פוסטה - אח נורמטיבי של עבריין פעיל נהרג בפיצוץ רכב במגדל העמק
איציק אלחרר: עצור או שאני יורה

איציק אלחרר: עצור או שאני יורה

חודש וחצי אחרי שאיים על שוטרים באקדח והצליח להימלט, איציק אלחרר נעצר מחופש לאישה בעת…

הסדר טיעון לעומרי זוארץ ואחרים בתיק מטענים בשרון

הסדר טיעון לעומרי זוארץ ואחרים בתיק מטענים בשרון

התיק התחיל בכוונת פגיעה של ארגוני דומרני ושירזי ביעד מוכר מאזור המרכז, אבל הסתיים ב-16…

שוב: "המחסל מספר 1" נעצר בתיק מטען חבלה

שוב: "המחסל מספר 1" נעצר בתיק מטען חבלה

במסגרת החקירה על מטעני החבלה למאיר שמיר ומרגול, במשטרה טוענים שעלו על חוליית מפוצצים שאבנר…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

אח נורמטיבי של עבריין פעיל נהרג בפיצוץ רכב במגדל העמק

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ויואב איתיאל ב .

ההרוג חיים אסבן, אב לארבעה ונהג מונית, לא עבריין שאחיו ערן המזוהה עם מיכאל מור נעצר בצפון עם מטען חבלה בחודש מרס * רק שלשום נפל מטען חבלה מרכב נוסע במגדל העמק, ובדצמבר נורה מטח יריות לעבר אימם של שני האחים, אבל במשטרה טוענים שלא היתה אינדיקציה לחיסול האח הנורמטיבי

 migdal haemek 400 400
 

ברחוב קרן היסוד במגדל העמק נהרג אדם עקב פיצוץ רכב פג'ו 307. חובש בכיר על אופנוע מד"א יהונתן נהוראי סיפר: "כשהגעתי ראיתי רכב עולה באש כשנהג הרכב היה מחוסר הכרה. לאחר פעולות כיבוי כאשר היה ניתן להתקרב לרכב ניסינו להעניק לו טיפול רפואי, אבל הוא כבר היה ללא רוח חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו. נפגעת חרדה שעברה במקום נבהלה מרעש בפיצוץ אבל קיבלה טיפול במקום מצוות הדסה".

שוטרים בזירה, נסיבות האירוע נבדקים, ההרוג הוא חיים אסבן, אח של העבריין ערן אסבן שהיה מעורב לאחרונה בכמה אירועי חיסולי חשבונות בין הכנופיות בעיר המזוהות עם מיכאל מור וזיו אלוש. האירוע הזה מביא לשיא את המאבק בין שתי הכנופיות. רק שלשום, ברחוב נחל הצבי בעיר נמצא מטען חבלה שככל הנראה נשמט מרכב נוסע. חבלן עסק בניטרול המטען וסילוקו במשך שעתיים.

asban haim 330 330 
 לא עבריין. חיים אסבן

כאמור, ההרוג הוא חיים אסבן, ל"פוסטה" נודע כי הוא אח של ערן אסבן אשר עצור בתיק מטען חבלה, ומזוהה עם הקבוצה של מיכאל מור. המנוח, בן 52, אינו נחשב לעבריין ונראה כי חוסל רק משום שהיה נגיש לאויבים של אחיו, וכנקמה על המעשים המיוחסים לאחיו, שהיה פעם בכיר בקבוצה של זיו אלוש ושמוליק הרוש, אולם ערק לקבוצה של מיכאל מור ועד מעצרו התגורר עם מור בגוש דן. בחודשים האחרונים אויבים אלה לא בחלו בפגיעה בחפים מפשע אחרים המזוהים עם אויביהם, כך למשל נורו יריות לעבר אמו של המנוח שחוסל היום.

לפי מידע של "פוסטה" חיים ויקטור אסבן, היה נהג הסעות ונהג מונית, בן 52, גרוש, אב לשישה, מהם שתי קטנות בנות ארבע ותשע שילדה לו חברתו לחיים, גננת מרחוב קרן היסוד, הרחוב בו רשומה כתובתו של האח ערן. ליד קיוסק מאנצ'יס ברחוב הזה מצא את מותו אסבן. עוד פרטים המעידים על הנורמטיביות שלו, ב-2006  כאשר התגורר בטבריה והסתבך כלכלית במקביל לגירושיו, חובותיו תפחו ליותר מחצי מיליון שקלים והוא ביקש להכריז עליו פושט רגל. תקופת מה הוא התגורר בקיבוץ אשדות יעקב, ואחר כך שב למגדל העמק בה מצא את מותו.

בשולי הדברים כבר נשמעת ביקורת על המשטרה שלא מנעה את החיסול הזה, על רקע מטען החבלה שנמצא בעיר רק שלשום, כאשר היעד שלו היה ברור לאנשי המודיעין של המשטרה, אולם נראה כי הם לא פעלו די כדי למנוע את האירוע. החקירה הועברה לימ"ר צפון, אבל גורמים במשטרה מבהירים כי לא היתה להם אינדיקציה לגבי כוונות פגיעה בחיים אסבן, או שהמטען אשר נתפס השבוע היה מיועד לפגוע בו.

 

 

 

 

פרסומת - Advertisement