פוסטה - עדות טכנאי הכבלים הרשיעה את הנאשם ברצח הכפול בלוד
אגף סרבני הגט

אגף סרבני הגט

עו"ד דפנה לביא על חוק חדש שימנע מסרבני גט בכלא לשהות באגפים תורניים ולקבל מזון…

מסע הנקמה של האסיר המשוחרר דוד בוקובזה

מסע הנקמה של האסיר המשוחרר דוד בוקובזה

כאשר בתי המשפט הורו להשאיר את בנותיו במשמורת האמא, גרושתו, שלטענתו עבדה בזנות בנוכחות הילדות,…

עדות טכנאי הכבלים הרשיעה את הנאשם ברצח הכפול בלוד

עדות טכנאי הכבלים הרשיעה את הנאשם ברצח הכפול בלוד

על אף שאישרו כי מצבו הנפשי אכן מעורער, וחרף העובדה שהמעסיק שלו "לקח" את אשתו,…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

עדות טכנאי הכבלים הרשיעה את הנאשם ברצח הכפול בלוד

נכתב על ידי כתב פוסטה ב .

על אף שאישרו כי מצבו הנפשי אכן מעורער, וחרף העובדה שהמעסיק שלו "לקח" את אשתו, השופטים הדגישו כי לא היה שום קנטור מצד שני הנרצחים, כזה שהיה בו כדי להביא את יונתן שטיינגרדט לרצוח את אשתו לשעבר ובן זוגה החדש, לעיניו של הטכנאי ההמום

shteingardt yonatan 400 297
יונתן שטיינגרדט בבית משפט לאחר המעצר.
צילום: גדעון מרקוביץ

שופטי בית משפט המחוזי מרכז-לוד, שהרשיעו את יונתן שטיינגרדט ברצח גרושתו ובן זוגה, קבעו כי התביעה הצליחה להוכיח לעל לכל ספק כי מדובר בכוונה תחילה, מאחר שלאור העדויות עולה כי התקיימו הנסיבות המתאימות לכך, הן במישור הרציונאלי והן במישור האמוציונאלי.

מתיאור העובדות עולה, כי ב-1 למאי 2015 עזב שטיינגרדט את הדירה המשותפת לו ולאשתו ויקטוריה, 32, לאחר שהשניים חתמו על הסכם גירושים. שעות לאחר העזיבה החליפה האשה מנעול, ואכן החשוד ניסה ללא הצלחה להיכנס לבית פעמיים, לאחר שסירבה להכניס אותו.

זמן מה לאחר מכן נודע לשטיינגרדט כי לבית עבר להתגורר מוריס שמלאשווילי, מעסיקו לשעבר, שהפך לבן זוגה של גרושתו. הנאשם ניסה מאז להחזיר אליו את אשתו לשעבר, ומשהבין כי אינו מצליח איבד ממשקלו ונכנס לדיכאון.
כעבור חודש, ב-1 ליוני, טכנאי כבלים שהזמינה האשה לביתה התקשר בטעות לבעל הבית הקודם, הנאשם. נראה כי שיחה זו ערערה עוד יותר את מצבו, הוא הבין ממנה כי גרושתו אשר סירבה להכניס אותו הביתה מאז הפרידה ממתינה לטכנאי הכבלים, והוא תכנן לנצל את ההזדמנות הזו כדי להיכנס הביתה. הוא רכש סכין גדולה והגיע ברכבו למקום, וסמוך לארבע וחצי אחר הצהרים כאשר טכנאי הכבלים נכנס לבית הוא נכנס אחריו דרך דלת הכניסה שלא היתה נעולה.

בשלב הזה הבחין בשמלאשווילי, שעמד בגבו אליו, הוא מיהר אליו והחל לדקור אותו ללא אבחנה. שמלאשווילי גדול הגוף ניסה להיאבק, אולם לא עמד בפציעות הדקירות והוכרע. מיד לאחר מכן עט שטיינגרדט על אשתו לשעבר שיצאה מחדרה למשמע הזעקות, ודקר גם אותה מספר פעמים. טכנאי הכבלים אשר שהה בדירה והיה עד למחזה הנורא, נמלט והזעיק את המשטרה.

שוטרים שהגיעו למקום לאחר מספר דקות מצאו את הדלת נעולה, ומי שפתח אותה היה שמלאשווילי, שבשארית כוחותיו הצליח להכניס אותם, התמוטט ולאחר מכן מת מפציעותיו. בחדר נמצאה גם גופתה של ויקטוריה, והנאשם, שהצמיד סכין לגרונו, לכאורה מתוך כוונה להתאבד. השוטרים הצליחו להשתלט עליו, והוא נלקח למעצר.

בחקירתו הודה שטיינגרדט בהריגת השניים, אולם טען כי לא התכוון לעשות זאת. בעדותו טען כי סבר שהפרידה מאשתו היא זמנית, וכי הגירושים היו פיקטיבים, לצרכי תועלת. לאחר שהבין כי לא כך הם פני הדברים, ומששמע על הרומן בינה לבין שמלאשווילי, התערער מצבו הנפשי והוא ניסה לשכנע את אשתו לחזור בה, ללא הצלחה. את הסכין, טען, רכש לאחר שהחליט לשים קץ לחייו, ולעשות זאת מול עיני אשתו לשעבר. זה היה ההסבר שלו להגעתו לדירה.

בהכרעת הדין הסתמכו השופטים רות לורך, סגנית נשיא בית המשפט, דבורה עטר וצבי דותן, על עדותו של טכנאי הכבלים, שהיתה לדעתם מהימנה ועקבית. העד הודה כי לא ראה את הנאשם נכנס לבית, אולם בשנייה שהבחין בו, "ראיתי בנאדם תוקף ובנאדם מתבונן", העיד. "הוא היה חדור מטרה, ממש כך", אמר על הנאשם.

בניגוד אליו, השופטים לא האמינו לגרסת הנאשם כי התכוון להתאבד וכי שמלאשווילי הוא זה שתקף אותו ראשון, ומאותו רגע אינו זוכר מה אירע. העדויות בזירה ועדות הטכנאי, קבעו השופטים, מלמדות כי לו באמת רצה להתאבד היה יכול לעשות זאת בכל שלב, וכי רכישת הסכין והממצאים מעלים כי תכנן להרוג את השניים.

לאחר שהבין כי ניסיונותיו החוזרים ונשנים ליצור קשר עם גרושתו אינם נענים, כתב לה שטיינגרדט "כואב לי הלב. סליחה. לא יכול יותר". על אף שאישרו כי מצבו הנפשי אכן מעורער, וחרף העובדה שהמעסיק שלו "לקח" את אשתו, השופטים הדגישו כי לא היה שום קנטור מצד שני הנרצחים, כזה שהיה בו כדי להביא לתגובה מיידית של רצח.
משכך, החליטו השופטים להרשיעו.

את שטיינגרדט ייצגה עו"ד קטיה צווטקוב מהסנגוריה הציבורית, אשר אמרה רק, כי "אנחנו לומדים את הכרעת הדין, ונשקול את צעדינו בהמשך", בתגובה לאפשרות של הגשת ערעור על הכרעת הדין.

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement