פרשה דליקה במיוחד

מכת מדינה חדשה: סחר בחשבוניות פיקטיביות באמצעות סיטונאי דלק. חוקרי להב 433 ורשות המסים עצרו 12 חשודים וחקרה עשרות נוספים, רובם בעלי חברות וספקי דלק, בחשד לקיזוז חשבוניות פיקטיביות במאות מיליוני שקלים

 ארגוני פשיעה קטנים בישראל למדו משהו מעבריינים צרפתים רבים שהגיעו לישראל כאשר באמתחתם מיליוני אירו פנויים להשקעות. מדובר בכספים שהושגו אחרי שאותם גורמים עקצו בצרפת ואירופה את רשויות המע"מ, באמצעות עסקאות פיקטיביות בסכומים גדולים עם חברות מתחום האנרגיה והתשתיות בעיקר. (לינק לכתבה: המהפכה הצרפתית בפשע הישראלי).

בשנים האחרונות מסתמנת בישראל הצפה של ממש בעבירות של הפצת חשבוניות פיקטיביות באמצעות סיטונאי דלק. אחת הדוגמאות המפורסמות היא בתיק ריקו שירזי, שסביבו ובעקבותיו התפתח הז'אנר למימדים אדירים.  

במבצע משותף ליחידה למאבק בפשיעה הכלכלית להב 433, ולרשות המיסים נעצרו השבוע 11 חשודים, בעבירות מע"מ ומס הכנסה, וכן בעבירות של קבלת דבר במרמה, זיוף בנסיבות מחמירות ורישום כוזב במסמכי תאגיד. רובם של החשודים בעלי חברות דלק וספקי דלק שונים.

המבצע, שכלל למעלה מ-20 חיפושים בבתים, בתחנות דלק ובמשרדים בכל רחבי הארץ, נערך בתום חקירה סמויה המשותפת לחקירות מכס ומע"מ וחקירות מס הכנסה יחד עם יחידות המשטרה. לפי החשד, עבירות המס בפרשה מגיעות למאות מיליוני שקלים, שעיקרם בשימוש בעסקאות ובחשבוניות פיקטיביות בתחום מכירת הדלק.

לפי החשד, מספר חברות ועסקים ביצעו עבירות של זיוף בנסיבות מחמירות וקבלת דבר במרמה, באופן שקיזזו חשבוניות מס פיקטיביות במאות מיליוני שקלים, במטרה להונות את רשויות המס ולהקטין את החובות שלהם במס, במטרה להתחמק מתשלום מס.

את צוות החקירה ייצגו בדיון רן רמז, עופר כהן, שחף שוורץ ורס"מ שחר לוי.

העצורים שהובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון הם:
יעקב ביטון מדימונה (40) המיוצג על ידי עו"ד רווית גור.
שרון צדוק (41) מראשון לציון, המיוצג על ידי עו"ד שרון אבישר.
אלי אבוטבול (35) מיציץ, המיוצג על ידי עו"ד עופר קופרמן.
חנן משה מרקוס (60) מרחובות, המיוצג על ידי עו"ד צפריר יגור.
יצחק שהרבני (59) מאשקלון, המיוצג על ידי עו"ד יצחקי.
מונדר בדיר (35) מכפר קאסם, המיוצג על ידי עו"ד יצחק אייזנמן.
מאיר שינכה (41) מיגל, המיוצג על ידי עו"ד גיורא זילברשטיין.
מייס עתאמנה (34) מהכפר ריינה, המיוצג על ידי עו"ד דורית גיטרמן.
דורון בוחניק (39) מאשדוד, המיוצג על ידי עו"ד יצחקי.
אליהו פנחסי (48) מחולון, המיוצג על ידי עו"ד תמיר סולומון.

השופט מנחם מזרחי האריך את מעצרו של יעקב ביטון בתשעה ימים, בעוד מעצרם של מונדר בדיר וצדוק שרון הוארך בשבעה ימים. מעצרם של שישה עצורים נוספים הוארך בארבעה ימים ואילו של עצור נוסף הוארך בשלושה ימים בלבד.

החשודים שהובאו לדיון הארכת מעצר בבית משפט השלום בבאר שבע, בפני השופט אדם אור, הם:
גבי עמר, המיוצג על ידי עו"ד מור יוסף וגולן ושרון אטיאס, המיוצגים על ידי עו"ד אורי בן נתן. מעצרם של השלושה הוארך בחמישה ימים בהסכמת הצדדים. מעצרה של יפעת וקנין, חשודה נוספת המיוצגת על ידי עו"ד נטלי פוריאן, הוארך בהסכמה ביום אחד, לאחריו שוחררה בתנאים.
בדיון נוסף בבאר שבע, מעצרו של היימן אלטורי, המיוצג על ידי עורכי הדין אבו מדיעם וכרמל מזוז, הוארך בשלושה ימים.

 

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

הטלפון האדום