פוסטה - 24 פלטות חשיש בדרך מהדרום הרחוק לחולון
ארגנטינה מסגירה לישראל עבריין דרוש לחקירה

ארגנטינה מסגירה לישראל עבריין דרוש לחקירה

יניב אביטן מאשדוד אשר סיים לרצות בארגנטינה שנתיים מאסר על 20 קילוגרם קוקאין, יוסגר לישראל…

המריחואנה של עמי ותמי

המריחואנה של עמי ותמי

עמוס ורחלי גניש, בני זוג מראשון לציון, נאשמים במאות עסקאות של מכירת קנאביס לעשרות לקוחות,…

שופט: "הסם שהנאשם גידל והחזיק אינו מסוכן, פגיעתו בציבור אינה קיצונית בחומרתה"

שופט: "הסם שהנאשם גידל והחזיק אינו מסוכן, פגיעתו בציבור אינה קיצונית בחומרתה"

כך כתב השבוע השופט ערן קוטון בגזר דין בו הסתפק במאסר על תנאי לנאשם שהורשע…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

24 פלטות חשיש בדרך מהדרום הרחוק לחולון

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

שוטרי ימ"ר נגב תפסו במונית שעשתה דרכה מרביבים לחולון חשיש במשקל של יותר משני ק"ג. התביעה טוענת גם שאחד הנאשמים תקף במהלך העימות נאשם אחר וירק עליו * עדכון: 12 חודשי מאסר לאחד הנאשמים, עבודות שירות לנאשם אחר

hashish 23
צילום ארכיון להמחשה)

התביעה המשטרתית הגישה לבית משפט השלום בבאר שבע כתב אישום נגד סמי אלדין (44) מאשדוד, ליאור רוסו (31) מנס ציונה ושרון רפאל (33) מבאר שבע. השלושה מואשמים בהחזקת 24 פלטות חשיש.

על פי כתב האישום, לפני  כחודשיים העביר אלדין מאזור באר שבע לחולון סמים מסוג הידרו עבור רפאל, בשווי 20 אלף שקל. נטען עוד, כי בפגישה שנערכה ב-23 במרץ בבית קפה בבעלות רפאל ברחוב התקווה בבאר שבע, סוכם כי כדי לכסות את החוב, רפאל יעביר לאלדין אופנוע שבבעלותו, ולכאורה - כך אכן היה.

עוד עולה מכתב האישום, כי במהלך השיחה בבית הקפה סיכמו השלושה כי אלדין ורוסו יגיעו עם מונית לאזור רביבים, שם יקבלו חשיש מאדם אחר. לפי הסיכום, נטען, חלק מהסמים יועדו לרפאל, איתו סוכם שיעביר אותם לחולון. בהתאם לסיכום, השניים השתמשו במונית של רוסו, וסמוך לשעה שבע בערב קיבלו את הסמים והחלו בנסיעה לכיוון חולון. אלא שכשעה וחצי לאחר תחילת הנסיעה הם נעצרו על ידי בלשי ימ"ר נגב בכביש 4, דרומית לצומת "עד הלום", באזור אשדוד. בחיפוש במונית נמצאו 24 פלטות חשיש במשקל של 2.24 ק"ג – מתוכם, לפי כתב האישום, קילוגרם אחד שייך לרפאל.

השלושה נעצרו ומעצרם הוארך מעת לעת. בעימות שערכו השוטרים בחדר החקירות, רפאל תקף את אלדין בכך שירק ואיים עליו. בסופו של דבר הוגשו נגד השלושה שני כתבי אישום נפרדים. הם הואשמו, בין היתר, בקשירת קשר לפשע והחזקת סמים שלא לצריכה עצמית. רפאל  מואשם בנוסף בתקיפה ואיומים כלפי אלדין במהלך העימות.

מלבד כתב האישום הגישה התביעה בקשה להארכת מעצרם של השלושה עד תום ההליכים. עולה ממנה כי הם מוכרים למשטרה מעבירות סמים. וחלק מהם אף ריצו מאסרים קודמים. התשתית הראייתית נגד השלושה מתבססת על דוחות הפעולה של השוטרים, האזנות סתר והודעות SMS. אלדין הודה במיוחס לו, בעוד שרפאל הכחיש ורוסו טען כי לא ידע שברכב יש סמים.

od itzkovitz ytzhak new 195 195 od bar tzyon ester 150    
עו"ד יצחק איצקוביץ' עו"ד אסתר בר ציון    

סנגוריהם של השלושה - עורכי הדין יצחק איצקוביץ', אסתר בר ציון, ויקטור אוזן, עמית דויטשר וליאור חיימוביץ - עתרו לשחררם לחלופת מעצר. השופט ג'ורג אמוראי החליט לפני ימים אחדים, לאחר ששמע את טיעוני הצדדים ובחן את חומר הראיות, לשלוח את אלדין לקבלת תסקיר שירות מבחן, אשר יוגש עד 3 במאי. בינתיים הוארך מעצרו עד להחלטה אחרת.

לגבי רוסו השופט הגיע למסקנה כי  קיים כרסום משמעותי בראיות והורה על שחרורו למעצר בית, תוך שליחתו לקבלת תסקיר של שירות מבחן.

לגבי רפאל קבע השופט, כי קיים פער בין הראיות בתיק לבין הנטען בכתב האישום. "היה ראוי כי התביעה תלמד את חומר הראיות היטב באופן שתהיה התאמה", ציין השופט.

מאחר שהתשתית הראייתית נסמכת בעיקר על עדותו של אלדין, השופט ציין כי הוא מוצא את עדותו "מורכבת ועל פניו לא ניתן לומר כי מדובר בעדות אמינה". השופט ציין כי ברור שאלדין מגונן על אדם נוסף הדרוש למשטרה ונמצא בבריחה. השופט הוסיף כי גם במקרה של רפאל קיים כרסום בראיות ושחרר אותו למעצר בית.

od uzan victor
עו"ד ויקטור אוזן

עדכון (1.6): הסדר טיעון לשניים מהנאשמים

הסדר טיעון מקל לשלושת הנאשמים: סמי אלדין ירצה 12 חודשי מאסר ואילו ליאור רוסו ירצה חמישה חודשי עבודות שירות בלבד. שרון רפאל שצירף תיק תיווך בעסקת סמים נידון לשלושה חודשי עבודות שירות.

נגד השלושה הוגשו שני כתבי אישום נפרדים. הם הואשמו, בין היתר, בקשירת קשר לפשע והחזקת סמים שלא לצריכה עצמית. רפאל הואשם בנוסף בתקיפה ואיומים כלפי אלדין במהלך העימות. לאחר הליך גישור בין סנגוריהם של אלדין ורוסו, עורכי הדין יצחק איצקוביץ' ואיתן און, לבין התביעה המשטרתית, הגיעו הצדדים להסדר המגלם בתוכו ענישה מקלה. נוכח העונשים המקלים עליהם הסכימו הצדדים, נאלצה התביעה לתקן את כתב האישום כדי להתאימו. במסגרת התיקון, במקום 24 פלטות חשיש נכתב כי נתפסו 12 פלטות בלבד ובהתאם צומצם גם משקל הסמים.

אלדין הורשע בעבירות של קשירת קשר לפשע והחזקת סם שלא לצריכה עצמית, בעוד שרוסו הורשע בסיוע להחזקת סם שלא לצריכה עצמית. השופט יובל ליבדרו אישר את ההסדר ושלב הטיעונים לעונש נדחה לשלב מאוחר יותר.

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement