פוסטה - שער מנשה: חולה תקף עובד סיעודי ופצע אותו

שער מנשה: חולה תקף עובד סיעודי ופצע אותו

נכתב על ידי יואב איתיאל ב .

העובד פונה לבית חולים עם חשש לזעזוע מוח, חבריו לעבודה החליטו לשבות חצי יום כדי להביע מצוקתם

חולה המאושפז במחלקה לביטחון מירבי בבית החולים הפסיכיאטרי שער מנשה פגע (18.6) פגיעה פיזית קשה בעובד סיעודי בבית החולים, גרם לו לחבלות קשות וכנראה גם לזעזוע מוח. העובד פונה לחדר המיון בבית החולים הלל יפה, עם חשש לזעזוע מוח ופגיעות גופניות נוספות, והופנה לבדיקות שונות.

מדובר בחולה בן 30 אשר הגיע ביום רביעי האחרון לאשפוז במחלקה לביטחון מירבי, לאחר גילויי אלימות ופגיעה פיזית באחות בבית החולים הקודם בו שהה בבאר יעקב. בזמן הארוחה בחדר האוכל הוא פגע בחולה אחר, וצוות בית החולים, שמנה שישה עובדים סיעודיים, ביקש לקשור אותו על מנת לתת לו טיפול מונע לעצירת התקף הזעם והאלימות. אלא שהחולה הצליח להכות את אחד מעובדי הצוות ובעט בראשו בברוטאליות. שאר אנשי הצוות הצליחו להשתלט על החולה המתפרע ולהגביל אותו מכנית. 

עובדי בית החולים החליטו בתיאום ואישור הסתדרות אחיות ומנמ"ש (עובדי משק ועובדים רפואיים אחרים) לשבות ביום שלישי הקרוב (20.6) חצי יום כדי להביע את מצוקתם.

ממשרד הבריאות נמסר כי מצרים שם על הפגיעה באיש הצוות ומביע הערכה רבה לצוותי החטיבה לביטחון מירבי על ההתמודדות היומיומית עם מורכבות החולים המאושפזים בחטיבה. במשרד אומרים כי חשוב להדגיש כי שלאחרונה הקים המשרד ועדה מקצועית מיוחדת שתבחן מחדש את הטיפול בפסיכיאטרים המאושפזים בבידוד ממושך בבית החולים הפסיכיאטרי שער מנשה. הוועדה אמורה לבדוק דרכי התערבות חדשות למען החולים, הנחשבים למורכבים ביותר במערכת הפסיכיאטרית, ואף לדון באפשרות של סיום אשפוזם בבידוד והעברתם למחלקה או לבתי חולים אחרים.

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement