פוסטה - כתב אישום: בן 23 מפ"ת הפעיל רשת סחר בחשיש וקנאביס
ארגנטינה מסגירה לישראל עבריין דרוש לחקירה

ארגנטינה מסגירה לישראל עבריין דרוש לחקירה

יניב אביטן מאשדוד אשר סיים לרצות בארגנטינה שנתיים מאסר על 20 קילוגרם קוקאין, יוסגר לישראל…

המריחואנה של עמי ותמי

המריחואנה של עמי ותמי

עמוס ורחלי גניש, בני זוג מראשון לציון, נאשמים במאות עסקאות של מכירת קנאביס לעשרות לקוחות,…

נורמליזציה ומריחואנה

נורמליזציה ומריחואנה

צעיר מטייבה שכר חדר בכפר פלסטיני וגידל בו מריחואנה בהצלחה, אלא שבעל הבית אשר חשש…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

כתב אישום: בן 23 מפ"ת הפעיל רשת סחר בחשיש וקנאביס

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

הפרקליטות טוענת כי דודאל ישראל, המזוהה עם גורמים עבריינים למרות שאין לו עבר פלילי, ניהל ביד רמה את הרשת שהקים, ונעזר בארבעה קטינים שנאשמים אף הם בפרשה. בית המשפט שחרר אותו למעצר בית

dealer
הלקוחות נבדקו בטרם התבצעו העסקאות (אילוסטרציה: FREEPIK)

בית המשפט המחוזי מרכז שחרר למעצר בית את דודאל ישראל (23) מפתח תקווה, הנאשם בלמעלה מ-132 אישומי סחר בחשיש וקנאביס.

לישראל אין הרשעות קודמות, אך לפי המשטרה הוא מזוהה עם גורמים עבריינים בפתח תקווה. בעבר הוא נעצר בבת ים יחד עם שישה אחרים - שעל פי הערכות רובם משמשים כזרוע ביצועית של מיכאל מור - בחשד להחזקת אקדח.

על פי כתב האישום נגדו, לפני החודשים פברואר ומרץ הוא קשר עם אחד מארבעה קטינים הנאשמים יחד איתו בפרשה לסחור בסמים ברחבי פתח תקווה. השניים, כך נטען, הצטיידו בטלפונים מבצעיים באמצעותם יצרו קשר עם לקוחות מכל רחבי הארץ וכן עם שלושה קטינים נוספים, שתפקידם היה לכאורה, בין היתר, להיפגש עם הלקוחות, למסור את הסמים ולקבל את התמורה הכספית. שלושתם אף שקלו את הסמים וארזו אותם.

עוד עולה מכתב, כי ישראל שימש כסמכות הניהולית ברשת ורק בהנחייתו ובפיקוחו בוצעו פעולות שונות, כמו למשל ספירת מלאי יומיומית והפרדת הרווחים בהתאם לאספקה. כמו כן, נטען כי הוא הפעיל בקרת איכות ביחס למלאי הסמים ומשקל המנות הארוזות, והיה גם זה שבדק את הלקוחות טרם אישר את העסקאות. בכתב האישום נטען עוד, כי הוא היה הסמכות המאשרת מכירות מיוחדות דוגמת מכירה בהקפה, הנחות, מתנות על רכישות גדולות ופיצוי ללקוחות.

כאמור, יחד עם ישראל נאשמים גם ארבעה קטינים: אחד מהם הואשם ב- 133 אישומי סחר, השני ב-129, השלישי ב-38 אישומי והרביעי "רק" בשבעה אישומים. מכתב האישום עולה כי הם מכרו 1-5 גרם חשיש בכל עסקה, תמורת כ-100 שקל לגרם.

כתב האישום נגד החמישה מתבסס על תמלולי שיחות רבות – תוצרי האזנות סתר של שלושה שבועות. לפי הפרקליטות, השיחות מצביעות על שיטה קבועה בפעילות העסק. כמו כן בידי הפרקליטות עדויות של 130 לקוחות, בגירים וקטינים מכל רחבי הארץ, אשר סיפרו כי העסק פעיל מזה כשלוש שנים. בתיק החקירה גם ממצאים מפלילים שהופקו מבדיקה של כ-16 טלפונים ניידים שנתפסו. בחקירה עלה גם כי לשם פרסום העסק, ישראל נהג לשלוח מסרונים קולקטיביים לכלל הלקוחות שהיו שמורים באנשי הקשר שלו. דוגמא להודעה כזו: "חזרתי בגדול" או "יש משהו חדש".

לאחר הגשת כתב האישום הופנה ישראל לקבלת תסקיר של שירות המבחן, שהמליץ על שחרורו למעצר בית בפיקוח הוריו. שירות המבחן התרשם כי מדובר בבן למשפחה נורמטיבית, שהתחבר בשנתיים האחרונות לחברה שולית. בתסקיר המשלים המליץ שירות המבחן על שחרורו באיזוק אלקטרוני.

shofetet krayef etty200  
 השופטת אתי כרייף  

למרות ההמלצה, הפרקליטות ביקשה מבית משפט השלום בפתח תקווה להאריך את מעצרו של ישראל עד תום ההליכים, תוך שהיא מדגישה את היקף העבירות והמסוכנות שנשקפת לכאורה ממנו. "הוא היה הרוח החיה מאחורי מערך פעילות משומנת של סחר בסמים לצורך בצע כסף", ציינו בתביעה. מנגד, הסנגור עו"ד אייל אוחיון, הדגיש את היעדר עברו הפלילי של הנאשם את הטראומה שעבר עם מעצרו. הוא עתר לשחררו, בין היתר נוכח הצפי כי המשפט ימשך זמן רב.

השופטת אתי כרייף אימצה את המלצת שירות המבחן והורתה על שחרורו של ישראל למעצר בית בפיקוח אלקטרוני. "אין ספק כי יש במעשיו לכאורה של הנאשם כדי להעיד על מסוכנות רבה מצדו ועל הצדקת מעצרו עד תום ההליכים", קבעה השופטת. "מסוכנותו נלמדת מהיקף מעשיו, מהתנהלותו העבריינית העסקית והמתוחכמת שמטרתה להפיץ סמים ולפיק רווח משמעותי, ומחלקו במארג המשומן שבנה בצוותא עם קטינים". עם זאת הוסיפה: "לצד זאת ומבלי להקל... לקחתי בחשבון גם את סוג הסם והכמויות המזעריות בכל עסקה". השופטת גם ציינה כי לקח בחשבון את העובדה שבני משפחתו של ישראל עברו להתגורר במקום אחר, כחלק מהניסיון להרחיק את המשפחה מהחברה השולית בשכונה בה גדל הנאשם.

הפרקליטות מיהרה לערער על ההחלטה לבית המשפט המחוזי, אך במהלך הדיון החליט נציג הפרקליטות לחזור בו נוכח מה שהגדיר "נסיבותיו המיוחדות של התיק כפי שעולה מתסקירי שירות המבחן".

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement