פוסטה - ביהמ"ש העליון לימד את הפרקליטות שעל טעויות משלמים
אהוד אולמרט בתפקיד: הקומבינטור

אהוד אולמרט בתפקיד: הקומבינטור

שבועיים לפני כינוס ועדת השחרורים אולמרט מסובך קשות בעבירות משמעת, ואפילו פליליות לכאורה: ניצול פרצות…

מסתמן: אריה ביבי ימונה למנכ"ל הרשות לשיקום האסיר

מסתמן: אריה ביבי ימונה למנכ"ל הרשות לשיקום האסיר

ועדת איתור המליצה על נציב שב"ס וחבר הכנסת לשעבר, 74, לתפקיד שמחייב כישורים מקצועיים יחודיים…

שחרור ספיישל - סיפורו של אסיר שהזמין מסוק כדי להגיע בזמן לליל הסדר

שחרור ספיישל - סיפורו של אסיר שהזמין מסוק כדי להגיע בזמן לליל הסדר

אביעד שמואל שריצה שנת מאסר על עבירות מס, ביקש להשתחרר ערב החג בשבע בבוקר כדי…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

ביהמ"ש העליון לימד את הפרקליטות שעל טעויות משלמים

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

הפרקליטות הגישה באיחור של 11 יום בקשה להארכת האיזוק האלקטרוני של נאשם בגניבת ענק. השופט קיבל את טענת הסנגור, דחה את הבקשה והורה להסיר את האיזוק האלקטרוני מהנאשם

izukelektroni 00
איזוק אלקטרוני (צילום ארכיון להמחשה)

בהחלטה לא שגרתית, שופט בית המשפט העליון נעם סולברג הורה על הסרת האיזוק האלקטרוני מיוסי חמו (23), תושב תל אביב לו מיוחסת מעורבות בגניבת הענק של כתבי עת בשווי מאות אלפי שקלים מספריית בית אריאלה.

השופט סולברג קיבל את טיעוני הסנגור, עו"ד שי שורר, לפיהן בעקבות טעות של הפרקליטות, חמו שהה במעצר לא חוקי באיזוק אלקטרוני.

חמו נעצר ב-14 בפברואר 2016. לאחר הגשת כתב האישום ב-28 בפברואר, מעצרו הוארך. ב-15 במאי 2016, בית המשפט דחה את בקשת המדינה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים, והורה על שחרורו למעצר בית באיזוק אלקטרוני.

בתחילת חודש יולי, חמו הפר את התנאים המגבילים שהוטלו עליו ולכן נעצר שוב. מעצרו הוארך והוא שהה מאחורי סורג ובריח במשך 24 ימים, עד שב-26 ביולי שוחרר שוב למעצר בית באיזוק אלקטרוני.

תקופת המעצר באיזוק אלקטרוני המותרת כעיקרון על פי חוק הינה 18 חודשים, אולם מתקופה זו יש לנכות ימים בהם שהה הנאשם במעצר מאחורי סורג ובריח. לפיכך, בעניינו של חמו תקופת המעצר באיזוק אלקטרוני אמורה היתה להסתיים ב-18 במאי 2017.

ב-29 במאי ביקשה הפרקליטות להאריך בחודש נוסף את תנאי השחרור של חמו, ובכלל זה את מעצר הבית באיזוק האלקטרוני. עו"ד שורר התנגד לבקשה, בטענה שהפרקליטות הגישה את הבקשה באיחור של 11 ימים. למעשה, אמר הסנגור, חמו שהה במשך 11 ימים במעצר בלתי חוקי, מאחר שלא היה אמור להיות אזוק.

od shorr shay shofet solberg noam  
עו"ד שי שורר השופט נעם סולברג  

בעוד שהסנגור הסביר כי חישוב הימים בהם נאשם יכול לשהות באיזוק אלקטרוני מחושב מיום מעצרו לראשונה, בפרקליטות טענו בתגובה כי החישוב אמור להתבצע דווקא מהיום בו נקבעו תנאי השחרור בפעם האחרונה. ואולם, כבר בפתח הדיון בבית המשפט העליון, נציגת הפרקליטות הודתה בטעות: "אירעה תקלה, אנו מצרים עליה, אנו עושים את מירב המאמצים כדי שתקלות אלו לא יתרחשו. התקלה כאן אירעה בגלל ערבוב של הימים ששהה הנאשם במעצר מאחורי סורג ובריח". למרות ההודאה בתקלה, הפרקליטות ביקשה להאריך בדיעבד את המעצר באיזוק אלקטרוני.

אבל כאמור, השופט סולברג דחה את הבקשה. הוא קבע כי חמו ישהה אמנם במעצר בית מלא, אולם ללא איזוק אלקטרוני. מלבד זאת, השופט אף קבע כי יהיה לו חלון התאווררות בין השעות 10 בבוקר ועד שש אחר הצהריים. 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement