירי ושות' עקצו 1.4 מיליון דולר בדובאי וסחטו את "גלובוס"

אחרי שה-FBI השתלט על הכספים שנכנסו לחשבון החבורה בארה"ב דרשו אנשי חרירי משותפם המופקד על…

המאסטר בעקיצות וסוכני החאוולות

המאסטר בעקיצות וסוכני החאוולות

ה-FBI חשפו בישראל נוכלים בינלאומיים שהפעילו גם רשת להעברת מיליוני דולרים תוך התחמקות מכל מנגנוני…

יצחק אברג'ל שוב לא רוצה לשמוע

יצחק אברג'ל שוב לא רוצה לשמוע

אברג'ל עמד בתא הנאשמים בג'ינס קצרים, טריקו לבנה, רגליו אזוקות, ידיו משולבות. כאשר התבקש להעיד נגד יאיר ביטון…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

ביקורת על חוקרי משטרה שהכפישו סנגורים פליליים בתיק הונאה בינלאומי

נכתב על ידי זיו קריסטל ב .

פרשת העוקץ הצרפתי מנתניה: נחשפו החברות שנעקצו, אחד החשודים הוא לוחם בצנחנים בעל תואר ראשון בכלכלה

lahav 433 gov 330 330
עותק מהחלטת השופט נשלח למפקד יאל"כ. להב 433

שלושה עולים מצרפת נעצרו לפני שלושה שבועות בחשד בחשד לביצוע הונאות סייבר של חברות בחו"ל, וקבלת מיליוני אירו במרמה לחשבונות בנק בשליטתם, באמצעות התחזויות לבכירים בחברות ומתן הוראות לעובדיהן. שלושת החשודים - ווילי ג'ורנו, בני ברהמי וג'ורדן כהן (בני 26-28) - עלו לארץ רק בשנתיים-שלוש האחרונות ונעצרו בדירה בנתניה בה פעל לכאורה "עסקם".

בדיון נוסף בהארכת מעצרם (18.4) התברר כי ההונאות לכאורה בוצעו כלפי חברות מסחריות בגרמניה, אוסטריה ובצרפת. היקף נסיונות העוקץ על פי החשד - כשבעה מליון אירו, מתוכם שני מיליון אירו אשר הועברו לחשבונות בנק בשליטת החשודים בסין, הונג קונג ומזרח אירופה, והיתר נסיונות הונאה שנכשלו. חוקרי יאל"כ להב 433 מנסים לאתר את שותפיהם של החשודים, מלביני ההון לכאורה, הקשורים לחשבונות הבנק בחו"ל בהם התקבלו כספי העוקץ.

לדברי המשטרה, החשודים עשו שימוש באתרים המאפשרים יצירת מיילים פיקטיביים הנחזים כמיילים של מנהלים בכירים בחברות שבשמם התחזו. עקבות למיילים המזויפים נמצאו בעיבוד פורנזי של חומרי המחשב ובמסמכים שנתפסו במשרדם של החשודים. ברהמי וג'ורדן שומרים מאז תחילת מעצרם על זכות השתיקה. ברהמי היה לוחם בצנחנים והוא בעל תואר ראשון בכלכלה. לשלושת החשודים אין עבר פלילי. השופט עמית מיכלס האריך את מעצרם עד 24.4

od felus lia 150 od fal david    
עו"ד ליה פלוס עו"ד דוד פאל    

הסנגורים - עורכי הדין ליה פלוס, דוד פאל וגדי זילברשלג - טענו כי החוקרים ניסו להטיל בהם דופי באוזני החשודים הצעירים במהלך חקירותיהם, והכפישו אותם בטענה כי "הם דואגים לעצמם". "מנסים לשבש את האמון המינימלי בין החשוד לעורך דינו", הם טענו.

השופט עמית מיכלס אמר: "ככל שדברים בגנות הסנגורים נאמרו לחשודים, יש לראות עניין זה בחומרה רבה וברור שאין מדובר בפעולת חקירה או בתרגיל חקירה לגיטימי. עורכי הדין עושים עבודתם נאמנה, תפקידם הוא לייצג את החשודים במקצועיות, וכמיטב הבנתם בנקודת הזמן ועל בסיס חומר החקירה המצוי ברשותם. כאשר מדובר בחשודים העצורים במסגרת חקירה המתנהלת במעצר ימים, מלאכתם של עורכי הדין קשה שבעתיים כאשר הם אינם חשופים לחומר החקירה והם ניזונים מהתשובות שמקבלים במהלך הדיון".

shofet michlis amit
השופט עמית מיכלס

"הקשר היחיד של החשודים עם העולם במסגרת מעצרם מתבצע באמצעות עורכי הדין", הוסיף השופט. "כמו כן, ההחלטות שמתקבלות על ידי עורכי הדין מבוססות על נסיונם ועל מקצועיותם ואל לה ליחידה החוקרת להביע עמדה או ביקורת על התנהלות כזו או אחרת. עורכי הדין מצויים 'מחוץ למשחק' וכל ניסיון להפעיל לחץ על חשוד כזה או אחר ולערער את מצבו שגם כך קשה בעקבות המעצר באמצעות הטלת דופי בעורכי דינו, הינו פסול מעיקרו" - כתב השופט וביקש להעביר העתק מהפרוטוקול למפקד יאל"כ על מנת שירענן לפקודיו את ההנחיות בעניין.

עדכון 27 באפריל: הוגש כתב האישום

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement