המלחמה של האחים בן משה והחמ"ל הרומנטי של רועי יפרח

13 מצלמות, גדר תיל קוצנית, קודן ושלושה כלבי תקיפה שמרו על חמ"ל הנשק של רועי יפרח בשכונת התקווה. לפי המשטרה מדובר במתחם מבצעי של כנופייה המזוהה עם אברהם אטיאס מפתח תקווה, שהוא עצמו מהווה יעד לחיסול של כנופייה יריבה מתל אביב, זו של משה בן משה ושות' * ואיך נפרד יפרח מהחברה שלו בעימות במשטרה?

 פרקליטות מחוז תל אביב הגישה לבית משפט השלום בתל אביב כתב אישום נגד רועי יפרח, 25, בגין עבירות של החזקת נשק ותחמושת בלא רשות. בימ"ר תל אביב בטוחים כי יפרח החזיק בנשק במסגרת פעילותו בכנופייה שאותה הנהיג עבריין בשם אברהם אטיאס (ויוי) מפתח תקווה.

לפי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד צחי הבדלי, יפרח התגורר במתחם מגורים פרטי ברחוב הוורד, שבלב שכונת התקווה בתל אביב, אותו הפך ל"מתחם מבוצר". הוא התקין לא פחות מ-13 מצלמות סביב השטח, גדר תיל קוצנית וקודן בכניסה לשטח המגורים. כמו כן הכניס למתחם שלושה כלבי תקיפה מסוג מלינואה ופיטבול.

לפי כתב האישום, יפרח החזיק באחד המבנים אקדח ברטה גנוב, מחסנית לאקדח ברטה, 28 כדורי אקדח 0.22 מ"מ, כדור לאקדח 5.56 מ"מ, 15 כדורי אקדח 7.65 מ"מ, גליל משתיק קול לאקדח ורימון הלם. בנוסף החזיק יפרח באחד המבנים שני מכשירי קשר. כלי הנשק נתפסו בשתי ערכות, אחת בתוך פאוץ' והשנייה בתיק. מלבד כתב האישום הוגשה נגד יפרח גם בקשה להארכת מעצרו עד תום ההליכים.

תיק משה בן משה

החמ"ל של יפרח פוצח על ידי ימ"ר תל אביב במסגרת חקירה נגד שתי כנופיות יריבות מתל אביב, אור יהודה ופתח תקווה. בלשי הימ"ר עצרו בסוף חודש ינואר חמישה חברי כנופייה אחת, בהנהגת משה בן משה, אחיו ירון בן משה ועוד שלושה אחרים. לפי כתב האישום שהוגש נגדם, במהלך חודש ינואר תצפתו האחים בן משה על ביתו של עבריין בשם עוז צורף מרחוב י.ל. פרץ בתל אביב מספר פעמים, כאשר בחלק מהפעמים תיעדה המשטרה את המעקב, בין היתר באמצעות האזנות סתר לעוקבים בתוך המכוניות שלהם.

מעקבים דומים ערכו אנשים המזוהים עם האחים בן משה על ביתו של העבריין אברהם אטיאס, ברחוב הרב יצחק ניסים בפתח תקווה, וגם העיקובים הללו תועדו על ידי בלשי ימ"ר תל אביב. 

ב-24 לינואר נעצרו האחים בן משה ושלושה מאנשיהם בפתח תקווה, זמן קצר אחרי שניסו, לטענת המשטרה, להוציא לפועל את התוכנית לפגוע באטיאס וצורף. לפי כתב אישום שהוגש נגדם, באותו היום נסעו החמישה לכיוון ביתו של אטיאס במטרה לפגוע בו, ובמהלך הנסיעה הם ניסו להוריד מהכביש שני קטנועי "טימקס", שלהערכתם רכבו עליהם אטיאס וצורף.

כל האירוע תועד במעקב ובהאזנות סתר על ידי בלשי הימ"ר בפיקודו של רפ"ק ערן דותן. לפי האזנות הסתר מתוך הרכב, האחים בן משה שישבו במכונית האיצו בנהג "תצמיד אותו למדרכה, דפוק לו תאונה, תאונה, תאונה. צמד אליו, צמד... תן לו, כוס אמא שלו, תן לו... זה הוא, זה הם, זה שניהם, כנס בהם". אחרי כמה ניסיונות לפגוע בקטנועים עצרו רוכביהם בצד הדרך והסירו את הקסדות כדי שהנוסעים בג'יפ יבינו שהם מנסים לפגוע באנשים הלא נכונים.

משהבחינו יושבי הג'יפ בטעותם הם המשיכו בנסיעתם ליעד המקורי, ביתו של אטיאס, ואז נעצרו. בנוסף לכתב האישום שהוגש נגדם הגשה גם בקשה למעצתר עד תום ההליכים. מעצרם של הנאשמים אייל בן משה, אהרון לוי ורחמין בורכוב הוארך עד תום ההליכים נגדם. הנאשם הרביעי, שמואל אלפנדרי, שוחרר.  את ההחלטה בעניין משה בן משה דחה השופט ציון קפאח עד ל-11 במרס, לנוכח דברים מרגשים שנשא אביו דניאל בן משה בנוגע למצב המשפחתי הקשה ומצב בריאותו המדאיג של בנו.

את הנאשמים מייצגים עורכי הדין ששי גז, בני נהרי, יקי קהן.
תיק בית משפט מספר 10650-02-13        

בחזרה למבצר של יפרח

בעקבות המעצר של האחים בן משה העמיקו הבלשים את החקירה הסמויה גם נגד יעדי החיסול שלהם לכאורה, אטיאס וצורף, ואז התגלה המבצר של מקורבם יפרח בשכונת התקווה. הבלשים התקשו לחדור פנימה בשל מערכות האבטחה המתוחכמות והמתינו לשעת כושר. זו התגלתה להם במסגר האזנות הסתר ליפרח. באחת ההאזנות הוא קבע פגישה עם בחורה שאיתה הוא יצא. הבלשים עקבו אחרי הבילוי של יפרח ובת זוגו וכאשר הם חזרו לביתו הם קפצו עליהם בכניסה למבצר, חדרו פנימה וחשפו את מצבור הנשק.

לבקשת המעצר עד תום ההליכים מצרף תקציר של העימות בין יפרח לבין החברה שלו במשטרה. החברה ציינה כי יפרח כינה את המתחם בשם, "המשרד שלי", ואמרה כי היא יוצאת איתו כבר חודש וחצי. יפרח שתק בעימות ואמר כי אינו מכיר אותה בכלל, אבל בסיום העימות הוא אפילו אמר לה: "אני מאחל לך בהצלחה, מי שלא תהיי".

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן