פוסטה - חייכו, אכלתם אותה: ה"סלפי" שהפליל את הנאשמים בהובלת אקדח

חייכו, אכלתם אותה: ה"סלפי" שהפליל את הנאשמים בהובלת אקדח

המשטרה והפרקליטות שוב משתמשים בצילום "סלפי" כדי להפליל נאשמים: הפעם מדובר בצעירים אשר שימשו בלדרים של אקדח אותו העבירו מאשדוד לגן יבנה

ekdah selphi
הצילום המפליל (למטה: צילום נוסף של האקדח שנלקח מתוך הטלפון הסלולארי)

עושה רושם שטרנד צילומי ה"סלפי" מגיע בתקופה האחרונה יותר ויותר אל אגף הראיות בתיקים פליליים. לאחר שלפני כחודשיים נחשף באתר "פוסטה" כי כי צילום סלפי נרשם כראיה שהפלילה שלושה צעירים הנאשמים בגידול עשרות קילוגרמים של קנאביס, הנה דוגמא נוספת לשימוש שרשויות התביעה עושות בצילומי ה"סלפי" הסלולאריים.

לאחרונה עצרה משטרת אשדוד שלושה צעירים תושבי העיר - גל תורג'מן (20), גיא דדון (19) ורון קצב (19), בחשד למעורבות בתקיפה אלימה שהתרחשה כמה ימים לפני כן. בחיפוש ברכב בו היו השלושה, השוטרים מצאו סכין ואלה מתקפלת. הם עוכבו לחקירה, והטלפונים הסלולאריים שלהם הוחרמו לצורך בדיקה.

להפתעת השוטרים, הם גילו "אוצר" בטלפון הסלולארי של דדון: צילום "סלפי" בו נראים השלושה בתוך הרכב, כשקצב אוחז בנשק בידו.

למרות שהאקדח שהופיע בצילום המפתיע לא נמצא מעולם, לבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוגש כתב אישום נגד השלושה, המייחס להם הובלת ונשיאת נשק. על פי כתב האישום, שהוגש בתום חקירת משטרת אשדוד,  אחר הצהריים ב-22 במאי נפגשו הנאשמים עם אדם אחר שזהותו אינה ידועה בפארק באשדוד. בהנחיית האחר, כך נטען, הם התבקשו להוביל נשק לגן יבנה ולמסור אותו לאדם מטעמו של אותו אלמוני. לפי התביעה, השלושה הסכימו, והאיש העביר לידיהם את האקדח, מסוגSMITH&WESSON  , שהכיל גם מחסנית עם כדורים.

ekdah selphi2

 עוד נטען, כי השלושה נסעו ברכב השייך לאביו של תורג'מן לכיוון גן יבנה, כשהם נושאים ומובילים את הנשק. עם הגעתם לרחוב הרצל בגן יבנה, כך נטען, הם נפגשו עם אדם מטעם האלמוני והעבירו לו את הנשק.

צריך לציין שגם ללא צילום ה"סלפי", לתביעה "יש תיק": בתחילת חקירתם הודו הנאשמים במיוחס להם, אולם בהמשך בחרו לשמור על זכות השתיקה. דדון, כך נטען, אפילו ביצע שחזור בפני החוקרים, ובמהלכו הצביע על הפארק בו נפגשו הנאשמים, כמו גם על המקום בו בוצעה העברת הנשק.

אם כל זה לא מספיק, אז החוקרים גם ביצעו תרגיל חקירה ואפשרו לתורג'מן ולדדון לשוחח ביניהם, מבלי שאלה ידעו כי השוטרים מאזינים לשיחה. השניים, מתברר, שוחחו על הגרסאות שמסרו לחוקרים. והם אפילו דיברו ביניהם על ה"סלפי" שיש בידי החוקרים.

בחקירותיהם סירבו השלושה למסור לחוקרים פרטים אודות האלמוני שנתן להם את הנשק, וגם לא את פרטיו של מקבל הנשק.

כמו כן יש לציין, כי המשטרה בדקה קשר בין הנשק - שכאמור, לא נמצא - לבין אותה תקיפה אלימה שהביאה למעצרם של החשודים מלכתחילה. אלא שקשר כזה לא נמצא.

עם הגשת כתב האישום, הפרקליטות הגישה בקשה להארכת מעצרם של השלושה עד תום ההליכים. אמנם אין להם עבר פלילי, אולם לפחות תורג'מן - שמיוצג בתיק אחר על ידי עו"ד נס בן נתן - מוכר היטב למשטרה ובימים אלו מתנהל נגדו הליך משפטי בתיק סמים והחזקת סכין.

תורג'מן והנאשמים האחרים שמיוצגים על ידי עורכי הדין נורית שני, ז'אנה זייצב ושרון וקנין, שוחררו לפני ימים אחדים למעצר בית נוכח היעדר הרשעות קודמות, גילם הצעיר וגם... קושי ראייתי: שהרי, האקדח אשר במרכז הסיפור הזה - לא נמצא מעולם. 

עו"ד שרון וקנין מסר בתגובה: "אנחנו מברכים על כך שהפרקליטות הסכימה לקבל את טענתנו בדבר חולשה ממשית בראיות וקיבלה את הבקשה לשחרר את הנאשמים בתנאים מגבילים".

פרסומת - Advertisement