פוסטה - 38 חודשי מאסר ל"יבואן הסמים הסדרתי" שלום ברזני
ארגנטינה מסגירה לישראל עבריין דרוש לחקירה

ארגנטינה מסגירה לישראל עבריין דרוש לחקירה

יניב אביטן מאשדוד אשר סיים לרצות בארגנטינה שנתיים מאסר על 20 קילוגרם קוקאין, יוסגר לישראל…

המריחואנה של עמי ותמי

המריחואנה של עמי ותמי

עמוס ורחלי גניש, בני זוג מראשון לציון, נאשמים במאות עסקאות של מכירת קנאביס לעשרות לקוחות,…

נורמליזציה ומריחואנה

נורמליזציה ומריחואנה

צעיר מטייבה שכר חדר בכפר פלסטיני וגידל בו מריחואנה בהצלחה, אלא שבעל הבית אשר חשש…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

38 חודשי מאסר ל"יבואן הסמים הסדרתי" שלום ברזני

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

אחרי שריצה שלושה מאסרים בארץ ובחו"ל על ייבוא כמויות גדולות של סמים, ברזני הסתבך בתיק ייבוא MDMA מבלגיה יחד עם איש העסקים אורן אשכנזי לו הוא היה חייב כסף

barazany shalom
שלום ברזני

שופטת בית המשפט המחוזי מרכז, דנה מרשק מרום, גזרה 38 חודשי מאסר בפועל על שלום ברזני (60) מבת ים - יבואן סמים סדרתי שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בייבוא של כשלושה ק"ג MDMA. לברזני סייע בייבוא איש העסקים אורן אשכנזי (38) מראשון לציון, שהורשע אף הוא בתיק, לפני כחצי שנה, ונידון ל-22 חודשי מאסר.

ברזני מוכר למשטרה היטב מעבירות סמים. בעברו הוא ריצה שלושה מאסרים, בארץ ובחו"ל, בעקבות הרשעות בייבוא כמויות גדולות של סמים. באמצע שנות ה-90 הוא היה מעורב יחד עם אחרים בייבוא של כשמונה ק"ג קוקאין נוזלי מקולומביה לישראל. בתחילה נידון לשמונה שנות מאסר, אך בעקבות ערעור שהגישה המדינה, בית המשפט העליון החמיר  את עונשו ל-11 שנות מאסר בפועל. פעמיים הוא ריצה בחו"ל מאסר על עבירות סמים נוספות. לדברי ברזני עצמו, הוא ניסה להשתקם ואף עבד במחלקת התברואה בעיריית בת ים לפני הסתבכותו האחרונה.

בתיק הנוכחי, ברזני שהיה חייב כסף לאשכנזי, אירח אותו בביתו באפריל 2016 וקשר עמו קשר לייבא חבילת MDMA במשקל של למעלה משלושה ק"ג נטו, בתוך אביזרים למשחק פוקר. השניים סיכמו שברזני יטפל בסידורי המשלוח מבלגיה לביתו של אשכנזי בראשון לציון, ומכספי המכירה יפרע ברזני את חובו לאשכנזי, שעמד על כמה עשרות אלפי שקלים. ב-23 במאי אשתקד הגיעה החבילה לארץ והסמים התגלו על ידי המכס. בחלוף כשבועיים הוציאו השוטרים מתוך החבילה את רוב הכמות והותירו בה כ-260 גרם של הסם. בהמשך, שוטר הגיע אל ביתו של אשכנזי ומסר את החבילה לאשתו, שמסרה אותה לבעלה. עם הגשת כתב האישום נגד השניים, בפרקליטות ציינו כי שווי הסמים 120-150 אלף שקל לכל קילוגרם.

mdma 1

 הסדר הטיעון המקל בין סנגורו של ברזני, עו"ד יקי קהן, לבין הפרקליטות, הושג בסיומו של הליך גישור ממושך ולאחר שכבר החלו דיוני ההוכחות בתיק. ברזני הודה והורשע בקשירת קשר לפשע,  ייבוא סמים, החזקת סמים שלא לצריכה עצמית וניסיון להחזקת סמים שלא לצריכה עצמית. במסגרת ההסדר הצדדים סיכמו על עונש של 38 חודשי מאסר בפועל, בניכוי ימי המעצר החל מיוני 2016.

"התיק לא חף מקשיים ראייתיים, וזו הסיבה שהגענו להסדר שעל פניו הינו מקל ביותר נוכח העבירות בהן הורשע הנאשם", ציין נציג הפרקליטות, עו"ד שלומי ויזן, עם הצגת ההסדר בבית המשפט. "אנו סבורים שהעונש אליו הגענו משקף מצד אחד את חומרת העבירות בהן הורשע, את כמות וסוג הסם אשר היה שותף ליבוא שלו מחו"ל, ומאידך - את אותם קשיים ראייתיים משמעותיים".

od kahan yaky new od iftah david  
עו"ד יקי קהן עו"ד דוד יפתח  

ברזני עצמו אמר רגע לפני גזר הדין: "אני מבקש שבית המשפט יתחשב בי. עשיתי תפנית של 180 מעלות, ניסיתי להרים את עצמי מלמטה בשלוש השנים האחרונות. הייתי מטאטא רחובות. הייתי משתתף בתוכניות של ניקיון מסמים. אני מבקש שבית המשפט יתחשב בי ברכיב הכספי". 

השופטת מרשק מרום קבעה כי ההסדר סביר וקיבלה את עמדת עו"ד קהן שלא להטיל על ברזני קנס כספי ולהסתפק בהתחייבות כספית.

כאמור, אשכנזי נידון אף הוא למאסר במסגרת הסדר טיעון, שהושג בין סנגורו, עו"ד דוד יפתח, לבין הפרקליטות. הוא הורשע בעובדותיו של כתב אישום מתוקן - עבירות של קשירת קשר לפשע, סיוע לייבוא והחזקת סמים שלא לצריכה עצמית. אשכנזי, ללא עבר פלילי קודם, הודה כבר בחקירתו הראשונית במשטרה ותיאר את הנסיבות שהביאו אותו לביצוע העבירות. הוא סיפר כי הסכים לקבל את הסם מבלי שידע את הסוג והכמות. מעונש המאסר נוכו חודשיים בהם ישב במעצר. כמו כן נגזרו עליו מאסר על תנאי וקנס של 30 אלף שקל. הוא התייצב לריצוי מאסרו ב-20 בנובמבר 2016. 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement