פוסטה - המצאת החירות

המצאת החירות

נכתב על ידי עו"ד יגאל כהן ב .

עו"ד יגאל כהן מתפייט על האדם אשר ירא את בדידותו יותר מאשר את אלוקיו, שוקע בתפילה, מהלל, מילל ועם ישראל פוצח בהלל, כי הגיע זמן חירות

freedom 
שנים של ייסורים אותם שוב לא רוצים לעבור

חודש ניסן פריחה ולבלוב, הקציר לובש התחדשות, גם הטבע לבש ירוק. העם הנבחר וממלכת הכהנים שרויים תחת כפייה ועבדות. גזירות השמד, הבנים מושלכים אל היאור. מתוך נבכי הנפש מגיחה רחמניה המצילה זכר המושלך היאורה ומושה אותו מתוך היאור המתפתל.

לא ינום ולא יישן שומר ישראל, יוצא מעורו ומנחית מכה על בכורו. מבודד את הרעה מקרב העם הנבחר ופוסח על בתיהם במבצע הצלה לתפארת. משקופים נצבעו אדום, מתחבקים עם מלאך המשחר להציל ומצהיל, דרך רצופה בקשיים, מלאכת מחשבת שזורה שרעפים ייחודיים התואמים את טביעותיו של הבורא.

המדבר מפשיל שרוולים החושפים כאבים, מבצע עתיק לחיסול העבדות והמצאת החירות.

לחם עוני חסר טעם וריח, שמש קופחת, לילה, קור וחום, שנים של ייסורים אותם שוב לא רוצים לעבור.

חג החירות מתיר אסורים, כמו המוות והחיים שבידי הלשון, ניתן לדבר וגם לשתוק, לשאת תפילה, פה-סח ואשכול של כמיהות, כי הגיע זמן הפסח.

שופטים באים לעשות סדר חברתי אחר, ברחובות שוטריה חסרים את חוכמת הרחוב, כי הניסיון הוא בית ספר שלעולם לא מסתיים. עוצרים את הזמן במבט, כמו נחש השוקל סיכוייו בטרם יקיש. מנגד, האדם, בחלומותיו וזכרונותיו כפות, נטול אפשרויות בחירה, שותק, גופו הכפות אינו מפסיק לדבר בסוגר הכפייה שבשתיקה.

od cohen ygal 210
עו"ד יגאל כהן

חג הפסח, חג האביב, העננים יוצאים לחופשה, הטבע לובש פריחה וצמיחה. האדם המשוטט בפרדס החיים מתחדש עת זכרונותיו תלויים על קולב החיים, ירא את בדידותו יותר מאשר את אלוקיו. כאן, היום ולא מחר, סביבו הילה, שוקע בתפילה. האחד מהלל, השני מילל ועם ישראל פוצח בהלל. הגיע זמן חירות.

מביט לאילנות בעיניים, שומע סרנדות של אהבה המחליפות תככים ושלל מזימות. רוחנו ההיסטורית כלואה בגופינו, כמו אסירה במחשבותינו, יוצאת מעבדות לחירות, שמחה ופריחה, כי העבר שייך לזיכרונות והעתיד תמיד לחלומות.

חג חירות שמח.

פרסומת - Advertisement