מבצע סוכנים סמויים של להב 433

שני סוכנים סמויים עבריינים לשעבר הובילו מבצע בינלאומי של של להב 433 והפלילו 26 חשודים בעבירות סחר בסמים ואמצעי לחימה, תיעדו סחיטות של אנשי עסקים ומהלכים להלבנות הכספים * רשימת החשודים שנעצרו כוללת את יחזקאל הגרוזיני מנהריה, אמיל הקווקזי מהקריות, אב ובנו מהרצליה ועוד 20 "בחורים טובים". הרשימה המלאה

cocain 39 gram
אחת מחבילות הקוקאין. 39.2 גרם על המשקל

בואנ'ה, זה מבצע של יאחב"ל? אחרי ההודעה שהפיצו דוברי להב 433 (ראו למטה), ונאום המפכ"ל על נפלאות המאבק בפשיעה, היתה הרגשה שמדברים על שני סמויים שחדרו לצמרת ארגוני הפשיעה. קצת לפני חצות, בסופו של יום דיונים ארוך ומתיש באולמו של השופט מנחם מזרחי, התברר שההר הוליד עכבר, ואף פחות מכך. אפילו פרקליטי צמרת לא היו בבית המשפט בראשון לציון אתמול, ומרבית סוחרי הסמים החשודים נהנו מהשירות החינמי של הסניגוריה הציבורית.

 נכון, עצרו את יחזקאל הגרוזיני המנדטורי מנהריה, ואפילו הביאו ליאחב"ל מכונה מיושנת לייצור גלולות (אקסטזי אבל גם אקמול ואספירין), שהבני דודים של יחזקאל הסתירו בקריות אחרי שהביאו אותה יחד איתו מבלגיה, עם שלוש קילו MDMA, שזה האבקה שממנה מייצרים את האקסטזי. אבל זה פחות או יותר התיק הכי סקסי בכל המבצע הזה, אם לא כוללים בהגדרה סקסי כמה כלים "ארוכים" שעברו מיד ליד בין עבריינים זוטרים לשני סוכנים סמויים.

את שמות הסוכנים אסור לפרסם, אבל בפרוטוקולים של הדיונים מאמש רואים שכולם, סניגורים וחשודים, אמרו שמדובר בשני עבריינים ותיקים שעשו עסקה: להפליל עשרות קולגות מכל רחבי הארץ תמורת ויתור על עוד מאסר.

לפניכם, הרשימה המלאה של החשודים שנעצרו במבצע והחשדות העיקריים נגדם:

יצחק כהן (קוזו), 53, מיפו, קשירת קשר לסחר בסמים, מכירה של 40 גרם קוקאין, 12 גרם קראק, ניסיון לסחר באקדח.  15 שנה ללא עבר פלילי. ייצוג: עו"ד אלון עמר. נעצר עד 13 יוני.

אלכסנדר אברמוב, 56, מנתניה, קשירת קשר ליצוא, יבוא סחר והספקה של סמים. ייצוג: עו"ד נטע לב, הארכת מעצר בהסכמה עד 13 יוני.

גדי בן שטרית, 45, אבן מנחם. קשירת קשר לאחזקת כלים ליצור סם, יבוא, ייצור, סחר והספקה, ומכונה ליצור כדורי אקסטזי. השופט הגדיר אותו כסוחר סמים על בסיס קבוע. , ייצוג: עו"ד אילן אלימלך, נעצר עד 13 יוני.

וואשדי סעיד, מבקה אל גרביה, וחדרה. קשירת קשר ליצוא יבוא סחר החזקה והספקה של סמים, מכירה של 50 גרם קוקאין, החזקה של 650 גרם חשיש, ושוהה בלתי חוקי בבית. ייצוג: עו"ד זאב אלוני, מעצרו הוארך עד 10 יוני.

יוסי בן דהן, 20, מהוד השרון. פעמיים עסקאות קוקאין בהיקף נכבד, פעם מכירת אמל"ח וקשירת קשר לביצוע כל אלה. ייצוג: עו"ד תמיר סננס, מעצרו הוארך עד 13 יוני.
 
יחזקאל גבריאל-זוננשווילי, 50, מנהריה. קשירת קשר לסחר בסמים ויבוא לישראל. יותר מ-20 עיסקאות ואירועי סמים, כולל יבוא שלוש קילו אבקת אסטזי, והפעלת מכונה לייצור גלולות. ייצוג: עו"ד נטע לב, מעצרו הוארך עד 16 יוני.

שבתאי בן משה זוננשווילי, 50 מקריית מוצקין. קשירת קשר להחזקת כלים להכנת סמים. נטען שיחד עם הדוד יחזקאל היה שותף ליבוא המכונה לייצור האקסטזי מבלגיה. השופט: ראיות טובות קשורות אותו לכלי הייצור, המכונה. ייצוג: עו"ד אלון עמר. מעצרו הוארך עד 13 יוני.

שלום גבריאל-זוננשווילי, 54, נהריה. קשירת קשר ליבוא סמים, החזקה ואספקה, גם הוא טס עם יחזקאל לבלגיה, בנסיעה בה הביאו 3 קילו אבקת אקסטזי. ייצוג: עו"ד איריס אהרונוב. מעצרו הוארך עד 10 יוני.
 
יצחק זוהר, 33, ירושלים, קשירת קשר ליצור וסחר בסמים. המשטרה ביקשה לוותר על דיון במעצרו.

אשרף כבהה, 47, מברטעה. סחר באמל"ח, מכירת רובה אמ 16 לסוכן. ייצוג: עו"ד סמי מלחם. מעצרו הוארך עד 13 יוני.

סעיד מוחמד, 23, מבקה אל גרביה. קשירת קשר לסחר באמל"ח, מכירה של נשק ארוך, אם 16. ייצוג: עו"ד זאב אלוני. מעצרו הוארך עד 10 יוני.

משה כהן, 23, משדרות ההשכלה בתל אביב (ורמת השרון). קשירת קשר וניסיון לסחר בנשק. בינואר נפגש במלון דניאל עם הסמוי שטען כי הוא השתחרר מהכלא עם הרבה בלגנים והוא זקוק לנשק כדי לשמור על עצמו. בפגישה היה איתו גם הסוכן השני, בתפקיד שומר הראש שלו. מאז היו עוד שיחות טלפון עם כהן, שסינן את הסמוי ולא נתן לו כלום, אבל הסמוי התקשר אליו ממספרים שונים ומשונים וחסויים. השופט מזרחי: היו גם שיחות מפלילות לקשירת קשר לביצוע עסקה בנשק, וגם שיחות שהחשוד יזם. ייצוג: עו"ד שי נודל. מעצרו הוארך בשבעה ימים.

עמרם מיארה, 24, מרמלה. קשירת קשר לסחר בסמים, 39 גרם קוקאין לסוכן יחד עם אחר. יצוג: תמיר סננס. מעצרו הוארך עד 13 יוני.

ארתור מלייב, 50, מתל אביב. גידול וייצור סמי פיצוציות, טיפול רשלני בתרופות, וסחר ביצירה תוך הפרת זכויות יוצרים. ייצוג: עו"ד נטע לב. מעצרו הוארך עד 6 יוני.

אברהם מלייב, 30, מתל אביב. גידול וייצור סמי פיצוציות, טיפול רשלני בתרופות, וסחר ביצירה תוך הפרת זכויות יוצרים. השופט: מעבדה ליצור והפצה לקטינים של סמי פיצוציות, סיכון שלום הציבור. מעצרו הוארך עד 6 יוני.

סימנטוב מחטייב, 30, מרמת גן, אחד האנשים המזוהים עם ארגון עמיר מולנר. חשוד בקשירת קשר לסחר בסמים, עסקה של 10 גרם תמורת 3,000 שקל מחודש אפריל השנה. ייצוג: עו"ד גיל גבאי. מעצרו הוארך עד 13 יוני.

אמיל רפאלוב, 47, קרית מוצקין, אסיר משוחרר ומראשי גל הפשיעה של הקווקזים בקריות. חשוד בסחר בסמים והלבנת הון. ייצוג: עו"ד יוסי זילברברג. מעצרו הוארך בהסכמה עד 16 יוני.

עופר דורי, 50, מפתח תקווה. סחר בסמים והלבנת הון, השופט קבע כי מדובר בסחר בהיקפים גדולים. ייצוג: עו"ד חיה ציון-זכאי, מעצרו הוארך עד 16 יוני.

אבי חדד, 33, מעכו. סחר בסמים והלבנת הון. שתי עסקאות של 40 ו-50 גרם קוקאין. ייצוג: עו"ד נטע לב (ושילה דורפמן בשלט רחוק). מעצרו הוארך עד 13 יוני.

יובל קיטה, 36, מחיפה, עבריין מרמה והונאה מוכר.
מרדכי אלבז, 22, רמת גן.
לירן חרוש, 22, רכסים.
חשודים יחד בסחר בסמים מסוכנים, עסקה שביצע אחד מהשלושה כאשר השאר רק היו נוכחים. ייצוג: עו"ד תמיר סננס ועו"ד שמואל ברזני. מעצרם הוארך עד 9 יוני.

שגיא עוז, 32, מבני ברק. סחר בסמים, עסקה אחת של 50 גרם קוקאין. השופט קובע כי יש ראיות מובהקות. ייצוג: עו"ד רונן רבי. מעצרו הוארך עד 13 יוני.

שלום אביטן, 33, מפתח תקווה. סחר בסמים, 50 גרם בעסקה אחת. מעצרו הוארך עד 13 יוני.

גבי שובל-אוחנה, 28, מחיפה. סחר בסמים ואמל"ח עם אחר. מעצרו הוארך בהסכמה עד 13 יוני.

ניסים בוסקילה-ברק, 55, מהרצליה. סחר באמל"ח, מכירת אקדח לסוכן בעסקה בה נכח גם בנו. ייצוג: עו"ד אלון קוצר. מעצרו הוארך עד 13 יוני.

יאיר בוסקילה-ברק, 30 מהרצליה. סחר באמל"ח, מכירת אקדח לסוכן בעסקה בה נכח גם אביו. מעצרו הוארך עד 13 יוני.

דוד אמר-וענונו, 42, מרעננה. סחר בסמים, מכירה של 50 גרם קוקאין לסוכן. ייצוג: עו"ד צבי אבנון. מעצרו הוארך עד 13 יוני.

שריף צבאח, 27 מקפין.
אליסה לזרוב, 23, מחדרה
נטליה מלדינובה, 27, מחדרה
שתי הבנות היו אורחות בביתו של צבאח בכפר, ועכשיו שלושתם חשודים בהחזקה של 500 גרם חשיש שנתפשו בבית של צבאח, בהתחזות לאחרות, ובהפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו. המעצר של כולם הוארך עד 6 יוני.
על פניו נראה לי שהתיק הזה ממחיש בדיוק מדוע המבצע הזה אינו מתאים לפלטפורמה היוקרתית של יאחב"ל. 

police neshek lahav
אמ 16 במבצע. צילומים באדיבות דוברות להב 433 

 הודעת הדוברות על המבצע

דוברת להב 433, ורד ויניקוב, הוציאה הבוקר הודעה לעיתונות על מבצע רחב היקף של יחידת העילית של המשטרה. לפי ההודעה, "במסגרת המאבק הרציף והנחרץ בהתמודדות עם פעילותם הפלילית של ארגוני הפשיעה בארץ וברחבי העולם, נערכו הבוקר עשרות חיפושים ונעצרו 26 חשודים בשורה של עבירות חמורות".

נמסר כי "הפעילות התאפשרה הודות לחודשים ארוכים של חקירה סמויה ומורכבת, חובקת עולם, במסגרתה הופעלו שני סוכנים סמויים על ידי היחידה ומודיעין להב 433, בליווי פרקליטות מחוז מרכז ובשיתוף חטיבת המודיעין וגורמי אכיפה בחו"ל. במשך 10 חודשים פעלו הסוכנים לחשיפת פרשיות יבוא סמים למדינת ישראל, מכירת מטעני חבלה מתוחכמים, חשיפה וסיכול של ניסיונות חיסול, חשיפת אירועי סחיטה באיומים של אזרחים ובעלי עסקים, חשיפת עבירות הלבנת הון ושימוש בכספי סמים במיליוני שקלים".

במסגרת ההפעלה בוצעו למעלה מ-20 עסקאות, בין היתר של יבוא אקסטזי, סחר בקוקאין והרואין, ורכישת אמצעי לחימה. נאספו ראיות לשימוש בכספי סמים ופעילות פלילית לעבירות על חוק איסור הלבנת הון. כאמור, בתום החקירה הסמויה, הבוקר נעצרו 26 חשודים, חלקם יעדים מרכזיים בתחומי הסמים, האמל"ח והאלימות בארץ ובחו"ל. כמו כן נתפשו חשבונות בנק, דירות, כלי רכב וקרקעות השייכים לחשודים או מי מטעמם. לחשודים מיוחסות עבירות של סחר ואחזקת אמל"ח, יבוא סחר ואחזקת כלים לשימוש וייצור סמים, וקשירת קשר לביצוע פשע.

    

 

 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

הטלפון האדום