פוסטה - חשד: סוכן נסיעות ארגן לשבח"ים נופש באילת

חשד: סוכן נסיעות ארגן לשבח"ים נופש באילת

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

מאהר תותנגי (54) מירושלים נעצר בחשד כי הונה שוהים בלתי חוקיים וארגן להם נופש באילת. 

אמש, בפעילות לוחמי משמר הגבול כנגד שוהים בלתי חוקיים באילת, נמצאו 11 שבח"ים (תושבי רמאללה ושכם) בבית מלון בעיר, ללא אישורי כניסה כדין. בחקירה עולה כי השבח"ים הם חלק מקבוצה שהגיעו יחד עם נופשים אחרים, תושבי שטחים בעלי אישורי כניסה. עוד עולה כי השבחי"ם רכשו את חבילות הנופש אצל סוכן נסיעות שטען בפניהם כי יש להם אישור לנופש באילת.

סוכן הנסיעות נעצר והובא לחקירה במשטרת אילת. בית משפט השלום האריך את מעצרו עד 24 באפריל. מהדיון השני בעניינו עלה כי החשוד הוא בעל חברת תיירות בגדה טמארגן בישראל חופשות מסניף החברה ברמאללה. ב-18 באפריל הכניס החשוד שבח"ים לחופשה בישראל, לנופש במלון באילת, זאת יחד עם קבוצה גדולה יותר של תושבי הגדה בעלי אישור כניסה לישראל.

השופט שעיין בחומרי החקירה קבע כי קיים חשד סביר כי החשוד ביצע את המיוחס לו. "גרסת החשוד לפיה לא ידע שהטיילים הינם מוסלמים נעדרי אישורי כניסה לישראל נסתרת בעדויות הטיילים". השופט הוסיף: "אין זו הפעם הראשונה שבה מארגן החשוד כניסת שבח"ים לישראל במסגרת קבוצות טיילים תמימות".

ממשטרת אילת נמסר כי "מדובר בחשד לדפוס פעילות אשר הוביל לכניסת תושבי שטחים שלא כדין. כניסה ושהייה של תושבי שטחים ללא פיקוח של גורמי הביטחון יכול להוות סיכון לשלום הציבור".

פרסומת - Advertisement