פוסטה - שיאן ההידרו של משטרת זבולון שוחרר בתנאים מגבילים
ארגנטינה מסגירה לישראל עבריין דרוש לחקירה

ארגנטינה מסגירה לישראל עבריין דרוש לחקירה

יניב אביטן מאשדוד אשר סיים לרצות בארגנטינה שנתיים מאסר על 20 קילוגרם קוקאין, יוסגר לישראל…

המריחואנה של עמי ותמי

המריחואנה של עמי ותמי

עמוס ורחלי גניש, בני זוג מראשון לציון, נאשמים במאות עסקאות של מכירת קנאביס לעשרות לקוחות,…

נורמליזציה ומריחואנה

נורמליזציה ומריחואנה

צעיר מטייבה שכר חדר בכפר פלסטיני וגידל בו מריחואנה בהצלחה, אלא שבעל הבית אשר חשש…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

שיאן ההידרו של משטרת זבולון שוחרר בתנאים מגבילים

נכתב על ידי יואב איתיאל ב .

אלי ירושלמי מקרית ביאליק, שלפי המשטרה הפעיל בנהריה את מעבדת ההידרו הגדולה ביותר שנתפסה אי פעם על ידי משטרת זבולון, שוחרר למעצר בית

shtilim 330 330
שתילי קנאביס בדירה (צילום ארכיון להמחשה)

אליהו (אלי) ירושלמי (52) מקרית ביאליק, הנאשם בהפעלת אחת ממעבדות ההידרו הגדולות ביותר שנתפסו אי פעם על ידי משטרת זבולון, שוחרר ממעצרו בתנאים מגבילים.

מכתב האישום נגדו ירושלמי עולה, כי לפני שבועיים פשטו בלשים על דירה ששכר ברחוב השקד בנהריה, ותפסו 1,325 שתילי קנאביס - חלקם קטנים מאוד, כך שמשקלם הכללי היה כ-23 ק"ג בלבד. אבל מחשבון שערכה המשטרה, לו היו ממשיכים לגדול, ניתן היה לקצור מהם חומר במשקל כולל של 736 ק"ג. ירושלמי נאשם גם בגניבת חשמל בשווי כ-66 אלף שקל , תוך שעקף את מונה החשמל והתחבר לאספקת חברת החשמל באורח פיראטי.

מלבד כתב האישום, הפרקליטות ביקשה להחזיק את ירושלמי במעצר עד תום ההליכים. סנגוריו, עורכי הדין יוני דדון ולימור לוי מלאך דדון, התנגדו. היום, בבית משפט השלום בקריות, השופטת רמה לאופר חסון קבעה גם כי אין מחלוקת לקיומן של ראיות לכאורה לגידול, ייצור והכנת סמים מסוכנים, החזקת סם שלא לצריכה עצמית, החזקת כלים לייצור סמים ונטילת החשמל. היא הוסיפה כי ירושלמי מודה למעשה במיוחס לו, תוך שהוא טוען כי הסם שנתפס הינו לשימוש העצמי. כמו כן אמרה: "על אף שמדובר בכמות לא קטנה, אין כל אינדיקציה לכך שסחר בסמים או הפיצם לאחרים". לבסוף נעתרה לסנגורים ושחררה אותו למעצר בית.

od dadon yoni od dadon levy malach limor    
 עו"ד יוני דדון  עו"ד לימור לוי מלאך דדון    

המשטרה ערערה על ההחלטה לבית המשפט המחוזי. "הפוטנציאל של הגידול הזה הוא תעשייה ממש", טען עו"ד אלי יטח בשם המשטרה בפני השופט ד"ר מנחם רניאל, "מי שמגדל כזו כמות, מן הסתם מתכנן לשווק ולהפיץ את הכמות הזו. זה לא מדובר באיזה שהוא גידול ספורדי... הכלל הוא שיש לעצור את הנאשמים עד לתום ההליכים והחריג , הוא אותו מקרה מיוחד שבו מחליט בית המשפט לשחרר".

"אנו מדברים על תיק גידול סם בכמות שאני יכול להעיד מניסיוני שלא היה לנו בסדר גודל כזה בשלוחת זבולון", הוסיף איטח, "יראה בית המשפט בטיעונים ובהחלטות של בית המשפט שבתביעה המשטרתית מדובר בעשרות לכל היותר מאות של שתילים במקרים קיצוניים. 1,325? כאמור הפוטנציאל של הגידול הזה הוא תעשייה ממש".

השופט רניאל דחה את טיעוני המשטרה אחד לאחד ובשורה התחתונה גם את הערר שהוגש. ירושלמי שוחרר למעצר בית כפי שקבעה השופטת לאופר חסון.

הסנגורים מסרו בתגובה: "מדובר באדם נורמטיבי שיצא להרפתקה שהיום הוא מתחרט עליה. אנחנו בטוחים שנצליח לשכנע את בית המשפט שלא למצות עמו את הדין ולאפשר לו לשקם את עצמו. אנחנו מברכים על החלטות בתי המשפט, שבצדק הורו על שיחרורו". 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement