פוסטה - 9 חודשי מאסר על זריקת רימון רסס לעבר בית עסק
הקודים לא עזרו לנאשמים בעסקת הנשק

הקודים לא עזרו לנאשמים בעסקת הנשק

שני צעירים דיברו ביניהם בקודים, אולם בימ"ר צפון הצליחו לפענח במה מדובר ועצרו אותם. בית…

חייכו, אכלתם אותה: ה"סלפי" שהפליל את הנאשמים בהובלת אקדח

חייכו, אכלתם אותה: ה"סלפי" שהפליל את הנאשמים בהובלת אקדח

המשטרה והפרקליטות שוב משתמשים בצילום "סלפי" כדי להפליל נאשמים: הפעם מדובר בצעירים אשר שימשו בלדרים…

מלחמת האסבנים

מלחמת האסבנים

האבא ערן נעצר עם מטען חבלה, הדוד חיים נרצח, ועכשיו עומרי אסבן ממגדל העמק נעצר…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

9 חודשי מאסר על זריקת רימון רסס לעבר בית עסק

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

קרו גבורגיאן מפתח תקווה דיבר יותר מדי עם מדובב, מה גם שעל חלק מהרימון שהתפוצץ נמצא די-אן-איי שלו

rimon helem freepik
 אילוסטרציה: FREEPIK

שופטת בית משפט השלום בתל אביב, מעין בן ארי, גזרה תשעה חודשי מאסר בפועל על קרו גבורגיאן (20) מפתח תקווה, שהורשע בהחזקת רימון שהושלך לעבר בית עסק בתל אביב.

ב-7 ביוני אשתקד, סמוך לשעה שתיים בלילה, הושלך רימון לעבר חנות ברחוב דרך יפו 3 בתל אביב וגרם נזק למספר בתי עסק סמוכים. חלקי הרימון נתפסו על ידי המשטרה, הועברו לבדיקת מעבדה - ושם אותרה דגימת די-אן-איי השייכת לגבורגיאן המוכר למשטרה. בחקירותיו הראשונות טען כי מעולם לא החזיק ברימון ואף לא יודע להפעילו. כשהוטח בו מסמך ראיית הדי-אן-איי על הרימון, הוא טען שהמסמך מזויף. בהמשך שמר על זכות השתיקה.

החוקרים לא התייאשו והכניסו מדובב לתאו. גבורגיאן דיבר עם המדובב על עונשים אפשריים שיקבל, מה שהתפרש על ידי התביעה כסוג של הודאה במיוחס לו עוד בטרם הוגש נגדו כתב אישום. כך למשל הוא אמר למדובב: "גם עם התיקים שיש לי, אני מאמין הכל שלוש וחצי שנים... שני שודים וזה עכשיו, נגיד אני אעשה צירוף תיקים, כמה אני אקבל? בעזרת השם שנתיים שלוש אני בבית... מה אתה אומר, כמה אני אקבל על התיק הזה?".

כאשר החוקרים עימתו את גבורגיאן עם אמירותיו בפני המדובב, הוא טען כי אמר את הדברים מתוך מצוקה והבנה שהחוקרים שמו לעצמם מטרה להפלילו בכל דרך, ולכן סבר שאין לו כל מוצא.

od shorer shy new favorite 195 210    
עו"ד שי שורר    

נגד גבורגיאן הוגש כתב אישום בכל זאת, ובעיצומו של ההליך המשפטי הגיעו סנגוריו -  עורכי הדין שי שורר ואיתי כהן - להסכמה עם הפרקליטות. הצדדים סיכמו לעתור במשותף לעונש של תשעה חודשי מאסר, בניכוי של כשלושה וחצי חודשים בהם היה עצור בתיק. כמו כן סוכם כי תקופת מאסר זו תתווסף למאסר אותו הוא מרצה כיום, וכי יוטל עליו גם מאסר על תנאי.

השופטת בן ארי אישרה את ההסכמות בין הצדדים וקבעה כי ההסדר ראוי, בין היתר מכיוון שגבורגיאן ביצע את העבירה כשהיה על סף קטינות.

ניתן לציין כי בתיק זה נעצר בזמנו גם ג'ורג' בית עדה, אך בסופו של דבר לא התגבשה נגדו תשתית ראייתית והוא שוחרר ללא כתב אישום. כתב האישום נגד גבורגיאן לא כלל את המניע להשלכת הרימון, בין היתר מאחר שאחד מנפגעי העבירה עזב את בית העסק שלו, בעוד נפגע עבירה אחר עזב את הארץ. 

פרסומת - Advertisement