פוסטה - לוד: הרוג ושני פצועים כתוצאה מירי

לוד: הרוג ושני פצועים כתוצאה מירי

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

 retzah lod 20 04 17
 תחנת מד"א בלוד (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

חקירת המשטרה בנוגע לירי הערב (20.4.17) בלוד העלתה כי הרקע לירי ברחוב פינסקר הוא ככל הנראה סכסוך בין חמולת אזברגה לחמולת אלעמיר.

בשעה 19:50 נמסר למד"א מרחב איילון על שני פצועים מירי שהגיעו לתחנת מד"א בלוד. חובשים ופאראמדיקים של מד"א העניקו לפצועים טיפול רפואי ופינו אותם לבית החולים אסף הרופא. הפצועים - גבר כבן 38 ואישה כבת 70, שניהם במצב קשה עם פצעי ירי בחזה. הם הוכנסו לחדר ניתוח. לבית החולים הובא עצמאית נפגע נוסף כשהוא ללא רוח חיים.

פאראמדיק מד"א יוסף אסמעיל סיפר: "כשהיינו בתחנה הגיע רכב פרטי כשבתוכו גבר ואישה פצועים מירי. הם היו בהכרה מלאה וסבלו מפציעות בפלג גופם העליון. העברנו אותם מיד לאמבולנסים ופינינו אותם תוך טיפול רפואי מציל חיים לבית החולים כשמצבם מוגדר בינוני ויציב". 

על פי דיווחים מהשטח, באזור נשמע ירי מאסיבי מכמה מוקדים, וההערכה הראשונית דיברה על ריב חמולות. הנרצח מוחמד אזברגה (25) מטייבה במקור. 

אל בית החולים הגיעו קרובי משפחה וחברים של הנפגעים. כשעה לאחר הירי פרץ בבית החולים עימות בין המשפחות ואל המקום הוקפצו כוחות משטרה שהרגיעו את הרוחות.

"אני מבקש מהחברה הערבית לעשות חשבון נפש", כתב ראש עיריית לוד יאיר רביבו. "לא ייתכן שמנטליות קלוקלת תגרום למעשי רצח חוזרים ונשנים ותשפיע על איכות החיים בעיר לוד". עוד כתב: "כשקורה רצח מיותר, כפי שאירע הערב בעיר העתיקה, הכי קל לחפש אשמים בממסד (משטרה, עירייה, חינוך, רווחה) אבל האמת הכאובה נמצאת פנימה בחברה הערבית, והתסריט ההזוי של האירוע הערב (שחוזר על עצמו פחות או יותר בכל רצח) מספר את הסיפור העצוב הזה: 2 ילדים מתווכחים בבית הספר (מה שקורה בכל בית ספר, כל יום, בכל העולם), אבל מכאן העניינים יוצאים משליטה - הילדים חוזרים הביתה, מספרים לאימא, הנשים מתחילות להתווכח, בערב מגיעים הגברים ופשוט מתחילים לירות ולברוח. האגו הגברי והכבוד הערבי לא ישאיר את השני "פראייר" אז הוא דולק אחרי היורה ופשוט יורה בלי הבחנה, וכך נורה ונרצח הערב חף מפשע, תושב טייבה, שישב בחצר בית סמוך".

ראש העיר הוסיף: "אני משוכנע שגם זהות הרוצח הערב ידועה לרבים, אפילו לי, אבל ידי המשטרה כבולות, וכנראה שהוא ייעצר בימים הקרובים, אך ישוחרר מיד, 'כי לא נמצאו ראיות'. אז ככה יוצא שגם נרצחים חפים מפשע, וגם הרוצחים מסתובבים חופשי כי אין מי שיקשור אותם לפשע הנורא. וככה יוצא שמדינה דמוקרטית ונאורה פשוט ממתינה בעצבים לרצח הבא. הכל שאלה של זמן. פניתי לראש הממשלה ולשרי הבט"פ והמשפטים לעצור את מחול השדים המטורף הזה, ולהחמיר את החקיקה כנגד מחזיקי נשקים לא חוקיים ולהסתפק במידע המודיעיני האמין שיש למשטרה ועל פיו לעצור את כל מחזיקי הנשקים שידועים להם. והאמינו לי, באמת ידועים להם".

rezah lod ravivo yair 20 4 17
 

 

 

פרסומת - Advertisement