פוסטה - הנורמטיבי שהואשם בסחר בסמים ללא ראיות בתיק
ארגנטינה מסגירה לישראל עבריין דרוש לחקירה

ארגנטינה מסגירה לישראל עבריין דרוש לחקירה

יניב אביטן מאשדוד אשר סיים לרצות בארגנטינה שנתיים מאסר על 20 קילוגרם קוקאין, יוסגר לישראל…

המריחואנה של עמי ותמי

המריחואנה של עמי ותמי

עמוס ורחלי גניש, בני זוג מראשון לציון, נאשמים במאות עסקאות של מכירת קנאביס לעשרות לקוחות,…

נורמליזציה ומריחואנה

נורמליזציה ומריחואנה

צעיר מטייבה שכר חדר בכפר פלסטיני וגידל בו מריחואנה בהצלחה, אלא שבעל הבית אשר חשש…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

הנורמטיבי שהואשם בסחר בסמים ללא ראיות בתיק

נכתב על ידי ג'קי כהן ב .

יותר משנה לקח לפרקליטות להודות כי אין ראיות נגד מכונאי רכב נעדר עבר פלילי, שהואשם במכירת MDMA לסוכן סמוי, ולחזור בה מכתב האישום נגדו

mdma
אילוסטרציה

פרקליטות מחוז תל אביב הודיעה לבית משפט השלום בעיר כי היא חוזרת בה מכתב האישום נגד ב"א, מכונאי רכב ללא עבר פלילי, שהואשם בסחר בסם מסוג MDMA.

כתב האישום שהוגש נגד ב"א (30) לפני כשנה ייחס לו גם עבירה של קשירת קשר לביצוע פשע. נטען בו, כי הוא קשר עם אדם אחר למכור כ-20 גרם MDMA לסוכן סמוי תמורת 5,000 שקל.

כבר בשלב הדיון בבקשת הפרקליטות לעצור את הנאשם עד תום ההליכים, התברר בבית המשפט כי התשתית הראייתית נגדו הינה קלושה, אולם עד ששוחרר בעקבות למעצר בית, הוא היה עצור באבו כביר במשך כחודש. לאחר ששוחרר, היה נתון במעצר בית עם הקלות מסוימות, וחיכה לתחילת משפטו.

כאמור, אתמול (ראשון, 18.6) החליטה הפרקליטות לחזור בה מכתב האישום נגד המכונאי, אולם התנתה זאת בכך שלא תוגש נגדה תביעה כספית בגין מעצרו של האיש והתקופה הממושכת בה היה נתון בתנאים מגבילים.

od rubinshtein new    
עו"ד מנחם רובינשטיין    

סנגוריו של הנאשם, עו"ד מנחם רובינשטיין ועו"ד מורן סעדון, טענו מלכתחילה לחוסר ראיות בתיק, ודחו כל ניסיון להגיע להסדר טיעון כלשהו שהוצע להם. בסיומו של משא ומתן מול הפרקליטות, הודיעו נציגיה לשופט שמואל מלמד על חזרה מכתב האישום. בפרקליטות לא שכחו לציין כי לו היתה יכולה להוכיח את המיוחס לנאשם מבחינה ראייתית, לא היתה מגיעה למחיקת כתב האישום כאמור.

השופט מלמד נעתר לבקשת הצדדים, וביטל את כתב האישום, כמו גם את כל ההגבלות שהוטלו על הנאשם. כמו כן הוא הורה להחזיר לו פיקדונות.

עו"ד רובינשטיין מסר בתגובה: "השאלה הנשאלת בנסיבות העניין היא כפולה: מה היה קורה אלמלא לא התעקשנו ודחינו כל הסדר טיעון שהוצע לנו? ומדוע, קלה היתה היד על ההדק בשיגור כתב אישום ללא תשתית ראייתית כנגד אזרח ללא כל עבר פלילי, שמוצא את פרנסתו בעבודת כפיים קשה?".

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement