פוסטה - חייכו, אכלתם אותה - הסלפי שהפליל את הנאשמים בגידול קנאביס

חייכו, אכלתם אותה - הסלפי שהפליל את הנאשמים בגידול קנאביס

הנאשם המרכזי אמנם שמר על זכות השתיקה, אבל בטלפון הסלולארי שלו נמצאה תמונה שבה מצולמים הוא ושני הנאשמים האחרים לצד המריחואנה שהמשטרה תפסה

selphi drugs
שלושת הנאשמים והסלפי המפליל
(צילום מתיק החקירה)

ב-2 מרס הגיעו שוטרים ממרחב איילון לדירה ברחוב סירני בחולון בה מתגורר עמיקם בן שטרית (30), במטרה לערוך בה חיפוש. כמעט מיד הבינו השוטרים כי הם הגיעו לעוד אחת מאותן עשרות ואף מאות מעבדות הידרו פורות שהתגלו בשנה האחרונה במרכז הארץ. בדירה נמצאו כמעט 100 ק"ג ברוטו של שתילי מריחואנה, שהיו תלויים על חבלי כביסה לצורך ייבוש. כמו כן, אותרו במקום 35.7 גרם ברוטו קוקאין ו-210 גרם ברוטו MDMA. הבלשים איתרו במקום גם 53 אלף שקל במזומן, כסף זר ומשקל אלקטרוני. 

בן שטרית, שנושא באמתחתו הרשעה קודמת בעבירות סמים וגם מאסר על תנאי שמרחף מעל ראשו, נעצר מיד ואיתו גם חברו אברהם מאיה (34), אף הוא תושב חולון. מאוחר יותר עצרו החוקרים גם את אבי קניאס (30) מראשון לציון. 

בן שטרית נלקח לחקירה אולם הקפיד לשמור על זכות השתיקה ומעצרו הוארך מעת לעת. לעומתו, מאיה וקניאס טענו בחקירותיהם, כי בסך הכל הגיעו לבקר בדירה וכלל לא ידעו שיש בתוכה סמים כלשהם. אלא שהחוקרים הצליחו להוכיח אחרת: למרות שתיקתו של בן שטרית וההכחשות של חבריו, בטלפון הסלולארי של בן שטרית נמצאו צילומים מפלילים של המעבדה ברחוב סירני. בין כל התמונות התגלתה תמונה אחת מיוחדת שעבור החוקרים מהווה "אוצר" של ממש: צילום סלפי שבו נראים בן שטרית, מאיה וקניאס בתוך הדירה, לצד צמחי הקנאביס, כשהם מחויכים.

במראה, בצידו השמאלי של הצילום, ניתן לראות את "היד המצלמת" האוחזת בטלפון הסלולארי של בן שטרית.

shtilim ibush2
קנאביס תלוי לייבוש. כמעט 100 ק"ג בדירה

תמונת הסלפי הזו, וצילומים נוספים, מהווים ראיות מרכזיות התומכות בכתב האישום שהוגש נגד השלושה. לפי כתב האישום שהוגש לבית משפט המחוזי בתל אביב, בן שטרית היה זה ששכר את הדירה והחזיק בה למעלה מ-92.5 ק"ג קנאביס, שהיו תלויים לייבוש על גבי חבלים ומתקני ייבוש כביסה בדירה, כחלק מתהליך עיבוד העלים. 

כתב האישום מייחס לבן שטרית החזקת סם שלא לצריכה עצמית, ייצור והכנה והחזקת כלים המשמשים להכנת סם. לקניאס ומאיה מייחס כתב האישום "רק" עבירה של החזקת סם שלא לצריכה עצמית.

מלבד כתב האישום, הפרקליטות הגישה נגד הנאשמים בקשה להארכת מעצרם עד תום ההליכים, ממנה עולה כי קניאס בעל הרשעה בעבירת חבלה חמורה, ואילו מאיה הספיק לצבור שתי הרשעות בעבירות סמים.

od zilberberg 150      
עו"ד יוסי זילברברג      

סנגוריהם של הנאשמים - עורכי הדין בני נהרי, יוסי זילברברג ויעל פינקלמן ניסן - ביקשו לשחרר את הנאשמים למעצר בית. לאחר קבלת תסקיר משירות המבחן, השופט אברהם הימן הורה על מעצרו של בן שטרית עד תום ההליכים. בנוסף, השופט קיבל את עמדת שירות המבחן והורה על שחרורו של קניאס בתנאים מגבילים שעיקרם מעצר בית. למרות שבעניינו של מאיה לא התקבל עדיין תסקיר, למרות התנגדות הפרקליטות הורה השופט גם על שחרורו בתנאים מגבילים דומים.

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement