פוסטה - תושב חוזר - גיא שם טוב הוסגר מבולגריה ונאשם בסחר בסמים
ארגנטינה מסגירה לישראל עבריין דרוש לחקירה

ארגנטינה מסגירה לישראל עבריין דרוש לחקירה

יניב אביטן מאשדוד אשר סיים לרצות בארגנטינה שנתיים מאסר על 20 קילוגרם קוקאין, יוסגר לישראל…

המריחואנה של עמי ותמי

המריחואנה של עמי ותמי

עמוס ורחלי גניש, בני זוג מראשון לציון, נאשמים במאות עסקאות של מכירת קנאביס לעשרות לקוחות,…

נורמליזציה ומריחואנה

נורמליזציה ומריחואנה

צעיר מטייבה שכר חדר בכפר פלסטיני וגידל בו מריחואנה בהצלחה, אלא שבעל הבית אשר חשש…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

תושב חוזר - גיא שם טוב הוסגר מבולגריה ונאשם בסחר בסמים

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

יומיים לפני שהתפוצצה פרשת הסוכן הסמוי בארגון רוחן ב-2014 נמלט שם טוב לרומניה ומולדובה שם הוא נעצר בעקבות צו בינלאומי אבל הצליח להימלט. ישראל התחייבה כי לאחר שיעמוד כאן לדין הוא יוסגר לבולגריה כדי להישפט על ניסיונו להיכנס למדינה עם דרכון מזויף

shem tov guy330 330
גיא שם טוב

כתב אישום נגד גיא שם טוב (42) מהרצליה, שהוסגר לפני ימים אחדים לישראל לאחר כשנתיים וחצי בגלות. הוא נאשם בין היתר במכירת סמים לסוכן סמוי של המשטרה.

שם טוב, בעל אזרחות ישראלית והונגרית, נמלט מישראל יומיים לפני שהיה אמור להיעצר בתיק הסוכן הסמוי שהפליל את חברי הארגון של אבי רוחן. הוא יצא מישראל ב-9 בספטמבר 2014 לרומניה ומולדובה, זמן קצר לפני ש"התפוצצה" פרשת הסוכן, שהופעל נגד ארגון רוחן בפתח תקווה ובעיקר בפרדס כץ.

הסוכן היה עבריין זוטר יחסית, ששהה תקופה ארוכה באירופה יחד עם עבריינים וסוחרי סמים ישראלים, בעיקר בהולנד. כאשר חזר לישראל הוא יצר קשר עם שם טוב, אותו הכיר בהולנד, וזה "הביא" אותו לחבורה המזוהה עם רוחן בפרדס כץ ופתח תקווה. החבורה היתה נתונה אז במעקבים של יאחב"ל וימ"ר מרכז, עקב גל החיסולים בעיר. באחד המעצרים בפתח תקווה, על רקע מציאת מטען חבלה מתחת לרכב במגרש חניה ובחדר מדרגות סמוך, נעצרו מספר אנשים - כולל שם טוב וה"אורח" מהולנד.

חוקרי יאחב"ל זיהו את נקודת החולשה של "ההולנדי", והצליחו להפעיל עליו מספר תרגילי חקירה, כאשר בין היתר הפחידו אותו עם מאסר ארוך שמצפה לו על עבירת האמל"ח בה הוא הסתבך. כאשר נפל למלכודת והסכים לשמש כסוכן סמוי, כל החשודים שוחררו, אבל במקביל ה"אורח" מהולנד החל לאסוף נגדם ראיות ולהפליל אותם בעבירות סמים ואמצעי לחימה.

נגד שם טוב ואחרים נאספו ראיות מפליליות לכאורה במסגרת הפעלת סוכן סמוי של יחידת להב 433 בחודשים אפריל עד ספטמבר 2014. 16 חשודים נעצרו והופללו - רובם ככולם מזוהים עם ארגונו של רוחן, ביניהם שמות מוכרים כמו ג'ורג' ואופיר בית עדה, ברוך זוארץ מבני ברק ואחרים. 

שם טוב שהצליח כאמור להימלט לרומניה, שם הוא הופעל על ידי עבריינים ישראלים למטרות שונות, עד שנאלץ להימלט למולדובה בה הוא נעצר בעקבות צו מעצר בינלאומי שהוציאה משטרת ישראל באמצעות האינטרפול. במהלך הליך ההסגרה הוא שוחרר בתנאים מגבילים, ואז ניצל את תנאי הערבות כדי להימלט גם ממולדובה. ב-22 בספטמבר 2016 הוא זוהה כשנכנס לבולגריה עם דרכון מזויף, עוכב ונעצר.

ישראל הגישה בקשה רשמית להסגרתו מבולגריה. ב-15 במרץ השנה, בית המשפט בסופיה אישר כי ניתן להסגיר אותו לישראל, על מנת שיעמוד לדין על העבירות המיוחסות לו בתיק הסוכן. עם זאת, ישראל התחייבה בפני בולגריה כי עם סיום ההליכים הפליליים נגדו בארץ הוא יוסגר חזרה לבולגריה, ושם יעמוד לדין על כניסה למדינה עם דרכון מזויף.

sofia court
בית המשפט בסופיה, בולגריה (צילום מאתר בית המשפט)

קודים ואישומים

באישום הראשון נגד שם טוב נטען, כי ב-29 ביולי 2014 אמר לו הסוכן, במהלך נסיעה בתל אביב, כי חברו מעוניין לרכוש 20 גרם MDMA תמורת 400 שקל לגרם. על רקע בקשה זו, נטען, שם טוב קשר עם אלעד דואק מראשון לציון, ועם ברוך זוארץ המכונה 'ברווז' (שנעצרו אף הם בפרשה), לספק לסוכן את הסמים. בהמשך קיבל הסוכן מהמעורבים 29.12 גרם MDMA.

באישום שני נטען כי ב-8 ביוני 2014 שם טוב קשר עם צעיר אחר מהוד השרון (אף הוא היה עצור בפרשה) ומכר יחד איתו לסוכן חמש שקיות MDMA במשקל כולל של 2.74 גרם נטו.

האישום השלישי שמיוחס לשם טוב מייחס לו הפרת הוראה חוקית בחודש יולי 2014, אז הורה בית המשפט כי הוא ישהה במעצר בית במסגרת תיק אמל"ח בו היה עצור. בית המשפט אסר עליו אז ליצור קשר במשך חודש עם יצחק נפטגי, יצחק אלפי, מורן אלופר, אופיר בית עדה, עמוס בלולו ואחרים. למרות זאת, כך נטען, שם טוב הפר במספר הזדמנויות את הוראת בית המשפט, כשיצר איתם קשר טלפוני ואף נפגש עם חלקם.

סעיף אישום נוסף מייחס לשם טוב החזקת גרם אחד של קוקאין לצריכה עצמית.

כתב האישום נגד שם טוב מתבסס על עדויות הסוכן הסמוי, כמו גם על הקלטות אודיו שהיו על גופו של הסוכן והאזנות סתר, המתעדות עסקאות סמים וקשר בין הסוכן לבין שם טוב ואחרים. כמו כן, החוקרים הספיקו לערוך עימות בין שם טוב לבין הסוכן. האחרון הטיח בשם טוב האשמות לגבי העסקאות.

od gigi yaron 152 152 1      
עו"ד ירון גיגי      

הפרקליטות מציינת בבקשת המעצר עד תום ההליכים, באמצעות עו"ד עידו יוסף, כי כי בחומר החקירה אינדיקציה לכך ששם טוב בקיא בעולם הסמים "ומחירי השוק ידועים לו היטב". "התנהלות הנאשם מצביעה על נאשם מתוחכם ומנוסה בעולם הסמים", הוסיף עו"ד יוסף ומציין לדוגמא כי שם טוב השתמש במילות קוד לציון סמים מסוגים שונים.

עוד לפני תיק הסוכן הסמוי, שם טוב היה מוכר היטב למשטרה. לחובתו 19 הרשעות קודמות, בין היתר בעבירות של קשירת קשר לפשע, החזקת נשק, תקיפה, יבוא וסחר בסמים, בריחה ממשמורת חוקית, וגניבה. כמו כן, תלוי נגדו מאסר על תנאי בר הפעלה של 18 חודשים בתיק החזקת מטען חבלה. הוא נידון אז בתיק זה ל-57 חודשי מאסר. בסך הכל ריצה שם טוב במהלך חייו שמונה מאסרים בפועל  - ובמצטבר 13 שנות מאסר. את עבירות הסמים שמיוחסות לו כעת הוא ביצע כשנה לאחר שחרורו ממאסרו האחרון.

ביום ראשון, במקביל להגשת כתב האישום יחד עם בקשה להארכת מעצר עד תום ההליכים, הוארך מעצרו של שם טוב עד החלטה אחרת, לצורך בחינת הראיות על ידי סנגורו, עו"ד ירון גיגי

עו"ד גיגי מסר: "נגיב לאחר שנקבל את חומר הראיות ונלמד אותו". 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement