פוסטה - אישום: 24 פלטות חשיש בדרך מהדרום הרחוק לחולון
חייכו, אכלתם אותה - הסלפי שהפליל את הנאשמים בגידול קנאביס

חייכו, אכלתם אותה - הסלפי שהפליל את הנאשמים בגידול קנאביס

הנאשם המרכזי אמנם שמר על זכות השתיקה, אבל בטלפון הסלולארי שלו נמצאה תמונה שבה מצולמים…

סוכן הסטודנטים

סוכן הסטודנטים

המשטרה של ארדן מתירה לעשן קנאביס בבית? המשטרה של אלשיך משקיעה מיליונים בהפעלת סוכן סמוי,…

תושב חוזר - גיא שם טוב הוסגר מבולגריה ונאשם בסחר בסמים

תושב חוזר - גיא שם טוב הוסגר מבולגריה ונאשם בסחר בסמים

יומיים לפני שהתפוצצה פרשת הסוכן הסמוי בארגון רוחן ב-2014 נמלט שם טוב לרומניה ומולדובה שם…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

אישום: 24 פלטות חשיש בדרך מהדרום הרחוק לחולון

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

שוטרי ימ"ר נגב תפסו במונית שעשתה דרכה מרביבים לחולון חשיש במשקל של יותר משני ק"ג. התביעה טוענת גם שאחד הנאשמים תקף במהלך העימות נאשם אחר וירק עליו

hashish 23
צילום ארכיון להמחשה)

התביעה המשטרתית הגישה לבית משפט השלום בבאר שבע כתב אישום נגד סמי אלדין (44) מאשדוד, ליאור רוסו (31) מנס ציונה ושרון רפאל (33) מבאר שבע. השלושה מואשמים בהחזקת 24 פלטות חשיש.

על פי כתב האישום, לפני  כחודשיים העביר אלדין מאזור באר שבע לחולון סמים מסוג הידרו עבור רפאל, בשווי 20 אלף שקל. נטען עוד, כי בפגישה שנערכה ב-23 במרץ בבית קפה בבעלות רפאל ברחוב התקווה בבאר שבע, סוכם כי כדי לכסות את החוב, רפאל יעביר לאלדין אופנוע שבבעלותו, ולכאורה - כך אכן היה.

עוד עולה מכתב האישום, כי במהלך השיחה בבית הקפה סיכמו השלושה כי אלדין ורוסו יגיעו עם מונית לאזור רביבים, שם יקבלו חשיש מאדם אחר. לפי הסיכום, נטען, חלק מהסמים יועדו לרפאל, איתו סוכם שיעביר אותם לחולון. בהתאם לסיכום, השניים השתמשו במונית של רוסו, וסמוך לשעה שבע בערב קיבלו את הסמים והחלו בנסיעה לכיוון חולון. אלא שכשעה וחצי לאחר תחילת הנסיעה הם נעצרו על ידי בלשי ימ"ר נגב בכביש 4, דרומית לצומת "עד הלום", באזור אשדוד. בחיפוש במונית נמצאו 24 פלטות חשיש במשקל של 2.24 ק"ג – מתוכם, לפי כתב האישום, קילוגרם אחד שייך לרפאל.

השלושה נעצרו ומעצרם הוארך מעת לעת. בעימות שערכו השוטרים בחדר החקירות, רפאל תקף את אלדין בכך שירק ואיים עליו. בסופו של דבר הוגשו נגד השלושה שני כתבי אישום נפרדים. הם הואשמו, בין היתר, בקשירת קשר לפשע והחזקת סמים שלא לצריכה עצמית. רפאל  מואשם בנוסף בתקיפה ואיומים כלפי אלדין במהלך העימות.

מלבד כתב האישום הגישה התביעה בקשה להארכת מעצרם של השלושה עד תום ההליכים. עולה ממנה כי הם מוכרים למשטרה מעבירות סמים. וחלק מהם אף ריצו מאסרים קודמים. התשתית הראייתית נגד השלושה מתבססת על דוחות הפעולה של השוטרים, האזנות סתר והודעות SMS. אלדין הודה במיוחס לו, בעוד שרפאל הכחיש ורוסו טען כי לא ידע שברכב יש סמים.

od itzkovitz ytzhak new 195 195 od bar tzyon ester 150    
עו"ד יצחק איצקוביץ' עו"ד אסתר בר ציון    

סנגוריהם של השלושה - עורכי הדין יצחק איצקוביץ', אסתר בר ציון, עמית דויטשר וליאור חיימוביץ - עתרו לשחררם לחלופת מעצר. השופט ג'ורג אמוראי החליט לפני ימים אחדים, לאחר ששמע את טיעוני הצדדים ובחן את חומר הראיות, לשלוח את אלדין לקבלת תסקיר שירות מבחן, אשר יוגש עד 3 במאי. בינתיים הוארך מעצרו עד להחלטה אחרת.

לגבי רוסו השופט הגיע למסקנה כי  קיים כרסום משמעותי בראיות והורה על שחרורו למעצר בית, תוך שליחתו לקבלת תסקיר של שירות מבחן.

לגבי רפאל קבע השופט, כי קיים פער בין הראיות בתיק לבין הנטען בכתב האישום. "היה ראוי כי התביעה תלמד את חומר הראיות היטב באופן שתהיה התאמה", ציין השופט.

מאחר שהתשתית הראייתית נסמכת בעיקר על עדותו של אלדין, השופט ציין כי הוא מוצא את עדותו "מורכבת ועל פניו לא ניתן לומר כי מדובר בעדות אמינה". השופט ציין כי ברור שאלדין מגונן על אדם נוסף הדרוש למשטרה ונמצא בבריחה. השופט הוסיף כי גם במקרה של רפאל קיים כרסום בראיות ושחרר אותו למעצר בית.

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement