פוסטה - הפרקליטות: אפס תיקים נגד צרכני זנות קטינים ב-2017
חג שמח למוטי חסין

חג שמח למוטי חסין

בית משפט העליון סירב להוסיף את עדי המדינה שוורצמן ובומבי למסכת הראיות בערעור המדינה נגד…

לפרקליטות דרושים חייטים

לפרקליטות דרושים חייטים

עו"ד אורי פלדמן בעדות אישית על הסתרת הראיות באחד מתיקי הדגל של דו"ח הביקורת על…

ניקוי האורוות של הנש"מים

ניקוי האורוות של הנש"מים

1,600 צ'יינג'ים ותיקים שגורלם ייקבע בקרוב, מגישים בימים אלה בקשות לחידוש רשיונם למפקחת החדשה, ויו"ר…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

הפרקליטות: אפס תיקים נגד צרכני זנות קטינים ב-2017

נכתב על ידי זיו קריסטל ב .

בעוד "חוק הפללת לקוחות" מעורר דיון סוער, מתברר כי חוק שאישרה הכנסת לפני חצי שנה להחמרת הענישה על צריכת זנות מקטינים, לא יצר שום אפקט. לשכת עורכי הדין: תומכים בשילוב של הגברת האכיפה וטיפול מניעתי בקשר לקטינים

zona 1
80 אחוז מהקטינות העוסקות בזנות עדיין לומדות בבית ספר (צילום להמחשה)

על רקע הדיון הציבורי הסוער בהצעת החוק להפללת לקוחות זנות, ציינה בשבוע שעבר מנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור, העומדת בראש ועדה לבחינת הנושא, כי גם החוק הקיים שמפליל צרכני שירותי מין מקטינים לא נאכף. אנשי מחלקת ייעוץ וחקיקה הביעו ספקנות בנוגע להגיון של חקיקה חדשה, כאשר גם הקיימת מתקיימת עד כה רק על הנייר.

הוועדה לזכויות הילד של הכנסת בראשות ח"כ ד"ר יפעת שאשא-ביטון קיימה אתמול (12.6) דיון משותף בנושא עם הוועדה למאבק בזנות בראשות ח"כ עליזה לביאמתברר כי בנובמבר האחרון אישרה הכנסת בקריאה שנייה ושלישית תיקון לחוק, המחמיר את הענישה על קבלת שירותי זנות מקטינים - משלוש לחמש שנות מאסר, בדומה לעונש הקבוע על בעילה אסורה בהסכמה של קטין. בנוסף, לקוח המקבל שירותי זנות מקטין יכול לעמוד לדין גם על עבירות מין אחרות, בהתאם לגיל הקטין ולנסיבות המעשה.

למרות החוק הקיים והחמרתו, במבחן התוצאה המשטרה והפרקליטות אדישים לנושא. עו"ד רחלי זוארץ-לוי מפרקליטות המדינה חשפה בדיון כי בשנת 2016 נפתחו תיקים בודדים בעבירה זו, ומאז תחילת שנת 2017 ועד כה - לא נפתחו תיקים כלל. "היבט האכיפה בנושא של זנות קטינים מטריד אותנו", אמרה עו"ד לוי. "אכן יש היעדר אכיפה בתחום. אין כתבי אישום כי לא נפתחים מספיק תיקי חקירה במשטרה. אנחנו מוטרדים מהמציאות ופועלים לשנותה".

palmor 200 200 lavie aliza 200 200  
אמי פלמור עליזה לביא  

מטבעה, בעבירת זנות קטינים לרוב אין מתלוננים, ומדובר בעבירת חשיפה הדורשת השקעת משאבים. רפ"ק ויקי אלעמרי, ראש חוליית מניעה והסברה נוער באגף החקירות, אמרה: "אנו מקיימים שולחנות עגולים עם משרד הרווחה במטרה ליצור שיתוף פעולה ולהעמיק את ההתנהלות מול נוער בסיכון".

ח"כ לביא: "המקום של ניצול קטינים הוא מקום כואב וקשה בחברה הישראלית. הנתונים מלמדים אותנו שצריכת זנות והסללה של ילדות לזנות מתחילה מגיל צעיר. לקוחות שצורכים זנות ילדים חוגגים בישראל ויודעים שכלום לא ייעשה".

ח"כ שאשא ביטון: "אנו כבית מחוקקים אמרנו את דברינו בנושא ההחמרה בענישה של צרכני זנות ילדים, ועכשיו על משטרת ישראל ומערכת המשפט ליישם ולהרתיע".

עו"ד אביטל רוזנברגר, מנהלת המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות: "אני מרגישה שלא התעוררנו. הילדים שלנו רואים פורנו מכיתה ג׳ והכל נגיש להם. אם משרד החינוך לא יפקח עיניים ויקח אחריות על הסברה ומערכי שיעור, יש ארגונים שמוכנים לעשות זאת".

עו"ד רחלי הכהן מהמועצה לשלום הילד: "לפי מחקרים שפורסמו לאחרונה, 80 אחוז מהקטינות בזנות עדיין לומדות בבית ספר".

od oz sinai arnya new new 195 195
עו"ד סוזי עוז סיני ארניה

עו"ד סוזי עוז סיני ארניה, יו"ר ועדת חקיקה בפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין: "לצריכת שירותי זנות מקטין ראוי שיוצמד תג מחיר עונשי גבוה. עם זאת, ענישה מחמירה אינה חזות הכל. כפי שלמדנו מניסיון רב שנים, ענישה מחמירה אינה גורמת להיעלמות התופעה העבריינית. לצד הגברת האכיפה, נדרשת היערכות כוללת ושילוב של פעולות חינוך, הסברה, טיפול ומניעה בקרב הציבור ובני הנוער בפרט, וזאת בצד הרחבת אפיקי השיקום. יש להגביר את הפעילות המניעתית בקרב בני נוער בסיכון העלולים ליפול למלכודות הניצול".

עו"ד ארניה הציעה להרחיב את טווח הטיפול של שירות המבחן לנוער, הנדרש לטיפול רק בעבירה בה קטין הורשע, בעוד שפעמים רבות ניתן לזהות סיכון ליפול לזנות בקרב קטינים צרכני סמים ואלכוהול הנגררים לעבריינות, ובאים מרקע משפחתי קשה ובתים שאינם מתפקדים.

 

 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement