פוסטה - המזג השיפוטי של השופט מורנו לא מתאים למשטרה
סנגור עם חור שחור

סנגור עם חור שחור

פרסום ראשון: "המוח" שמאחורי "כנופיית הבלוגרים" הושעה לצמיתות מעריכת דין בניו יורק אבל בהשראת בית…

עו"ד מועתז ג'אבר מצהלה חשוד בסדרת עקיצות של לקוחות

עו"ד מועתז ג'אבר מצהלה חשוד בסדרת עקיצות של לקוחות

רק כאשר מועתז ג'אבר נעצר בחשד לגניבת מיליונים מלקוחה שמסרה לו שני מיליון שקל בנאמנות…

עימות חזיתי בלשכת עורכי הדין

עימות חזיתי בלשכת עורכי הדין

מצד אחד מנכ"ל הלשכה הזועם ועשרה מאבטחים פרטיים, ומצד שני עו"ד ברק כהן ועשרות תומכים…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

המזג השיפוטי של השופט מורנו לא מתאים למשטרה

נכתב על ידי זיו קריסטל ב .

במשטרה ובפרקליטות לא אוהבים שהשופט מבית המשפט בפתח תקוה מבקר אותם, אז השבוע הוא חטף מהם בחזרה באמצעות הדלפות מרושעות. עורכי הדין איתן סבג ופיני פישלר יצאו להגנתו וקוראים למפכ"ל לחקור

shofet moreno oded 400 324
שופט עודד מורנו. קו שיפוטי עצמאי

עורכי הדין איתן סבג ופנחס (פיני) פישלר פנו למפכ"ל רוני אלשיך, במחאה ובדרישה להתנער מהשתלחות המשטרה בשופט המעצרים בבית משפט השלום בפתח תקוה, עודד מורנו.

בימים האחרונים פורסמה בכלי תקשורת שונים סדרת כתבות בה צוטטו גורמים עלומים במשטרה שמתחו ביקורת חריפה על השופט מורנו בשל ריבוי החלטותיו לשחרר עצורים המובאים בפניו להארכת מעצר בתיקים שונים. מורנו, שעבד כסנגור עצמאי וייצג חשודים ונאשמים באופן פרטי ומטעם הסנגוריה הציבורית, מונה לשופט לפני כשנה, וידוע בגישתו הביקורתית כלפי המשטרה והתנהלותה.

כך, בחודש מרס האחרון פורסם ב"פוסטה" שהשופט מורנו כתב בהחלטה לשחרר חשוד בהשלכת רימון לבית שכנתו, כי "החקירה רשלנית ובלתי מקצועית... אין גבול לאבסורד. מסדר הזיהוי שנערך למתלוננת 'מזוהם' ומשקלו הראייתי קל כנוצה, אם בכלל". השופט אף ציין באותה החלטה כי התפתח מעין פינג פונג בינו לבין המשטרה, כשהוא משחרר חשודים וקובע כי אין תשתית ראייתית בעניינם, ואילו המשטרה עוצרת את אותם חשודים שוב ומביאה אותם לבית המשפט, שוב ושוב.

tanaami haim vered
חיים תנעמי והמנוחה, ורד קרמסקוי

ההתנהלות מול השופט עוררה אי נחת במשטרה, והשבוע פורסמו שתי כתבות ביקורתיות, וכנראה יזומות, על החלטות שלו בתיקים שונים. גורם משטרתי "מוסמך", אך אנונימי, סיפק ל"וואינט" ול"וואלה" כמה ציטוטים זהים ממש בהן הוא אמר למשל, כי "מאז כניסתו לתפקיד הוא משחרר את מרבית החשודים ודוחה את רוב הבקשות שלנו. התוצאה היא שחשודים שצריכים להיות במעצר מסתובבים חופשי". אותו גורם גם מתח ביקורת על "המזג השיפוטי של מורנו". בכתבה אחרת נאמר, אמנם לא כציטוט ישיר, כי השופט מחבל בעבודת המשטרה. 

הביקורת הוטחה בשופט על כך שחרף בקשות חוזרות ונשנות של המשטרה להאריך מעצר בתיק רצח, והחלטה ברוח זו של בית משפט המחוזי, הוא התעקש לשחרר את עודד תנעמי שהיה חשוד ברצח בת זוגו ורד קרמסקוי, שנהרגה כאשר קפצה, נפלה או נדחפה מהרכב של תנעמי. לגבי המנוחה, השבוע נחשף בערוץ 10, כי היא קפצה נפלה או נדחפה מרכב נוסע אחר כחודש לפני האירוע האחרון עם תנעמי שבו מצאה את מותה. למשטרה, שבערכאות הגבוהות ובמרבית כלי התקשורת קבלה רוח גבית לאישום ברצח בתיק הזה, ברור כעת שבכל מקרה לא יוגש נגד תנעמי כתב אישום בעבירת רצח, אם בכלל יוגש כתב אישום נגדו. 

במכתבם המשותף למפכ"ל כתבו עורכי הדין פישלר וסבג: "אין להשלים עם פגיעה חצופה, בוטה ודורסנית בשופט מוערך ומקצועי, אך מהטעם כי רגישותו לזכויות אדם ולזכויות יסוד אינה נוחה למשטרת ישראל". בפנייתם למפכ"ל מביעים עורכי הדין מחאה נמרצת על "הנסיון הפסול והנפסד מצד גורם נסתר, נטול שם, פנים, או זהות במשטרת ישראל, להלך אימים על השופט ולפגוע בשמו הטוב ובהמשך תפקידו, באמצעות פרסום אינטרסנטי של כתבות מוזמנות וממוקדות מטרה, שכל עניינן במסר מבזה ומזלזל ותיוג השופט כבלתי מקצועי".

od fishler 150 od sabag eitan new 2 200 200
עו"ד פיני פישלר עו"ד איתן סבג

נוכח זאת, הם ביקשו מהמפכ"ל להתנער נחרצות בפומבי מדברי הביקורת נגד השופט, לחקור, לאתר ולחשוף את זהותו של המקור האנונימי ולנקוט בפעולות כגון חידוד הנחיות ונהלים, על מנת למנוע הישנות מקרים דומים. 

תגובת משטרת ישראל לא התקבלה חרף פניות חוזרות ונשנות.

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement