פוסטה - בומבי מזגזג בין רצח אבי דוד לרצח דאידונה

בומבי מזגזג בין רצח אבי דוד לרצח דאידונה

נכתב על ידי אמיר זוהר ב .

עד המדינה בומבי אינו יודע לספר במשטרה ובבית המשפט פרטים סדורים ומדוייקים על רצח דאידונה,  שהוא הפיק ולדבריו הוציאו לפועל מוטי חסין, ז'וז'ו לוי והמנוח שלומי לוי

bomby 330 330
עד המדינה בומבי

במשך שעות ארוכות חשף הסנגור של מוטי חסין, עו"ד רצון דרחי, עוד ועוד "חורים" בעדות של עד המדינה בומבי (18 יוני). עו"ד דרחי חוקר את בומבי מזה ארבעה ימי דיונים תמימים ומתישים, כחלק מחקירה נגדית שהחלו עוד לפניו עורכי הדין שמשון וייס, ניר שניידרמן, אבי כהן וקובי בן שעיה. כל הסנגורים חשפו אי דיוקים רבים ומהותיים, שהוגדרו כשקרים בוטים על ידי נציגי ההגנה. 

בתחילת העדות היום הראה הסנגור כיצד בומבי מייחס לחסין מעמד בכיר בארגון, בשינוע סמים, בניהול עסקים ובהפקת חיסולים. מנגד, הוא מתקשה להבין כיצד זה לא מיוחס דבר לחסין מכל הנושאים האלה בכתב האישום, בניגוד ליתר הנאשמים, למעט רצח דוד ביטון דאידונה על בסיס העדות של בומבי בלבד.

בומבי מתעקש על כך שב-2003 חסין היה זוטר בארגון שמעמדו התחזק רק אחרי רצח דאידונה, ובזכות הארגון. 

הסנגור מראה לעד כיצד הוא צירף את הטענה על כך שחסין התוודה בפניו על הכוונה לחסל את אבי דוד, כי ערק לארגון מוסלי, רק בגרסאות המתקדמות שלו במשטרה, לדבריו, מתוך כוונה לרצות את חוקרי התיק מימ"ר תל אביב שהיו להוטים להפליל את חסין, רגע לפני השחרור שלו בפרשה 512.

הסנגור הדגיש כי חסין הזדכה בתיק שניהלו נגדו אותם חוקרים על רצח אבי דוד, וגם, שבית משפט העליון לא קיבל את העדות הזו של בומבי על הוידוי לכאורה של חסין, כראיה חדשה בערעור של התביעה על הזיכוי של חסין מרצח דוד. 

הסנגור הבהיר בבית המשפט כי בומבי טען שנפגש במקרה עם חסין ליד מגרש לאיסוף בקבוקים שלו בבת ים, והכחיש שהוא שוחח עם חסין בטלפון לפני פגישתם שם. אבל הסנגור הראה פלטי שיחות שמוכיחים כי בזמן המדובר כן היו שתי שיחות בין בומבי לבין חסין, מה שמערער על התיאור הנחרץ על פגישה מקרית לכאורה של בומבי: עם חסין, כפי שהוא מסר במשטרה ובבית המשפט.

בשלב הזה חסין עצמו העביר לסנגור סדרת פתקים בהם הוא שאל את העד, איזה אינטרס היה לו לספר לבומבי על כוונה עתידית לכאורה לחסל את אבי דוד. חסין גם תהה: איך יכול להיות שאני אספר לבומבי על כוונה כזו כאשר הוא חבר קרוב של אלי נעים (קוסם), שהוא חבר בארגון מוסלי וחבר קרוב של אבי דוד המנוח?

בעניין דאידונה, הסנגור ניסה להבין מה היה המניע של בומבי לרצח, ובומבי התבצר בעמדתו שרק בגלל שיצחק אברגל אמר שדאידונה מלכלך עלינו החלטנו לרצוח אותו. "רק בגלל שדאידונה אמר שיצחק מניאק". 

od darhi ratzon new 195 195    
עו"ד רצון דרחי    

שוורצמן ודאידונה

הסנגור דרחי טען בהמשך, כי כפי שעד המדינה שוורצמן מפרשה 1131 הפיל את התיק נגד ארגון מוסלי, בכך שהפיל את גרסת עד המדינה שם על רצח בר כהן, כך הוא גם מייחס את הרצח של דוד ביטון דאידונה לאנשים אחרים (משה בן דוד ודוד עג'מי מחולון) בניגוד לעדות של עד המדינה בומבי אשר מייחס את הרצח למוטי חסין, ז'וז'ו לוי ושלומי לוי

מי הנהג שהביא את הרוצח לזירת הירי על האופנוע, שאל דרחי והפנה לשלוש אפשרויות שהביא העד עצמו במשטרה: פעם אחת הוא לא זכר, פעם אחרת טען שמוטי חסין הביא את הנהג ופעם אחת היה זה ז'וז'ו לוי, האח של שלומי לוי, הרוצח לכאורה אשר נרצח לפני שלוש שנים באשדוד. "העדפתי לא לדעת מי הנהג", השיב על כך בומבי, "זה היה מקדם הביטחון שלי מבחינתי. לי נודע מי הנהג רק לאחרונה כאשר ז'וז'ו התוודה בפניי על כך".

לגבי הרוצח לכאורה, שלומי לוי, אותו הוא הכיר זמן מה לפני כן דרך משה מגידיש, טען בומבי כי הוא סמך עליו ב 100 אחוז שהוא יבצע את הרצח. הוא אמר ש"אמרתי לו שיצחק ביקש ולוי אמר לי, 'אין בעיה, כוס אם אמא שלו'. לא הצעתי כסף, אף פעם לא הצענו כסף או שילמנו על פירוקים".

שלומי לא היה חבר בארגון?

"נכון הוא לא הכיר את האנשים, אבל הוא היה חבר שלי וביצע את הרצח לפי בקשתי בלבד, למעני".

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement