פוסטה - החשד: עו"ד ברנדס הבריח כתב יד של ספר שאולמרט כותב בכלא

החשד: עו"ד ברנדס הבריח כתב יד של ספר שאולמרט כותב בכלא

נכתב על ידי זיו קריסטל ב .

  od brandes hanina
  עו"ד חנינא ברנדס

עורך הדין הוותיק חנינא ברנדס, ממייסדי פירמת עורכי הדין נשיץ ברנדס אמיר – ממשרדי עורכי הדין הגדולים בישראל, וידידו הקרוב של אהוד אולמרט, הוא עורך הדין אשר נתפס אתמול ביציאה מבית הסוהר "מעשיהו" כשברשותו כתב יד של אולמרט ומסמכים המוגדרים מסווגים. עו"ד ברנדס נחקר על ידי המלמ"ב – גוף החקירות של מערכת הבטחון. ראש הממשלה לשעבר, הכותב ספר בכלאו, התחייב לפני הגופים הבטחוניים להעביר להם מידע מלא וטיוטות לצורכי צנזורה, ולפי החשד הוא ועורך דינו עברו על הסיכום וביצעו עבירות בטחון.

עו"ד ברנדס בן ה-80 מבקר רבות את אולמרט בכלאו, ולפני שנים אמר בראיון עיתונאי כי הוא "חבר יקר". ברנדס אגב, הוא סא"ל במילואים בחיל הקשר. משרד עו"ד נשיץ ברנדס אמיר הוא מהגדולים בתחום האזרחי-מסחרי.

ועדת השחרורים אמורה לדון בעוד כשלושה שבועות - בתחילת יוני - בקיצור שליש לאולמרט השפוט ל-27 חודשי מאסר. לקראת כינוס הוועדה, הוא נפגש עם נציגי הרשות לשיקום האסיר. בפני הוועדה יעלו מספר עבירות משמעת שביצע אולמרט במהלך מאסרו. בחודש נובמבר האחרון התעמת אולמרט עם קצין שב"ס, בנסיון להגן על אסיר אחר ולהתערב בהליך משמעת שלו. אולמרט נשפט עקב "מילים לא נאותות" שאמר לקצין ונשללו ממנו ביקורים לחודש.

 od iluz shani new new
 עו"ד שני אילוז

לפני שנה, ביקש שב"ס להטיל חד-צדדית מגבלות קשות על ביקורי עורכי דין בבתי הכלא, על מספר עורכי הדין שיוכל לקבל כל אסיר. זאת, לאחר שהתגלה כי אולמרט ניצל פרצות ועוקף את ההגבלות על מספר הביקורים שרשאי לקבל אסיר, באמצעות פגישות יומיומיות עם עורכי דין, שרבים מהם הם חבריו, ועשרות מפגשים מסוג זה בחודש. בעקבות עתירת לשכת עורכי הדין לבג"צ נגד שירות בתי הסוהר, שב"ס נסוג ממרבית הצעדים עליהם הכריז. את הלשכה ייצגו מול שב"ס עורכות הדין רותם טובול ושני אילוז. עו"ד אילוז היא גם עורכת דינו הפרטית של אהוד אולמרט.

משירות בתי הסוהר לא נמסרה כעת התייחסות.

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement