פוסטה - 45 חודשי מאסר על עבירות מס של 66 מיליון שקל
אישום: חוסאם חרירי ושות' עקצו 1.4 מיליון דולר בדובאי וסחטו את "גלובוס"

אישום: חוסאם חרירי ושות' עקצו 1.4 מיליון דולר בדובאי וסחטו את "גלובוס"

אחרי שה-FBI השתלט על הכספים שנכנסו לחשבון החבורה בארה"ב דרשו אנשי חרירי משותפם המופקד על…

המאסטר בעקיצות וסוכני החאוולות

המאסטר בעקיצות וסוכני החאוולות

ה-FBI חשפו בישראל נוכלים בינלאומיים שהפעילו גם רשת להעברת מיליוני דולרים תוך התחמקות מכל מנגנוני…

יצחק אברג'ל שוב לא רוצה לשמוע

יצחק אברג'ל שוב לא רוצה לשמוע

אברג'ל עמד בתא הנאשמים בג'ינס קצרים, טריקו לבנה, רגליו אזוקות, ידיו משולבות. כאשר התבקש להעיד נגד יאיר ביטון…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

45 חודשי מאסר על עבירות מס של 66 מיליון שקל

נכתב על ידי זיו קריסטל ב .

סוחר דלק תושב שועפט הוציא חשבוניות פיקטיביות וחסך לעצמו מסים של 10 מיליון שקל לפחות. בהסדר הטיעון קוזזו סכומי העבירה בחצי, והנאשם זכה בענישה מקלה

45 חודשי מאסר נגזרו על אשרף חמידיאן, בעל חברה למסחר בדלק ותושב שועפט בירושלים, שהודה בעבירות מס של 66 מיליון שקל, ולאחר שבמסגרת הסדר הטיעון הוסרו מכתב האישום עבירות הלבנת הון בסך שבעה מיליון שקל.

בכתב האישום המקורי שהוגש על ידי רשות המסים בפרשה שכונתה "האור הגנוז", הואשם חמידיאן בהוצאה וקיזוז של חשבוניות פיקטיביות בחברה שבבעלותו, בסכום יותר מכפול מזה שבגינו הורשע לבסוף, כ-170 מיליון שקל, בנוסף לעבירות הלבנת הון שכאמור נמחקו מכתב האישום.

חמידיאן הואשם בניכוי מס תשומות כוזב על סמך חשבוניות פיקטיביות משתי חברות קש, בשיתוף פעולה עם העבריין מיקי גילון ענתבי שנמלט מישראל, ובמטרה להתחמק מתשלום מע"מ בסך 25 מיליון שקל. חמידיאן הנחה את שליחו של גילון לגבי הכמויות, הסכומים והתאריכים שיש לרשום בחשבוניות, על מנת ש"יקזזו" בצד ההוצאות את המע"מ שישלם בגין מכירות דלק שלו. בנוסף הואשם חמידיאן בעבירות מס הכנסה. במסגרת הסדר הטיעון, קוזזו סכומי העבירות ביותר מחצי, והוא הודה בניכוי מס תשומות של 10 מיליון שקל "בלבד" שלא כדין.

חמידיאן לא הסיר את המחדלים ולא שילם את החוב לרשויות המס, אך שופטת בית המשפט המחוזי מרכז מיכל ברק נבו זקפה לטובתו את ההודאה בשלב מוקדם יחסית של ההליך ואת היותו ללא עבר פלילי. חמידיאן ישלם קנס של 150 אלף שקל.

על הנאשם הנוסף והעיקרי בתיק, אלכס הירש, אשר הורשע גם בעבירות הלבנת הון, נגזרו זה מכבר שש שנות מאסר וקנס של חצי מיליון שקל.

od goldman uri new new od goldman kobi new new    
עו"ד אורי גולדמן  עו"ד קובי גולדמן    

סנגוריו של חמידיאן, עורכי הדין קובי גולדמן ואורי גולדמן ממשרד גולדמן ושות' מסרו: "אמנם גזר הדין ניתן בגין עבירות חמורות, הן במס הכנסה והן במע"מ של כ-66 מיליון שקל, מבלי שהוסרו המחדלים, אך על אף שהפסיקה מחמירה מאד לאחרונה, יש לציין כי במהלך המשפט הוסרו לחלוטין מכתב האישום עבירות הלבנת ההון שבהן הואשם מלכתחילה (ושהביאו את התיק לבית המשפט המחוזי).

"הסרת העבירות כאמור אפשרה לבית המשפט לבטל את החילוט, להפנות את הצדדים להליך גישור ובסופו של יום לקבל את עמדת ההגנה ולגזור את הדין במסגרת הרף התחתון של מתחם הענישה הנהוג, כולל בקביעת הקנס, בין היתר לאור מוכנותו של הנאשם ללכת להליך שיקום ובשל כך שמדובר במעידה חד פעמית של הנאשם שנקלע לכך בשל קשיים כלכליים".

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement