פוסטה - שירות המבחן קבע שהבעל מסוכן, אבל הוא שוחרר בתנאים מגבילים
אגף סרבני הגט

אגף סרבני הגט

עו"ד דפנה לביא על חוק חדש שימנע מסרבני גט בכלא לשהות באגפים תורניים ולקבל מזון…

מסע הנקמה של האסיר המשוחרר דוד בוקובזה

מסע הנקמה של האסיר המשוחרר דוד בוקובזה

כאשר בתי המשפט הורו להשאיר את בנותיו במשמורת האמא, גרושתו, שלטענתו עבדה בזנות בנוכחות הילדות,…

עדות טכנאי הכבלים הרשיעה את הנאשם ברצח הכפול בלוד

עדות טכנאי הכבלים הרשיעה את הנאשם ברצח הכפול בלוד

על אף שאישרו כי מצבו הנפשי אכן מעורער, וחרף העובדה שהמעסיק שלו "לקח" את אשתו,…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

שירות המבחן קבע שהבעל מסוכן, אבל הוא שוחרר בתנאים מגבילים

נכתב על ידי ג'קי כהן ב .

שירות המבחן קבע כי קיים סיכוי גבוה שנאשם שהיכה את אשתו ובתו על רקע צריכת סמים ואלכוהול, יחזור על מעשיו. למרות זאת השופט קבע שהעבירות לא במדרג הגבוה ושחרר את הנאשם למעצר בית באיזוק אלקטרוני

sad woman
התביעה טענה כי האישה וילדיה חוששים משחרור הבעל (אילוסטרציה: FREEPIK)

בהחלטה יוצאת דופן, שופט בית המשפט המחוזי בבאר שבע, נסר אבו טהה, הורה ערב חג הפסח (6.4) לשחרר בתנאים מגבילים נאשם בעבירות אלימות כלפי אשתו וילדיו, למרות ששירות המבחן קבע פעמיים כי הבעל מסוכן למשפחתו.

לפי כתב האישום נגד הנאשם (46), עצמאי העובד בהתקנת דלתות, הוא היכה את אשתו באגרופים בראשה ובכתפה, ואף היכה את בתו הקטינה באמצעות כריות. נטען עוד, כי כאשר בנו ובתו של הנאשם ברחו לחדרם, הוא הלך אחריהם כשבידו מייבש שיער, ונחסם על ידי אשתו שנעמדה בפתח החדר וחצצה בינו לבין ילדיהם המשותפים. לטענת התביעה, הבעל הניף את מייבש השיער ואילו אשתו הרימה את ידה כדי להגן על עצמה. כתוצאה מכך היא נחבלה בידה. עוד נטען בכתב האישום, כי כאשר הכאבים לא חלפו, האישה ביקשה מבעלה להסיעה לחדר המיון, והוא נענה לכך אולם דרש ממנה שלא תספר את שאירע ותאמר לרופאים כי נפלה במדרגות.

לנאשם מיוחסות בכתב האישום גם עבירות אלימות והעלבה כלפי שוטרים שהגיעו לעצור אותו. לפי הדוחות של השוטרים, בעת המעצר נדף מהנאשם ריח של אלכוהול. גם בתו הקטינה טענה כי היכה אותה בעת שהיה בגילופין. אשתו טענה כי בשנה וחצי האחרונות הוא צורך סמים ואלכוהול בכל יום.

מלבד כתב האישום, התביעה ביקשה להאריך את מעצרו של הבעל עד תום ההליכים, בעוד שסנגורו, עו"ד אושרי בן ישי, ביקש מבית המשפט להפנותו לשירות המבחן לצורך תסקיר שיבחן אפשרות לשחררו לחלופת מעצר. בית המשפט נענה לבקשה.

בעת פגישותיו הראשונות עם שירות המבחן, הבעל הכחיש צריכת סמים ואלכוהול באופן קבוע, הלין על אשתו, ובין היתר טען כי היא מסיתה נגדו את ילדיו. שירות המבחן העריך בתסקיר כי קיים סיכון גבוה ביותר להתנהגות אלימה מצדו של הבעל גם בעתיד. עם זאת, שירות המבחן התרשם לחיוב מהמפקחים שהוצעו במידה והנאשם ישוחרר בתנאים מגבילים. 

shofet abu tahha nasser 150 od ben ishay oshri 195 195  
השופט נסר אבו טהה עו"ד אושרי בן ישי  

בדיון נוסף, עו"ד בן ישי ביקש לשלוח את מרשו לתסקיר משלים, שיבחן עבורו מסגרת טיפולית שתהלום את צרכיו, בעיקר בכל הקשור לגמילה מאלכוהול. השופט אבו טהה נענה לבקשה והורה על תסקיר משלים, שאמנם היה מרוכך יותר, אולם גם בו קבע שירות המבחן כי השתלבותו של הנאשם במסגרת טיפולית, פתוחה או סגורה – לא בטוח שיש בה כדי לצמצם את הסיכון הנשקף מהתנהגותו של הנאשם. זאת למרות שהפעם, הבעל הודה כי נקלע למשבר שהוביל אותו לצריכת סמים ואלכוהול, והביע נכונות לעבור טיפול כדי לשקם את המשפחה.

בדיון שנערך ערב פסח טען עו"ד בן ישי כי מסקנותיו של שירות המבחן אינן מתיישבות עם עברו הנקי והנורמטיבי של הבעל, לוחם לשעבר ביחידת גולני שכל חייו פרנס את משפחתו ונקלע למשבר בשנה וחצי האחרונות. לדברי הסנגור, עברו הנורמטיבי של הבעל מוכיח כי אינו בעל מאפייני אישיות או דפוסי התנהגות אלימים, מה גם שהמעצר היווה עבורו גורם מרתיע. מנגד, התביעה טענה כי אשתו של הבעל חוששת מפני שחרורו.

השופט אבו טהה ציין בהחלטתו כי הוא מתחשב בכך שמדובר בדיון שנערך ערב פסח "שהינו חג החירות" ונענה לבסוף להצעת החלופה שהציג הסנגור - מעצר בית באיזוק אלקטרוני בדירה שכורה בבאר שבע, בפיקוח אביו וערבים נוספים. השופט קבע כי הנאשם ישוחרר למעצר בית באיזוק, בכפוף לתנאים נוספים, ביניהם הפקת 40 אלף שקל בקופת בית המשפט. אין מחלוקת לגבי חומרת העבירות, ציין השופט אך הוסיף: "אין המדובר במדרג הגבוה ביותר, וזאת מבלי להקל ראש...".  

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement