פוסטה - פסק הדין: רווח של עשרה מיליון שקלים מניהול הימורים באילת
המעקב של בנק לאומי אחרי ברק כהן

המעקב של בנק לאומי אחרי ברק כהן

סם זוננשיין, בעל משרד חקירות פרטי, העיד במשטרה: "מחלקת הביטחון בבנק לאומי הזמינה ממני ביצוע…

יאיר דר - שם קץ לחייו רגע לפני סיום הליך פשיטת הרגל

יאיר דר - שם קץ לחייו רגע לפני סיום הליך פשיטת הרגל

בשיא ההצלחה הוא הפעיל 34 חנויות של "רשת קפה" והיה בליין נוצץ אבל עקב ניהול…

מה נשתנה עם השומה של איציק בר מוחא?

מה נשתנה עם השומה של איציק בר מוחא?

שופט מחוזי אינו מבין מדוע בכירי רשות המסים והפרקליטות ביטלו ברגע האחרון את ההסדר שנקבע לבר…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

פסק הדין: רווח של עשרה מיליון שקלים מניהול הימורים באילת

נכתב על ידי זיו קריסטל ב .

דניאל מלול ואשתו ליאורה ניהלו במשך עשור שנים מועדוני הימורים באמצעות קופים, העלימו הכנסות ועברו על חוק איסור הלבנת הון * עוד הם הורשעו בעלמת הכנסות של מועדון חשפנות בגרמניה, ובנסיון לשחד שוטר  

police eilat himurim 1
 

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע את דניאל מלול ואשתו ליאורה בניהול מועדוני הימורים עם מכונות מזל בעיר אילת, והעלמת הכנסותיהם בסך עשרה מיליון שקלים לפחות במשך עשר שנים (עד שנת 2012). כן הורשעו השניים בעבירות הלבנת הון של 22 מיליון שקלים ונסיון מתן שוחד לשוטר.

בני הזוג העסיקו "קופים", שתפקידם היה לתפעל את המועדונים וליטול אחריות פלילית על ניהולם במקרים של פשיטות משטרה. בחלק מהמקרים גם פתחו הנאשמים על שם "הקופים" תיק מס הכנסה וחשבונות בנק. באמצעות עובדיו קיבל מלול את כספי המהמרים ושילם את כספי הזכיות במזומן, בעוד אשתו ליאורה סייעה בניהול לוגיסטי של חשבונות המקום. בני הזוג ביצעו רכישות במזומן בכספי ההימורים לצרכי ביתם, ורכשו נכסים באמצעי טשטוש שונים.

הנאשמים, באמצעות עו"ד יוסי זילברברג, כפרו באישומים וניהלו משפט הוכחות מלא. הם טענו כי שכרו חלק מהמקומות והשכירו אותם בשכירות משנה לאחרים (הקופים). לטענתם, הכספים שנכנסו לחשבונותיהם הם משכירויות, ומקור הונם בכלל מגרמניה, בה התגוררו תקופה מסוימת וניהלו עסקים משגשגים, וכן מנכסים שרכשו בשנות ה-90 במחירים נמוכים.

כמה מה"קופים", עובדי המועדונים והמהמרים, חזרו בהם בבית המשפט מעדויות מפלילות שמסרו במשטרה, כנגד הזוג מלול. השופט נתן זלוצ'ובר העדיף את גרסתם הראשונית על פני זו בה עשו "ניסיון מאולץ" כדבריו ליישר קו עם גרסת ההגנה. בית המשפט ציין עדות תומכת של רואה החשבון של הנאשמים ועובדיו, שהעידו כי טיפלו בענייני המועדונים והתנהלו מול הזוג מלול ולא מול ה"קוף", שאותו לא הכירו.

השופט זלוצ'ובר כתב בהכרעת הדין כי "הנאשם דבק בגרסתו השקרית תוך גיבוב הסברים בעייתיים, דוגמת הקונספירציה שלדבריו נקשרה נגדו מצד שוטרי משטרת אילת". השופט ציין עוד, כי "הנאשם לא ידע להסביר כיצד ייתכן שישנם חודשים בהם הופקדו בחשבון הבנק שלו סכומים גבוהים בהרבה מדמי השכירות הנטענים", וכן את פשר ההפקדות שביצעו לקופים.

דניאל מלול הורשע כאמור בנסיון מתן שוחד לבלש מקומי, שהקליט אותו מבקש לקבל מידע מוקדם על פשיטות. "אתה תיתן לי לחיות, ואני אתן לך", הוקלט מלול. "יספק אותך חמש (5,000 שקל)?". כמו כן, הורשע מלול בהעלמת הכנסות של רבע מיליון שקל ממועדון חשפנות בגרמניה בו היה שותף בשליש, יחד עם ישראלי בשם אילן זילברמן.

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement