פוסטה - אישום: חוסאם חרירי ושות' עקצו 1.4 מיליון דולר בדובאי וסחטו את "גלובוס"
אישום: חוסאם חרירי ושות' עקצו 1.4 מיליון דולר בדובאי וסחטו את "גלובוס"

אישום: חוסאם חרירי ושות' עקצו 1.4 מיליון דולר בדובאי וסחטו את "גלובוס"

אחרי שה-FBI השתלט על הכספים שנכנסו לחשבון החבורה בארה"ב דרשו אנשי חרירי משותפם המופקד על…

המאסטר בעקיצות וסוכני החאוולות

המאסטר בעקיצות וסוכני החאוולות

ה-FBI חשפו בישראל נוכלים בינלאומיים שהפעילו גם רשת להעברת מיליוני דולרים תוך התחמקות מכל מנגנוני…

יצחק אברג'ל שוב לא רוצה לשמוע

יצחק אברג'ל שוב לא רוצה לשמוע

אברג'ל עמד בתא הנאשמים בג'ינס קצרים, טריקו לבנה, רגליו אזוקות, ידיו משולבות. כאשר התבקש להעיד נגד יאיר ביטון…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

אישום: חוסאם חרירי ושות' עקצו 1.4 מיליון דולר בדובאי וסחטו את "גלובוס"

נכתב על ידי זיו קריסטל ב .

אחרי שה-FBI השתלט על הכספים שנכנסו לחשבון החבורה בארה"ב דרשו אנשי חרירי משותפם המופקד על החשבון: "תתחיל לשלם ותקנה אוויר. בשביל זה מקלקלים חיים?". סעיף "ארגון פשיעה" ירד מכתב האישום

dubai freepik 
 פרטי חברת הביטוח שנעקצה אותרו מאתר הבורסה של דובאי (צילום: FREEPIK)

עו"ד אחמד אבו נאג'י (41) מנצרת, חוסאם חרירי-אגבריה (38) המכונה "סונו" מאום אל פאחם, רביע עבד אל חי (38) מטירה, סעד אבו חלק (33) מיפיע וסטניסלב נזרוב (46) מאור עקיבא, נאשמים בהונאות של חברות בהודו ובמפרץ הפרסי ובניסיונות לקבל מהן במרמה 10 מיליון דולר. ה-FBI הצליח להניח את ידו על 1.4 מיליון דולר שהחבורה עקצה לכאורה מחברה בדובאי ונכנסו לחשבון בנק בוושינגטון, רגע לפני שהכסף נמשך על ידי שותף של החבורה ובטרם חולק בין הנאשמים בישראל.

לפי האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי מרכז, אבו נאג'י, עבד אל חי ואבו חלק קשרו קשר יחד עם שותף נוסף, ישראלי שנשפט בארצות הברית ומכונה בכתב האישום "גלובוס", לצורך הונאה והוצאת כספים במרמה מחברות ברחבי העולם, באופן מתוחכם, שיטתי ומתמשך, בדרך של איסוף מידע פיננסי על החברות, יצירת מסמכים מזויפים ויצירת תקשורת עם נציגיהן במחשב ובטלפון, תוך התחזות ויצירת מצגי שווא שונים.

באפריל 2015 עשתה החבורה, לפי האישום, ניסיון לעקוץ חברת תעשיות בכווית ב-780 אלף דולר, תוך פנייה לנציג החברה והזדהות הנאשמים לכאורה כבעלים וכעורך הדין של החברה. במאי 2015 עשו הנאשמים ניסיון לקבלת 1.7 מיליון דולר במרמה, לפי האישום, מחברת כיבוי אש בערב הסעודית.

od abu nagi ahmad     
 עו"ד אחמד אבו נאג'י. נאשם בארגון ההונאות    

אבו נאג'י, על פי האישום, היה מארגן ההונאות, ועבד אל חי, איש מחשבים ובעלים של חנות לציוד מחשב וטלפוניה בטירה, היה "העובד המקצועי". השותף המכונה "גלובוס", סיפק לפי האישום, יחד עם נזרוב ואחר, חשבונות קש בחו"ל שנפתחו על שם חברות פיקטיביות, בהם היו אמורים להיקלט כספי ההונאות. חרירי ואבו חלק תיפקדו לכאורה כ"זרוע הגבייה" של אבו נאג'י ושלושתם נאשמים, לצד עבירות ההונאה והלבנת ההון, בסחיטה באיומים של השותף לעוקץ "גלובוס".

ביוני 2015 עשתה החבורה עיסקה מוצלחת והצליחה להפיל בפח מנהל חברת ביטוח שאת פרטיה איתרו באתר הבורסה של דובאי. לפי האישום, עבד אל חי וגלובוס ניהלו התכתבות באנגלית עם המנהל בדובאי וגרמו לו להאמין כי הוא משוחח פעם אחת עם הדרג הבכיר של החברה שבעליה מהודו, ופעם שנייה עם עורך דין לונדוני. בפניות התבקש המנהל מדובאי להעביר כספים לטובת עסקה גדולה של החברה ומסר ל"מנהליו" פרטים על מצב תזרים המזומנים, לאחר שהציגו לו את "מסמכי" העסקה. 1.4 מיליון דולר הועברו מהחברה בדובאי לחשבון בשליטת גלובוס בוושינגטון.

לפי כתב האישום, אבו נאג'י, חרירי ואנשיהם היו אמורים על פי הסיכום לקבל לכאורה 800 אלף דולר מהעוקץ המוצלח, בעוד גלובוס, נזרוב ואדם אחר היו אמורים להתחלק ב-600 אלף דולר. תפיסת הכספים על ידי ה-FBI שעקב אחרי אותו "אחר" טרפה את הקלפים, והחבורה בישראל אשר לא ידעה על ההתפתחויות - החלה לאיים על גלובוס שאמור היה למשוך את הכספים ולחלקם, באיומים קשים וחריפים, כך לפי האישום.

 FBI 
 תפיסת הכספים על ידי ה-FBI טרפה את הקלפים

נטען בין היתר, כי ביוני 2015 חרירי התקשר לגלובוס בנוכחות נזרוב: "בשביל זה לא מקלקלים חיים, אתה שומע? אל תעשה טעות בשביל כמה גברים חרא... חצי מזה שלך, אז מה אתה עושה שטויות? אין בעיה, זו החלטה שלך... אם אתה תעשה טעות, אוי ואבוי לך. אתה מחפש בעיות?".

בהמשך הצטרף לכאורה אבו חלק לשיחה ואמר לגלובוס: "למה אתה משקר ועושה בלגאן? הכסף סנוור אותך. אח שלי, אתה אחראי על הכסף, אתה אחראי על הכל. אתה מבין? אתה צריך להביא את הכסף בימים הקרובים".

בכתב האישום נטען עוד, כי חודש אחר כך, אבו נאג'י כתב לכאורה לגלובוס בווטסאפ כי "הם" מפעילים עליו לחץ, שגלובוס יעביר את הכסף. בנובמבר 2015 נפגש גלובוס עם אבו חלק ועם אחר המכונה "הגובה" בביתו של נזרוב. אבו חלק דרש שלושה מיליון דולר ואמר לגלובוס שאם לא ישלם, השלושה מיליון יהפכו לעוד שלושה ועוד שלושה. "לא באתי לשמוע סיפורים", הוא אמר לו. "ולא באתי לעשות בלאגן... אנחנו ממשיכים לחיות. אתה מפסיד, מפסיק חיים. אין לנו שום בעיה... עכשיו, הבעיה אצלך, לא אצלנו. תברח, עוד חמש, שש שנים. זה עוד שש שנים יהיה תשעה מיליון. באת עכשיו ריק, אתה צריך להתחיל לשלם". אבו חלק הדגיש, לפי האישום, שרק בגלל נזרוב הם יושבים כך ומדברים ב"כבוד" וכי גלובוס "צריך לנשק לו את הרגליים".

nazarov slava 300 300 
 סטניסלב נזרוב

הפרקליטות טוענת, כי אחרי שבוע גלובוס ואבו נאג'י נפגשו בקפה בקניון לב המפרץ, ואבו נאג'י הפעיל עליו מכבש לחצים: "אם אתה מביא את החלק שאתה צריך, אני יכול לסגור לך את... אני אוריד... תקנה אוויר". יום למחרת, אבו נאג'י שוב התקשר וביקש שיסדיר את החוב מול אבו חלק. "תשב איתו היום, אתה לא מבין נראה לי. תסגור איתו. הוא ידבר איתי ואז אני אתן לך קצת אוויר". למחרת, אבו חלק התקשר לגלובוס, ולפי האישום אמר לו: "יא מזדיין, אתה שקרן, יא מניאק. אני אתחיל לחפש אותך".

גם באפריל-מאי 2016 נמשכו ה"שיחות", והלחץ הלך והתגבר. לפי כתב האישום, בפגישה בקניון אם הדרך, אבו חלק אמר לגלובוס: "סונו (חרירי) כועס עליך הרבה... למה אתה חושב שאין לי אנשים שאיך שאתה יוצא מפה, לוקחים אותך... לא חסר לי. מכירים אותי, אני השם שלי פה הוא כמו מסמר, הבנת?".

עוד נטען, כי באוקטובר 2016 נשלחו לגלובוס מסרונים: "איך הילדה המתוקה שלך. דפקא לו מזמאן ראיתי אותא (כך במקור)", ועוד: "מסתלביט, מה עם ההבטחות. יש סבלנות אל תפחד, אני מבטיח שיגמר".  גלובוס השיב: "איומים ודיבורים בסגנון הזה לא יפתרו את הבעיה. אני עדיין בארה"ב ומנסה מפה למצוא פתרונות". חרירי ענה בתשובה, לפי האישום: "מי מאיים יא מזדיין. תסדיר העניינים לפני הטיול הארוך. תאמין לי אנחנו יכולים לעשות הרבה דברים ואם לא תסדיר נעשה. הזמן רץ והפעם נפתיע".

לפי הנטען, השיחות של אבו נאג'י, אבו חלק וחרירי עם גלובוס מתועדות. כמו כן, במחשבו של עבד אל חי נמצא לכאורה מסמך המאשר את העברת הכספים מהחברה בדובאי לחשבון הבנק שסופק על ידי גלובוס בארה"ב.  רשימת העדים כוללת אנשי FBI ואת המנהלים הראשיים של החברה בהודו. כתב האישום הוגש על ידי עורכי הדין שרון יונוביץ ולואי עיאדאת מפרקליטות מחוז תל אביב מיסוי וכלכלה.

לגבי נזרוב, בימים אלה מתנהלים נגדו הליכי הסגרה לארצות הברית עקב הלבנת הון בפרשה.

od iftah david   od falach basel    
 עו"ד דוד יפתח  עו"ד באסל פלאח    

אבו נאג'י מיוצג על ידי עו"ד דוד יפתח. עבד אל חי על ידי עו"ד אשר חן. אבו חלק על ידי עו"ד באסל פלאח. חרירי על ידי עורכי הדין מוטי כץ, משה שרמן ועומר מסארווה. נזרוב על ידי עו"ד נס בן נתן.

עו"ד יפתח מסר: "מרשי אבו נאג'י מכחיש כל קשר לעבירות המיוחסות לו. הוא עורך דין שנים רבות ולא ביצע אף אחת מהעבירות. מדובר בעלילה של עד שמוכן לשקר כדי להציל את עורו. לאחר שנלמד את חומר הראיות נוכל להוכיח לבית המשפט שלכתב האישום אין בסיס ראייתי ויש להורות על שחרורו המיידי של עורך הדין".

od katz moti 150   od ben natan nes 151    
 עו"ד מוטי כץ  עו"ד נס בן נתן    

עו"ד כץ: "החלק המיוחס לאגבריה-חרירי הינו מינורי ביותר ולא מצדיק אישום בבית המשפט המחוזי ובוודאי שלא מעצר עד תום ההליכים. חלקו של הנאשם מבוסס אך ורק על דברי 'גלובוס' שהוכח על פניו שמקצועו הונאות סדרתיות. לא בכדי לא נערך עימות בינו לבין אגבריה. ככל שמדובר באגבריה, קיימת סבירות גבוהה שאישומו יקרוס - כבר היו דברים מעולם".

עו"ד פלאח: "בסופו של יום כל החשדות שנגעו לארגון פשיעה, הלבנת הון במיליונים ועוקצים חובקי שש מדינות, כולם נעלמו מכתב האישום ונותרו אישומים מינוריים שגם הם יבוטלו בקרוב. צופים שאבו חלק ישוחרר בשבועות הקרובים". 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement