ואיזה מסכנה הכלה

דוד חנינה ידע שהוא מבוקש לחקירה על ניסיון חיסול של ויוי אטיאס ועוז צורף. כשנעצר סיפר כי התכוון להסגיר את עצמו עם סיום הסידורים לחתונתו, שלא התקיימה לבסוף. הסיבה: שופטת העליון עדנה ארבל סירבה לבקשתו להשתחרר לחופה

כאשר שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, ציון קפאח, דחה את הבקשה של העצור דוד חנינה להשתחרר לחתונתו, חנינה לא התייאש וערער על ההחלטה לבית המשפט העליון. הערעור של חנינה, בן 29, הוגש לשופטת עדנה ארבל, אבל גם היא דחתה את הערעור, בין היתר בנימוק שהוא עלול להימלט והחשש ממסוכנותו לאחרים ולעצמו.

ב-20 בפברואר הגישה פרקליטות מחוז תל אביב, באמצעות עו"ד רוזי כאבז, כתב אישום ובקשת מעצר עד תום ההליכים נגד חנינה ונגד אדם נוסף, בגין עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע וסיכון חיי אדם בנתיב תחבורה. לפי כתב האישום, חנינה ואחרים קשרו קשר לפגוע בשניים - ויוי אטיאס ועוז צורף. לפי כתב האישום, ב-24 בינואר נסע חנינה עם חברו ברכבם בצמוד לשני רוכבי קטנועים בכדי לברר את זהותם, נצמדו לרוכבים ובכך סיכנו את חייהם.

בפרשה זו נעצרו עוד אנשים המשתייכים לשתי קבוצות עבריינים מתל אביב ופתח תקווה אשר נאשמים כעת בניסיונות חיסול הדדיים. לפי הפרקליטות גם חנינה ידע כי הוא מבוקש לחקירה, אולם הוא נמלט מהחוק ונעצר לבסוף רק ב-17 בפברואר. עשרה ימים לאחר מכן פנה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה לשחררו ממעצרו לצורך חתונתו, שנקבעה ל-6 במרץ, אבל בקשתו נדחתה, ולכן ערער לבית המשפט העליון. בערעור טען באמצעות סנגורו כי תכנן להסגיר את עצמו למשטרה מיד עם סיום הסידורים לחתונה.

כאמור, השופטת ארבל קיבלה את עמדת הפרקליטות שלא לשחררו לחתונתו, למרות שציינה בהחלטתה: "מדובר באירוע אשר הנטייה ליתן לעצור לצאת אליו היא גבוהה. שכן המדובר באירוע חתונתו שלו עצמו, בייחוד כאשר האירוע נקבע עוד טרם היה חשוד. כן יש ליתן את הדעת לפגיעה בכלה ובבני המשפחה אשר תיגרם להם עוגמת נפש רבה מביטול האירוע, ובכלל זה לנזק הכלכלי כתוצאה מביטולו של האירוע".

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

הטלפון האדום