אישום: כלאה ותקפה רופאה כדי לקבל מרשם לריטלין

ילנה שרגר מחיפה זעמה על הרופאה שסירבה לרשום לה ריטלין, אז היא אחזה במספריים ואיימה לדקור אותה. הרופאה שנפצעה התלוננה, ושרגר זוהתה בין היתר על פי הכרטיס המגנטי שלה

בכתב אישום שהגישה עו"ד רינת לוי מפרקליטות מחוז חיפה לבית המשפט המחוזי בעיר, נטען כי ילנה שרגר, בת 33 מחיפה, סחטה באיומים מרשם לריטלין משתי רופאות. לשרגר מיוחסות עבירות סחיטה באיומים, כליאת שווא ותקיפה הגורמת חבלה של ממש.

לפי עובדות כתב האישום, שרגר נכנסה בשני מקרים שונים לקופת חולים, כלאה שתי רופאות ואיימה עליהן בפגיעה בכדי לקבל מהן מרשם לריטלין. מהאישום השני עולה, כי ב-14 ביוני, בערך בשעה 13:00, היא הגיעה לקופת חולים מכבי ודרשה מהרופאה לקבל מרשם לריטלין. בתגובה הסבירה לה הרופאה כי אינה זכאית כעת לקבל תרופות וביקשה ללוותה לדלת. לפתע, כך נטען, שרגר קפצה לעבר דלת החדר, חסמה אותה בגופה, נעלה אותה, שלפה מספריים וכיוונה אותם לעבר פניה של הרופאה. בתגובה, בשל פחדה כי הנאשמת תתקוף אותה, אחזה הרופאה במספריים, וכתוצאה מכך נגרמו לה חתכים עמוקים בכף יד ימין.

בעודן אוחזות יחדיו במספריים דרשה שרגר מהרופאה לתת לה מרשם לריטלין, תוך שהיא מאיימת עליה בפגיעה בגופה באומרה "תני לי מרשם לריטלין אחרת אני אדקור אותך". לנוכח איומיה, כך נטען הרופאה נתנה לה את המרשם.

בבקשה להארכת מעצרה של שרגר עד תום ההליכים, שצורפה לכתב האישום, צוין כי מלבד מסדר זיהוי שנערך לשרגר, היא זוהתה גם באמצעות הכרטיס המגנטי של קופת החולים, בו השתמשה.

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן