פוסטה - משפחת קאסטלאנו: אבות אכלו בוסר ושיני בנים תקהינה
איציק אלחרר: עצור או שאני יורה

איציק אלחרר: עצור או שאני יורה

חודש וחצי אחרי שאיים על שוטרים באקדח והצליח להימלט, איציק אלחרר נעצר מחופש לאישה בעת…

הסדר טיעון לעומרי זוארץ ואחרים בתיק מטענים בשרון

הסדר טיעון לעומרי זוארץ ואחרים בתיק מטענים בשרון

התיק התחיל בכוונת פגיעה של ארגוני דומרני ושירזי ביעד מוכר מאזור המרכז, אבל הסתיים ב-16…

שוב: "המחסל מספר 1" נעצר בתיק מטען חבלה

שוב: "המחסל מספר 1" נעצר בתיק מטען חבלה

במסגרת החקירה על מטעני החבלה למאיר שמיר ומרגול, במשטרה טוענים שעלו על חוליית מפוצצים שאבנר…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

משפחת קאסטלאנו: אבות אכלו בוסר ושיני בנים תקהינה

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

בזמן שדינו קאסטלאנו הואשם בנשיאת אקדח בתיק הצ'יינג' וקניון הזהב, גם הבן שלו ניר קאסטלאנו נתפס עם אקדח, ואף כשהוא לבוש באפוד מגן * בית המשפט שחרר את שניהם בתנאים מגבילים, למרות המלצת שירות המבחן ועמדת הפרקליטות

kastelano dino nir facebook
דינו (מימין) וניר קאסטלאנו

שופט בית המשפט המחוזי מרכז, ארז יקואל, הורה לשחרר בתנאים מגבילים את דינו קאסטלאנו מראשון לציון, אחד הנאשמים בתיק "כיפה אדומה לבעל צ'יינג' מקניון הזהב". יחד עם קאסטלאנו נאשם בתיק גם חברו הטוב מורדי מור, בעל הצ'יינג'. במהלך הדיונים בבית המשפט נחשף, כי לא מזמן שוחרר בתנאים ממעצר גם ניר קאסטלאנו, בנו של דינו, הנאשם בתיק אחר בעבירה דומה להפליא: נשיאת אקדח בתל אביב.

תזכורת: על פי כתב האישום נגד קאסטלאנו, מור ואחרים, ב-4 בדצמבר אשתקד נסעו דינו ומור ברכב לפגישה עסקית למכירת הצ'יינג'. הפגישה תוכננה להתקיים בחניון חוף הים בראשון לציון. השניים היו מצוידים באקדח גנוב. עם הגעתם למקום המפגש, הם הותקפו על ידי מספר רב של גברים, שהיו מצוידים באלות, קסדות אופנועים ועוד. קאסטלאנו, כך נטען, שלף את האקדח וירה מספר יריות, ובהמשך נמלטו שני הצדדים המעורבים בתקרית. השוטרים רדפו אחרי מור וקאסטלאנו, שסירבו לעצור גם כאשר השוטרים כרזו לעברם. בכתב האישום נטען כי השניים הסיטו את הרכב בו נסעו עד כדי כך שאחד השוטרים נהדף לאחור, נפל ונחבל. בהמשך, הם אף ניגחו מספר כלי רכב.

לצד כתב האישום שהוגש נגד קאסטלאנו ומור, הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרם עד תום ההליכים, ונציגיה התאכזבו כאשר שירות המבחן המליץ בתסקיר בעניינו של דינו על על שחרורו למעצר בית באיזוק אלקטרוני ובפיקוח אנושי. אלא שאז התברר לפרקליטות ולשירות המבחן, כי במקביל להליכים נגד דינו קאסטלאנו, נעצר גם בנו ניר (20), בחשד לעבירה דומה מאוד: נשיאת אקדח עם תחמושת בתל אביב.

לפי כתב האישום נגד הבן, הוא נעצר בתל אביב כשהוא לובש אפוד מגן וברשותו תיק צד. לפי כתב האישום, בתיק נתפסו אקדח ומחסנית עם שישה כדורים. בשירות המבחן טענו בהקשר זה, כי קסטלאנו האב, כמו גם המפקחים שהוצעו על ידו ליישום תנאי השחרור המומלצים - מסרו במכוון מידע חלקי ומגמתי לגבי הפרטים הקשורים למעצרו של הבן ניר. בעקבות ההתפתחות הזו, שירות המבחן הגיע למסקנה כי "נתונים אלו מצביעים על חשש לקיומה של מערכת קשרים עבריינים ומעוררים ספק משמעותי באמינותם של המפקחים, הזדהותם עם קאסטלאנו האב ומידת מחויבותם לשיתוף פעולה עם גורמי החוק". בהתאם לרוח הדברים, שירות המבחן אף הפך את המלצתו הקודמת, והמליץ דווקא שלא לשחרר את האב ממעצרו.

od sabag eitan new 2 200 200    
עו"ד איתן סבג    

מנגד, עו"ד איתן סבג, התנגד לעמדת הפרקליטות והתעקש כי על בית המשפט לשחרר את האב בתנאים מגבילים. הסנגור הדגיש שוב ושוב, כי בתסקיר המבחן הראשון המליץ שירות המבחן על שחרורו של האב ממעצר. כמו כן ציין הסנגור, כי על אף המלצת שירות המבחן וכתב האישום שהוגש נגדו, גם הבן ניר שוחרר ממעצר בתנאים מגבילים - עובדה שמראה כי המסוכנות מצד האב ובנו אינה גדולה כפי שהפרקליטות מנסה להציג זאת. בנוסף, עו"ד סבג שלל את עמדת שירות המבחן לגבי הקשר בין מעשי האב למעשי בנו. לדבריו, עמדת שירות המבחן בהקשר הזה אינה נתמכת בעובדות כתב האישום או בראיות.

השופט יקואל קיבל את עמדתו של עו"ד סבג, והורה - חרף התנגדות הפרקליטות – גם על שחרורו של קאסטלאנו האב למעצר בית בפיקוח אלקטרוני, בפיקוח אנושי ובתנאים מגבילים נוספים, בכלל זה ערבויות כספיות גבוהות.

דיון נוסף בעניינו של מור אמור היה להתקיים היום (26.3).

יש לציין, כי החלטות לגבי הנאשמים מצידו השני של המתרס בתקרית האלימה בחוף הים, ניתנו גם כן לאחרונה. מעצרו של עומר דגמי הוארך עד תום ההליכים. מנגד, תומר ברכה, אסף קמפה ואלאון לוגסי שוחררו בתנאים מגבילים.

פרסומת - Advertisement