פוסטה - 10 חודשי מאסר לעובד בחנות מוצרי טבק שמכר קנאביס
ארגנטינה מסגירה לישראל עבריין דרוש לחקירה

ארגנטינה מסגירה לישראל עבריין דרוש לחקירה

יניב אביטן מאשדוד אשר סיים לרצות בארגנטינה שנתיים מאסר על 20 קילוגרם קוקאין, יוסגר לישראל…

המריחואנה של עמי ותמי

המריחואנה של עמי ותמי

עמוס ורחלי גניש, בני זוג מראשון לציון, נאשמים במאות עסקאות של מכירת קנאביס לעשרות לקוחות,…

נורמליזציה ומריחואנה

נורמליזציה ומריחואנה

צעיר מטייבה שכר חדר בכפר פלסטיני וגידל בו מריחואנה בהצלחה, אלא שבעל הבית אשר חשש…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

10 חודשי מאסר לעובד בחנות מוצרי טבק שמכר קנאביס

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

ליאור שוקרון, אחיו של דותן שוקרון שנרצח בדרום אפריקה בשנת 2014, כבר נקי מסמים. השופטת התחשבה אך קבעה: "אין מנוס משליחתו למאסר"

shukrun lior
ליאור שוקרון

שופטת בית משפט השלום בכפר סבא, מרב גרינברג, גזרה 10 חודשי מאסר בפועל על ליאור שוקרון (23) מהוד השרון, שהורשע בסחר בסמים.

על פי כתב האישום, שוקרון עבד במהלך שנת 2015 בחנות לממכר טבק, נרגילות וצרכי עישון במרכז הוד השרון. בין החודשים יוני-יולי 2015 הוא עסק בהפצה ומכירה של קנאביס לקונים שונים, חלקם קטינים, בעת שעבד בחנות. כתב האישום המקורי ייחס לו שבעה אישומים של סחר, אולם, במסגרת הסדר טיעון שהוצג לבית המשפט יחד עם כתב אישום מתוקן, הוא הורשע בארבעה אישומים בלבד. באחד מהם נטען כי מכר בשתי הזדמנויות 2.86 גרם קנאביס תמורת 100 שקל. באישום שני נטען שמכר קנאביס בכמות לא ידועה תמורת 100 שקל. בשלישי נטען כי מכר מספר פעמים קנאביס לקטין. אישום רביעי ייחס לו מכירת כ-19 גרם קנאביס עבור 2,000 שקל.

מלבד הרשעתו בסחר בסמים, שוקרון הורשע גם בהפרעה לשוטר במילוי תפקידו ובהפרת הוראה חוקית. זאת מאחר ובעת שהיה משוחרר בתנאים, יצר מחוץ למעצר בית ונמלט משוטר.

שוקרון מוכר למשטרה עוד לפני הפרשייה הזו, מעבירות אלימות ורכוש, וגם בהקשר המשפחתי: בין אחיו כאלה שהסתבכו בפלילים. כמו כן, הוא אחיו של דותן שוקרון המנוח, מי שהיה מזוהה עם ארגונו של אבי רוחן ונרצח באוגוסט 2014 ביוהנסבורג שבדרום אפריקה.

שוקרון עצמו הודה במיוחס לו וטען כי סחר בקנאביס במטרה להרוויח במהירות ובקלות. שירות המבחן ציין בתסקיר בעניינו, כי כיום הוא נקי מסמים ועושה מאמצים לנהל אורח חיים תקין. התסקיר המליץ להסתפק בעבודות שירות. הסנגור, עו"ד עזר מבורך, ביקש לאמץ את המלצת שירות המבחן והדגיש כי מאז ההסתבכות הזו עברו כשנתיים, וכיום שוקרון עובד ונמנע משימוש בסם וביצוע עבירות. התביעה עתרה לגזור עליו מאסר בפועל.

השופטת גרינברג, קבעה כי העונש אמור לנוע בין שמונה ל-20 חודשי מאסר בפועל. "בבואי לגזור עונשו של הנאשם מצאתי להתחשב מחד בחומרת מעשיו וריבויים, עברו הפלילי והרקע לביצוע עבירות לסם  ומאידך - נטילת אחריות, הבנתו שמצוי בחברה שולית ורצונו לשנות אורח חייו", כתבה השופטת בהחלטתה, "אין מנוס משליחתו של הנאשם למאסר מאחורי סורג ובריח אך מצאתי בנסיבותיו כדי להביא להקלה מסוימת בתקופת המאסר שאגזור עליו, מתוך מטרה שלא להביא להתדרדרות משמעותית במצבו של הנאשם ולדרבנו להמשיך בדרכו".

על רקע הדברים, השופטת גזרה על שוקרון מלבד 10 חודשי מאסר בפועל, גם שישה חודשי מאסר על תנאי וקנס של 1,500 שקל. 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement